Veteráni UFC se potkali v boxu bez rukavic, exšampion dostal takové bití, že se po druhém kole vzdal

Veteráni UFC se potkali v boxu bez rukavic, exšampion dostal takové bití, že se po druhém kole vzdal Mike Perry vs. Eddie Alvarez | zdroj: FOTO: Se svolením BKFC

Americký bojovník Mike Perry znovu ukázal, že dokáže ustát tvrdé zásahy a pro box bez rukavic jako by se narodil.

 

V organizaci Bare Knuckle FC, která pořádá zápasy v boxu bez rukavic, se už podařilo uspět několika bojovníkům, kteří v minulosti sváděli bitvy v oktagonu UFC. Asi nejvýraznějším příkladem je Američan Mike Perry.  Ten nejslavnější MMA organizaci opustil v roce 2021 s bilancí 7 vítězství, 8 proher. Díky své výrazné osobnosti pak ale takřka okamžitě dostal nabídku právě od BKFC, kde se mu zatím daří mnohem víc.

Na kontě už má skalpy Juliana Lanea, Michaela "Venoma" Page, Lucka Rockholda a dnes v noci přidal do sbírky dalšího bývalého šampiona UFC Eddieho Alvareze, který se do paměti většiny fanoušků bohužel zapsal především výpraskem od Conora McGregora, přestože má ve svém životopise i vítězné bitvy s Justinem Gaethjem, Michaelem Chandlerem či Rafaelem dos Anjosem.

Pro Alvareze to byl bez rukavic druhý zápas, na konci dubna porazil těsně na body Chada Mendese, přesto zpočátku působil dost nesvůj. V prvním kole to byl ale i tak on, kdo častěji tvrdě zasahoval a některými údery Perrym pořádně otřásl. Ten ale do druhé dvojminutovky změnil přístup, začal tlačit a nenechával Eddiemu moc prostoru. Tomu postupně docházela síla a navíc se mu pod okem objevila dost ošklivá rána a během pauzy si pak trenérům stěžoval, že nevidí. Ti tak naštěstí zápas vzdali.

"Občas rád trochu dostanu. Mám to rád, cítím se díky tomu živý. Pracuju na uhýbání hlavou a takových věcech, ale poslední zápas byl tak jednoduchý, že jsem chtěl pořádnou bitvu, tak jsem ho nechal rozdat nějaké údery. Užil jsem si to," prohlásil po zápase Perry, který zároveň díky vítězství získal unikátní pás pro "Krále násilí". Vyzval také Conora McGregora, je ale jasné, že na souboj s ním v dohledné době určitě nedojde. Na tiskovce tedy "Platinum" zmínil také Anthonyho Pettise, taktéž někdejšího šampiona lehké váhy UFC, který se už v minulosti nechal slyšet, že by si box bez rukavic rád vyzkoušel.

Zdroje:  Bare Knuckle FC Twitter

Nejnovější články