Boxerský zápas dvou nejsilnějších chlapů na světě! „Hora“ ze Hry o trůny chce knockoutovat bývalého kamaráda

Boxerský zápas dvou nejsilnějších chlapů na světě! „Hora“ ze Hry o trůny chce knockoutovat bývalého kamaráda Nejsilnější muž na světě z roku 2018 chce porazit svého rivala Eddieho Halla. | zdroj: Getty Images

Dohromady mají téměř 300 kg a už dnes si dva nejsilnější chlapi na světě a také nesmiřitelní rivalové navlečou boxerské rukavice a vyřídí si dlouholetý spor.

Dva bývalí „strongmani“ Eddie "The Beast" Hall a Hafthor "The Mountain" Bjornsson se rozhodli vyříkat si vzájemné neshody v boxerském ringu a po dlouhé době vyjednávání a odkládání se zítra konečně můžeme těšit na tento trochu bizarní ale zároveň hodně zajímavý boxerský zápas.

Islandského siláka Hafthora Bjornssona můžete znát jako „Horu“ (Sira Gregora „The Mountain“ Cleganea“) ze seriálu Hra o trůny a jako hora skutečně vypadá. Měří 206 cm a ve své nejlepší silácké formě vážil neuvěřitelných 205 kg. Po ukončení aktivní kariéry strongmana ale začal hubnout a do boxerského zápasu dokázal shodit více než 50 kg, navážil 152 kilo. Ale ani britský vazoun Eddie Hall není žádný drobeček a se svými 190 cm má aktuálně 142 kilogramů.

Oba borci jsou opravdoví dekorovaní siláci. Hall vyhrál první místo a titul nejsilnějšího muže na světě v roce 2017 a Bjornsson si vzal stejný titul hned následující rok. Eddie navíc v roce 2016 zlomil světový rekord v deadliftu (mrtvý tah), když zvedl neuvěřitelných 500 kg. To se mu ale vymstilo, protože po úspěšném pokusu omdlel a musel být převezen na jednotku intenzivní péče. Dodnes má prý zdravotní následky. Tento rekord mu navíc k jeho zlosti vyfouknul v roce 2020 právě Hafthor, když zvedl 501 kg.

I to značí, jak nesmiřitelní rivalové oba borci jsou a jejich nesympatie vyústily v nápad utkat se v ringu. Oba přitom byli v minulosti velice dobrými přáteli, což se ale změnilo v roce 2017, kdy Eddie vyhrál titul nejsilnějšího muže na světě a Bjornsson se nechal slyšet, že prý podváděl. Od té doby se oba borci nemohou vystát a zítra si konečně budou moct své neshody "vyříkat" pěstmi.

Původně se měl zápas konat už loni v září, ale Hall si utrhnul biceps, a tak místo něj nastoupil do exhibičního boxerského zápasu proti islandskému obrovi Devon Larratt, který je několikanásobným mistrem světa v páce. Bjornsson si s ním ale poradil už v prvním kole, kdy zvítězil na TKO a zapsal si tak první výhru v ringu po předchozích dvou remízách. Také Hall si už v roce 2012 „bouchnul“ exhibiční zápas pro charitu, takže oba siláci ví, jaké to rozdat a přijmout rány.

Boxerský zápas je vypsán na 6 kol po třech minutách a je dost pravděpodobné, že o ten nejtechničtější souboj asi nepůjde. Na druhou stranu oba borci mají obrovskou sílu a jsou nepochybně schopni toho druhého knockoutovat.

A o motivaci ublížit tomu druhému nemají Hall ani Bjornsson nouzi. Jejich nevraživost je opravdová, což se ukázalo i na tiskové konferenci, kde došlo ke strkanici a několika ostrým slovům. Oba bojovníci však už na pořádnou štípanou nemusí čekat příliš dlouho. Zápas se uskuteční už zítra v Dubaji, kde by měl začít okolo 10. hodin večer našeho času a měl by být zdarma a bez registrace k shlédnutí ZDE.

Zdroje:  talksport.com

Nejnovější články