Bývali kamarádi, dnes se nenávidí. Covington a Masvidal se konečně utkají v kleci

Bývali kamarádi, dnes se nenávidí. Covington a Masvidal se konečně utkají v kleci zdroj: Profimedia

Tenhle zápas visel ve vzduchu už léta. Nyní se nesmiřitelní rivalové konečně potkají v kleci, kde si své spory "vyříkají" pěstmi.

MMA fanoušci se konečně dočkají souboje dvou velkých rivalů, kteří kolem sebe krouží už pěkně dlouho. UFC naplánovalo souboj Jorgeho Masvidala a Colbyho Covingtona na turnaj UFC 272, který se bude konat 5. března a oba bojovníci tak konečně dostanou příležitost vyřídit si své spory v kleci.

„Zavolají ti a počtvrté už to snad vyjde, ty podělaný zbabělče. Teď z toho nevycouvej“! napsal před pár dny Masvidal na svůj Twitter zprávu adresovanou Covingtonovi. Ten z toho nevycouval, a tak se můžeme těšit na zajímavý zápas.

Jak jejich nepřátelství vzniklo není úplně jasné. Kdysi to byli dobří kamarádi, tréninkoví parťáci v American Top Teamu a spolubydlící, ale před třemi roky se něco pokazilo.

Covington tvrdí, že Masvidal neunesl jeho vzestup welterovou divizí a s tím související slávu, Jorge zase prozradil, že kamarádství zaniklo proto, že Colby nezaplatil jejich společnému trenérovi:

„Byli jsme kamarádi, dokud neoškubal mého trenéra a od té doby jsem s ním nemluvil. Je naštvaný, protože lidem jsou jeho zápasy ukradené. Chtějí jej vidět prohrávat, to je proč se na něj dívají. Dělá tuhle šaškárnu, protože nemohl přimět lidi, aby se normálně dívali na jeho zápasy, tak si řekl, že když půjde za hranu, vytvoří si tuhle osobnost, lidi jej budou nenávidět a začnou se na jeho zápasy dívat.“

View this post on Instagram

A post shared by ESPN MMA (@espnmma)

Pravdou je, že Covington ze sebe udělal kontroverzní postavu, kterou spousta lidí nenávidí. Ve skutečnosti se však nejspíš bude jednat o normálního bojovníka, který se akorát snaží tímto způsobem promovat své zápasy. To ostatně prozradil i po nedávném zápasu s Kamaru Usmanem: „Víš, že se snažím prodat zápas, užij si ty peníze. Je to všechno o lásce,“ řekl Covington Usmanovi hned po jejich zápase a na okamžik ukázal svoji pravou tvář.

I přesto však svoje nesváry Covington a Masvidal pravděpodobně nehrají a zápas mezi nimi tak bude mít osobní rovinu. „Byli jsme nejlepší kamarádi, nerozluční, žili jsme spolu několik let a byli jsme přátelé skoro celou dekádu,“ řekl Colby. „Myslíte si, že bychom opravdu o sobě říkali tyhle věci v médiích, kdybychom byli stále přátelé? Když ho uvidím na ulici, tak ho hodím na hlavu a půjde do nemocnice. Nebude si moct dovolit zaplatit účty za nemocnici a chci, aby mu je zaplatilo UFC, až ho zmlátím v oktagonu. Abych to nemusel udělat na ulici,“ ukázal přece jen nějakou starost Covington.

Mimo osobní neshody bude zápas zajímavý i proto, že oba bojovníci mají jiný styl boje – Colby je skvělý wrestler s velice dobrým bojem v postoji, zatímco Jorge je skvělý postojář s velice dobrou obranou proti takedownům. Papírově by měl vyhrát Covington, který se stejnými soupeři předvedl lepší výkony než Masvidal, ale v MMA se může stát všechno a jak dopadne tento zápas mezi bývalými kamarády se dozvíme až 5. března. Do té doby nás ale zřejmě čeká spousta ostrých slovních výměn.

Zdroje:  mmafighting.com , mmamania.com

Nejnovější články