Alibistické kecy a populismus. Marpo se opřel do promotéra kvůli kauze s Růžičkou

Alibistické kecy a populismus. Marpo se opřel do promotéra kvůli kauze s Růžičkou Marpo na lapách s Rudolfem Krajem | zdroj: Profimedia

Kauza spojená s Tadeášem Růžičkou pokračuje skrze názor rappera Marpa, který na celou situaci pohlíží z trochu jiné perspektivy.

Marpo se nijak netají tím, že si prožil bouřlivé mládí. Velmi často došlo také na rvačky na ulici, na které občas naráží i ve své hudbě. Snad i z toho důvodu vnímá situaci kolem Tadáše Růžičky trochu jinak.

K incidentu se vyjádřil v poslední epizodě pořadu Trash Talk. Nejprve zdůraznil, že se mu kauza těžko hodnotí, když nezná její pozadí, jedním dechem ale dodal, že za jeho mladých let byly rvačky naprosto běžná věc.

Nejvíce ho naštvalo vyjádření spolumajitele Oktagonu. “Co mě nejvíc na**alo, byl Ondřej Novotný z Oktagonu, který řekl, že takový hyenismus v životě neviděl. Ten v devadesátkách zažil takové věci,” řekl a poukázal na “staré boxery z porevoluční doby”, kteří se často dostávali do podobných situací. “Jsou to alibistické kecy, populismus jak ho**do.”

Dále uvedl, že si “Mawar” sice vysloužil pořádnou porci kritiky, je ale přesvědčen, že má 90 procent boxerů podobný zážitek. “Každý někdy někomu někde pustil, někdo má holt větší ránu, někdo menší. Ano, jako profesionální sportovec by to na své úrovni už dělat neměl, ale tak je to streeťák, takoví lidé jsou.”

Dále uvedl, že on sám se podobným situacím už raději vyhýbá a z konfliktů odchází, aby si nezadělal na problémy. “S někým se porvu, vyhraju, prohraju, to je jedno. Ale nedej bože tomu člověku něco udělám, a pak své děti neuvidím třeba deset let. Kariéra, daří se mi pracovně, mám skvělý život, ale po**ru si to kvůli nějakému k**otovi.”

Pro Růžičku evidentně má jisté pochopení, jelikož někteří lidé výrazně překračují hranice slušného chování. “Já jenom říkám, že každý tyto situace řešíme jinak, navíc nevíme, co tomu předcházelo. Ale zase říkám, že občas, když někdo překročí určitou hranici, tak prostě musí přijít nějaký trest.” 

Ani rána, kterou neznámý člověk od Růžičky pravděpodobně inkasoval, podle něj zřejmě nebyla tak hrozná. “Dal mu zadní a frajer padl. To není tak strašné. Já třeba viděl lidi, jak jiným skáčou gládama (těžké boty, pozn. red.) po hlavě. Já jsem ležel schoulený na zemi a kopali mi do šišky gládama s ocelovou špičkou,” popsal nezáviděníhodný zážitek. Také dodal, že podobných rvaček se odehraje nespočet. “Akorát mi přijde, že se dostáváme do společnosti, kdy úplně všechno odsuzujeme. Jak pak budou lidé bránit své rodiny?”

Marpo nepředpokládá, že kauza “Mawarovi” ukončí kariéru, bude však záležet, jak se incident vyvrbí. “Kdyby se nedej bože něco stalo a on šel sedět na 15 let, tak ano. Ale nemyslím si.”

Zdroje:  Marpo - YouTube

Nejnovější články