Koncerty jsou horší než boxerské sparringy, tvrdí Marpo. Jak to má s alkoholem?

Koncerty jsou horší než boxerské sparringy, tvrdí Marpo. Jak to má s alkoholem? Marpo na lapách s Rudolfem Krajem | zdroj: Profimedia

Marpo je nyní v přípravě na další boxerský duel, zároveň ale vyrazil na speciální klubové turné, do kterého rovněž vkládá obrovské množství energie. Jak to celé zvládá?

Za necelý měsíc se organizace RFA přesune do Prahy, kde uspořádá již sedmý číslovaný turnaj. O zlatý hřeb večera se postará rapper Marpo a slovenský MMA veterán Ilja Škondrič. Oba se potkali v pořadu Real Card, kde si před chystaným soubojem vyměnili pár názorů.

Marpo při této příležitosti krátce zavzpomínal na časy, kdy nepřicházelo v úvahu, aby si vybíral soupeře. Byl hlavně rád, že bude mít zápas, příliš neřešil, kdo se proti němu postaví. A podobně přistupuje k nabídkám i nyní. “Já to zase tolik neřeším. Není to hlavní zápas v UFC.” Přiznal ale, že by si také chtěl zkusit zaboxovat s někým, kdo nebude spoléhat na markantní rozdíl ve váze. “Dejte mi už nějakého soupeře, co má 80 kilo.”

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený RFA (@realfight.arena)

Hlavní tvář Octagon Fighting Academy se svou váhou nijak netají. Ilja prozradil, že během prvního staredownu měl 106 kilogramů. To už ale dávno neplatí. “Zhubnul jsem až na 94, ale nechci se moc trápit, takže teď mám zhruba 100 kilo. Pomaličku to půjde na těch 90, u mě ale nebude nějaké velké nabírání, protože by to nebylo seriózní,” řekl s ohledem na možnosti svého soupeře. “V zápase budu mít maximálně 92 kilo,” slíbil.

Jedna z otázek od moderátora Jakuba Kotka mířila na přípravu na straně Marpa. Ten se teď totiž nevěnuje výhradně boxu, jelikož má s kapelou do konce roku naplánovanou koncertní šňůru. Rázně ale odmítl, že by přehnaně holdoval alkoholu. “Před koncertem si dám třeba dva panáky, ale vždyť víš, jak naše koncerty vypadají. Já tam spálím 1000 kalorií. Ve finále je to pro mě horší než ten box, protože řveš, mlátíš hlavou, skáčeš a běháš. Pro mě je to reálně horší, víc namáhavé. Jsem pak víc dobitý než po sparrinzích. Já vím, že to zní fakt divně, ale je to tak.”

Zkrátka se držel i během přípravy na zápas s Karlosem Vémolou. Marpo dokonce naznačil, že si “Terminátor” užíval mnohem víc než on. “Ve finále mi někdo říkal, že viděl ještě během přípravy Karlose vylézat z Golfáče nam**anýho na h**na v šest ráno,” prozradil. “To já v šest ráno vstával na trénink.”

Je samozřejmě otázkou, zda bude chtít Marpo u boxu zůstat. “Já si myslím, že to bude o tom, jestli mě to bude bavit. Ty peníze jsem muzikou vydělal taky. Když mě to bude bavit a budu mít ten náboj, tak to budu dělat rád. Když mě to nebude bavit, tak se na to vyprdnu.” Stejný přístup má i k hudbě, kde znovu našel ztracenou jiskru. “Měl jsem krizi v muzice, proto jsem se uchýlil k boxu, takže jsem muziku nedělal. A teď mě to nakoplo, zase mě to baví, i koncerty mě baví. Chci to dělat, protože mě to baví, ne proto, že je to nějaký kalkul. Ať je to hudba, nebo box.”

Jedno je ale jasné. Zatímco s Vémolou si naplno užil slovních přestřelek, se Škondričem nic takového nehrozí. Podle Marpa to však nemusí být na škodu. “Já vím, že to lidé mají rádi, ale když to vidím zpětně, tak s Karlosem to byla prdel, docela mě to bavilo, ale ten zápas stál za ho**o. Já budu radši, když to bude obráceně,” řekl s tím, že Iljovi nyní klidně podá ruku, ale pak se postará o skvělý zápas, který bude diváky bavit.

Duel Ilja Škondrič vs. Marpo je hlavním zápasem turnaje RFA 7, který se uskuteční 17. prosince v hale Královka. Na akci se objeví také Tadeáš Růžička, Miroslav Brož, Sebastián Fapšo a další.

Zdroje:  Real Fight Arena - YouTube

Nejnovější články