Amatérští bojovníci se o víkendu utkali na Mistrovství ČR v MMA. K vidění byly kvalitní zápasy, KO i submise

Amatérští bojovníci se o víkendu utkali na Mistrovství ČR v MMA. K vidění byly kvalitní zápasy, KO i submise zdroj: Getty Images

81 bojovníků z 20 MMA klubů z celé ČR se o víkendu utkalo o tituly mistrů republiky. Podívejte se na záznamy zápasů, které se kvalitou často dají srovnávat se souboji profesionálů.

O víkendu se v Příbrami uskutečnilo mistrovství České republiky amatérském v MMA a rozhodně se bylo na co dívat. Celá událost byla rozdělena na dva dny, kdy v sobotu se v kleci utkaly seniorské kategorie a neděle byla určena soubojům juniorů.

Možná by se mohlo zdát, že „amatérské“ zápasy nebudou tak atraktivní jako ty profesionální, ale spousta diváků by byla překvapená, jak vysoká úroveň některých soubojů je. Někteří amatéři totiž trénují stejně intenzivně a stejně často jako jejich profesionální kolegové a jediné, co jim chybí, jsou zkušenosti, které získávají právě na amatérských ligách. Koneckonců také Jiří Procházka začínal sbírat své zkušenosti na lize v thajském boxu.

Bojuje se na 3 kola po 3 minutách, takže v zápasech není nouze o neustálou akci a celé souboje bývají v podstatě jedním dlouhým sprintem bez velkých pauz.

Pravidla jsou v podstatě stejná jako v profesionálním MMA s několika výjimkami. Bojovníci nemohou používat lokty a údery koleny nesmí jít do hlavy. Místo 4uncových rukavic se používají trochu větší, 6uncové (168 gramů) a také tenké chrániče na holeně.

U mládežnických kategorií (pod 18 let) jsou zakázány údery a kopy na hlavu, takže často rozhodnou wrestlerské a grapplerské schopnosti mladých závodníků. A právě na juniorech leží budoucnost českého MMA, spousta z nich ale už teď ukazuje skvělý pohyb na nohou spolu se správnými grapplerskými a wrestlingovými návyky.

Fanoušci MMA si tak o víkendu rozhodně přišli na své a k vidění byly velice atraktivní zápasy. Sami se na ně můžete podívat ze záznamu Českého svazu MMA.

Senioři:

 Junioři:

Zdroje:  youtube - csmma

Nejnovější články