Bojovníci Oktagonu se potkali na letišti, málem to nedopadlo dobře

Bojovníci Oktagonu se potkali na letišti, málem to nedopadlo dobře Sahil Siraj vs. Akonne Wanliss | zdroj: FOTO: Se svolením Oktagon MMA

Zatímco jeden se zachoval přátelsky, druhý o žádné bratříčkování se soupeřem neměl zájem. A horkokrevný trenér nechtěl jen nečinně přihlížet.

Nervy pracují, podrážděnost ještě umocňuje striktní dieta. Každý bojovník stresující období před zápasem prožívá jinak. Zatímco někteří zůstávají v klidu, jiní potřebují soupeře nenávidět, cítit zlou krev, anebo se mu jen chtějí dostat do hlavy, vypromovat zápas. Těžko tedy předvídat, co se bude dít, když se dva podobní kohouti někde potkají.

Všudypřítomné kamery jednu takovou situaci zachytily. Na letišti se totiž po příletu do Česka zkřížily cesty Akonneho Wanlisse a Sahila Siraje, kteří se v sobotu v Ostravě utkají v rámci prvního kola pyramidy Tipsport Gamechanger.

"Pussy, pussy," hlásí Angličan už z dálky. Tohle urážlivé slovo asi netřeba překládat, před lety ho u nás koneckonců dostal do obecného povědomí tehdejší prezident Miloš Zeman.

Siraj reagoval s úsměvem a dokonce chtěl svému rivalovi podat ruku, ten o to ale nejevil nejmenší zájem. Afghánec si z toho sice nedělal těžkou hlavu, vytočilo to ale jeho trenéra Rezu Madadiho, bývalého bojovníka UFC. "Vypadni odsud!" spustil na Wanlisse. "Co máš za problém?"

"Klid, klid," krotí ho anglický "Jedi", ale kdyby roztržku nedeeskaloval sám Siraj, možná by nezůstalo jen u slov. 

Angličani se v Oktagonu zatím v Oktagonu profilují jako sebevědomí rýpalové. Samozřejmě se ale dá chápat, že ne každý se chce před zápasem se soupeřem kamarádit. A pokud zůstane jen u ostrých slov, může to souboj okořenit, i když to samozřejmě není všem fanouškům po chuti. Doufejme, že si oba fighteři vyslouží vzájemný respekt bojovností v kleci.

Jak zápas dopadne, to se dozvíme už v sobotu večer. Je ale velmi pravděpodobné, že na body to v tomto případě neskončí. Turnaj Oktagon 54 startuje tradičně v 18:00.

Zdroje:  Oktagon MMA

Nejnovější články