“Budu tě zesměšňovat před celou O2 arenou,” řekl Vémola Marpovi a nabídl sázku

“Budu tě zesměšňovat před celou O2 arenou,” řekl Vémola Marpovi a nabídl sázku zdroj: FOTO: Se svolením Oktagon MMA

Marpo s Karlosem Vémolou absolovovali úplně poslední výměnu názorů, příště se potkají až na váze. Co se podle nich bude dít mezi 16 provazy?

“Terminátor” usedl na židličku, aby se pod dohledem Ondřeje Novotného naposledy pustil do diskuze s muzikantem Otakarem Petřinou. I tentokrát zabředli do klasických tématických okruhů, na přetřes znovu přišel Vemolův box, které podle Marpa není ani pěkný na pohled, ani příliš funkční. “Myslím si, že není efektivní, protože tou rukou žádný KO nepadlo.” Marpo zmínil, že Karlos za svou profesionální kariéru nasbíral téměř 40 zápasů, ani tak ale nedošlo na žádný knockout. “Z toho s prominutím h*vna, co jsem nasbíral, mám aspoň 3 knockouty” doplnil. Přiznal ale, že jde o zářezy z období před zhruba patnácti lety, kdy boxoval ve váze do 67 kilogramů. “Ale teď jsem na tom jinak. Brutálně jsem zapracoval na pohybu, na rukou, nabral jsem nějakou sílu, dynamika mi zůstala,” řekl s tím, že to vše Karlos pocítí na vlastní kůži. “Mám se bát toho, že před 15 lety knockoutoval 60kilového frajera. Co ti na to mám říct?” kontroval Vémola.

“Terminátor” sice uznal, že má Marpo v postoji víc zkušeností, znovu ale poukázal na zásadní rozdíly. “Není to žádný boxerský šampion, je to diskoboxer, hobík. Já jsem profesionál, nemůžu si dovolit s ním prohrát.” Karlos je přesvědčen, že na Marpa dopadne tíha okamžiku, ztratí hlavu a přestane vnímat své trenéry, čehož bude chtít využít. Petřina ale namítl, že pod tlakem bude hlavně Karlos, protože vůbec poprvé nastoupí se zpěvákem. “Jestli na tebe ty nervy také nedolehnou, protože prohrát se zpěvákem, to by podle mě bylo fakt na h*vno. To je pak na ukončení kariéry.”

Takže kdo by si v případě porážky utrhl větší ostudu? Marpo si myslí, že v jeho případě to tak strašné nebude, protože nastupuje s nejlepším zápasníkem domácí scény. Ale ani Vémola nevidí případnou prohru tak bledě. “Kdybys mě náhodou porazil, tak mě porazíš v něčem, o čem všichni tvrdí, že neumím. Já prostě nejsem boxer, my spolu nejdeme do klece, to by byla ostuda, o tom ani potom.” V jeho očích to tedy na ukončení kariéry rozhodně nebude. “Všichni si myslí, že neumím boxovat, všichni to říkají. Pak bych jenom řekl, že měli pravdu, neumím boxovat. A co? Půjdu do klece a zase tam někoho zmlátím. Ale morálně, já bych s tím nedokázal žít. Proto jsem ochotný vsadit všechny prachy - vítěz bere vše. Protože pokud nad tebou nevyhraji, tak si nic nezasloužím, ani nic nechci.” Na něco takového ale Marpo nepřistoupil, byť se nechal slyšet, že mu o peníze nejde. Je totiž přesvědčen, že si zaslouží peníze za dlouhou přípravu.

Řeč se také stočila k možné strategii. Vémola byl v tomto ohledu poměrně otevřený. “Já ti asi nebudu muset moc uhýbat, půjdu přímo dopředu. Co pošleš, to pošleš, já tě trefím zpátky. A uvidíme, kam se to pohne. Rozhodně si nebudu hrát na Muhammada Aliho. Půjdu dopředu, půjdu tě zabít.” Marpovi slíbil, že bude neustále pod tlakem. “Půjdu po tobě nonstop jako buldozer. Dokud mě nezabiješ, tak po tobě půjdu.” Soupeři se snažil vysvětlit, že má pouze dvě možnosti - buď bude utíkat, nebo se trefí. “Pokud mě nezastavíš, budu tě celých 6 kol trápit. Před celou O2 arenou tě budu zesměsňovat.” Marpo oponoval tím, že trápit se bude hlavně Vémola, až se bude snažit udělat váhu.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Oba bojovníci si během výměny názorů opakovaně slibovali ukončení skrze knockout. Marpo nicméně věří, že jeho hlava snese opravdu hodně. “Spousta lidí, se kterými spáruji, je o několik úrovní jinde než já. A bomby mají velké. Myslím si, že na tu hlavu vydržím. Jsem odchovaný ze starého Hanumanu, když tě Robert Kurka čapne, nahulí ti 10 kolen do šišky a vykopne tě z ringu, tak si docela zvykneš.” Stejně to vidí i Vémola, který odkázal třeba na zápas s Thomasem Robertsenem, v němž také schytal několik tvrdých úderů, navíc v MMA rukavicích.

Kdo zvládne přetavit slova v činy? To se dozvíme už příští týden. Oktagon Underground se uskuteční v sobotu 21. 5. v 18:00 hodin. Celý galavečer můžete sledovat na stránkách Oktagon.tv.

Zdroje:  Youtube Oktagon MMA

Nejnovější články