Český MMA talent v Polsku padl KO, Tolja sestřelil domácího šampiona v kickboxu a sebral mu titul

Český MMA talent v Polsku padl KO, Tolja sestřelil domácího šampiona v kickboxu a sebral mu titul Anatoli "Tolja" Hunanyan se na turnaji FEN 37 stal šampionem kickboxu ve váze do 77 kg | zdroj: Profimedia

V sobotu se v Polsku konal turnaj organizace FEN, kde se představili také dva čeští zástupci. Zatímco jeden slavil, druhý musel zkousnout první porážku v kariéře, která navíc přišla tvrdým KO.

Polská organizace Fight Exclusive Night není českým a slovenským fanouškům úplně neznámá. Prošli jí totiž mnozí bojovníci, kteří se objevili také v OKTAGONu. Například Robert Bryczek je ve FEN stále veden jako šampion welterové divize, vysoko v žebříčku figurují také Marcin Naruszczka a Kamil Minda.

Včerejší turnaj s pořadovým číslem 37 nabídl celkem 10 zápasů. První dva běžely zdarma na YouTube za účelem nalákání nerozhodných diváků ke koupi placeného přenosu. A nutno uznat, že se organizátorům výběr povedl.

Lukasz Olech chtěl bojovat v postoji, a tak v prvním kole vytrvale odmítal pokusy soupeře o přenesení boje na zem. Když už se to ale Calkowskimu na začátku druhé pětiminutovky povedlo, naběhl si po chvíli do pasti a musel odklepat.

Ještě kratšího trvání měl zápas druhý. Chorvat Mario Žgela dával od začátku do útoků maximum síly. Když po minutě a dvaceti vteřinách trefil bradu, Kowalski šel bezvládně k zemi. Rozhodčí byl naštěstí blízko, takže rychle zakročil. Polák byl natolik otřesený, že se mu nedařilo ani zvednout ze země.

Nedlouho poté přišel na řadu také první český zástupce. Neporažený Lukáš Chotěnovský (6-0 mezi profesionály), týmový parťák Davida Dvořáka a Patrika Kincla z hradecké All sports academy. Ten i přes svých 183 cm dokáže splnit váhový limit bantamové divize -61,2 kg.

Do zápasu šel tedy s výraznou převahou a od začátku se snažil Mariusze Joniaka ostřelovat z dálky a stahovat se zpět do bezpečné vzdálenosti, což se mu celkem dobře dařilo. Jenže Polák to tak nehodlal nechat a sám rychle zkracoval a útočil. Za přední hák schoval tvrdý zadní "overhand" a bylo vymalováno. Lukáš šel bezvládně k zemi a než se stihl vzpamatovat, dopadaly mu další kladiva přímo na bradu. Český válečník však vzkazuje, že se oklepe a vrátí se.

Další zápasy pak končily na body. Sérii ukončil až souboj o titul těžké váhy, v němž Szymon Bajor donutil za pomoci rear-naked choke odklepat krajana Szewczyka.

Čeští fanoušci si na své přišli hned poté. Do bitvy o kickboxerský titul ve váze do 77 kg se totiž šel pobít veterán naší scény Anatoli Hunanyan. Soupeře Dominika Zadoru dobře znal, v roce 2018 jej totiž knockoutoval. Ačkoliv šlo o čistý body shot, Polák se to tehdy neúspěšně snažil uhrát na úder pod pás-

I proto Tolja před odvetou překypoval sebevědomím. "Ten kluk umí jen kopnout lowkick, má špatnej box a špatnou obranu," zhodnotil schopnosti soupeře a předpovídal, že ho ukončí stejně jako v jejich prvním vzájemném zápase.

Zadora kopal podle předpokladu tvrdé lowkicky a první kolo šlo ale pravděpodobně na jeho stranu. Ve druhém už se však stav vyrovnával a zatímco Polák vypadal, že jeden na max, Tolja působil dojmem, že bude moct s přibývajícími koly tempo ještě stupňovat. Dokonce si v závěrečných vteřinách neodpustil srandičky.

Ve třetím kole Hunanyan přidal na agresivitě. Tvrdými údery na tělo se snažil Zadorovi brát kyslík a vypadalo to, že to funguje, Polák totiž viditelně zpomaloval. Po jednom z úderů, který nevypadal nijak extrémně tvrdý šel k zemi. Postavit se mu už nechtělo. O chvíli později přiznal, že měl od začátku třetího kola zlomený nos a špatně se mu dýchalo.

"Je to 8. pás v mojí kariéře, líbí se mi, opasek je prostě opasek," užíval si vítězství Tolja. "77 ale není moje váha, vzal jsem to jen jako odvetu s Davidem. Normálně zápasím 75 nebo 72 kg." Šéf FENu mu na to okamžitě přislíbil, že není problém a příště může bojovat v nižší váhové kategorii.

Hlavní zápas večera pak obstaral souboj o titul lehké váhy v MMA. Šampion Mateusz Rebecki je zvyklý vyhrávat před limitem. Do zápasu vstupoval se sérií 11 vítězství v řadě, přičemž 9 posledních soupeřů ukončil před limitem. Arkadiy Osipyan sice padnout odmítl, na body ale tvrdému Polákovi přesto stačit nemohl a pás tedy majitele neměnil.

Zdroje:  Vlastní

Nejnovější články