Hořká chuť prohry. Je to humus, ale jede se dál, vzkazuje Martínek z Běloruska

Hořká chuť prohry. Je to humus, ale jede se dál, vzkazuje Martínek z Běloruska Michal Martínek v ACA | zdroj: Profimedia

Tři poslední měsíce trávil permanentně zavřený v tělocvičně, jeho sestře se mezitím narodila dcera, ani tu zatím neviděl. Všechno kvůli tomu, aby ze třetího zápasu pod hlavičkou ruské organizace ACA odcházel jako vítěz. Cítil se v životní formě, neměl žádná zranění, přesto stačil okamžik a český těžkotonážník Michal "Blackbeard" Martínek prohrál na technické KO.

"Bohužel to skončilo dřív, než to začalo. Opravdu mě to mrzí vůči mým fanouškům," sdělil zklamaný Martínek prostřednictvím videa na sociálních sítích. "Byl jsem v životní formě. Byla to moje nejtěžší příprava, absolvoval jsem tréninky v Polsku, nezranil jsem se, cítil jsem se skvěle. Byl jsem do zápasu dobře naladěný. Na nohách jsem byl rychlý, údery na lapách byly dobré, prostě všechno bylo tak, jak má."

Jenže než stačil cokoliv ze svého umění předvést, Smoldarev vystartoval tak trochu na slepo s kombinací háků. Přesně netrefil ani jeden ze tří, jeho předloktí ale na Martínkovu hlavu dopadlo a poslalo českého bojovníka k zemi. Tam už mu o více než 10 kg těžší estonský obr nedal nejmenší šanci a zasypal ho sérií úderů, takže rozhodčí zápas po chvíli ukončil.

"Tady je vidět, jak silná ta asociace ACA je, že člověk zaváhá na 2 vteřiny a je konec zápasu. Já si z něj samozřejmě beru ponaučení a chci, abyste věděli, že svět se nebortí. Neříkám, že je to pro mě příjemná prohra, je nepříjemná. Jít hlavní předzápas večera a takhle dopadnout, to je prostě humus pocitově. Jak vůči fanouškům, tak vůči mně samotnému, že jsem si ani nestihl praštit pořádně," podělil se o své dojmy "Černovous".

"Nemohl jsem ukázat to, co jsem natrénoval, což mě bude žrát samozřejmě. Ale chci, abyste věděli, že jsem za ty zkušenosti nesmírně rád. Jsem poctěnej, že tady zápasím, protože každá jizva skrývá sílu poznání, jestli mi rozumíte. A když jsem dneska viděl tu hlavní kartu, tak tam padaly ty KO nebo TKO v prvních kolech u top frajerů. V tom ACA to tak prostě chodí, jedna chyba a je konec hodně rychle. Až jsem z toho překvapenej, jak někteří kluci tady ty prohry berou, jakože nic, jde se dál, je to byznys."

Český válečník má aktuálně v rámci ACA bilanci 1 vítězství a 2 prohry. Ačkoliv někteří fanoušci už zřejmě malují čerta na zeď, sám Martínek uvádí vše do kontextu. "Když se podíváte třeba jaká je tady posloupnost zápasníků, tak aby tady někdo udržel vítěznou bilanci, tak to se bavíme fakt o top frajerech, jako je třeba Tony Johnson, kterej vyhrál ten titulovej zápas (Pozn. hlavní zápas ACA 132, americký "Hulk" zvítězil v 1. kole na TKO). Potřetí obhájil a vím s kým, neuvěřitelnej frajer, to je skutečný šampion. Obrovský respekt, čtyřicetiletý frajer a prostě neuvěřitelný zápas s Vakhaevem."

I přes hořkou pachuť rychlé prohry si prý Martínek výjezd do Běloruska užil a je hrdý na to, že může v ACA zápasit. Množí se ale hlasy fanoušků, že by měl přejít o váhu níž do 93 kg. "Blackbeard" však znovu zopakoval, že tímhle směrem jít nehodlá.

"Jsem tady nadšenej. Jestli si někdo myslí, že mám z něčeho strach, nějaký utíkání nebo přesun o váhu níž…Lidi, je to kvůli vám ty zápasy v těžké váze a to tak prostě je, tady na tý úrovni stačí jedna chyba a je konec zápasu, proto lidi mají rádi těžký váhy, protože tady prostě padají ty káčka. Jednou zaváháš a je konec. Takže já neplánuju rozhodně nic měnit. Příprava byla dobrá, za tím si s týmem stojíme. Bohužel se stala takováhle věc, to je prostě život. Musíte to brát sportovně. Čím na vyšší úrovni zápasíte, tím víc proher přijde, tak to prostě je. Prohra mi samozřejmě vadí, jsem soutěživej typ, jinak bych tu samozřejmě nebyl, ale zároveň chci říct, že svět se nebortí kvůli jedný porážce."

Zároveň dodal, že tato cesta se nemusí každému líbit, ale jeho zaškobrtnutí nemůže odradit, aby v ní nepokračoval. Už teď se těší na další výzvy. "Doufejme, že bude brzy další zápas, neplánuju nijak pauzovat. Jedeme dál, je to sport," vzkazuje fanouškům. ACA do konce roku plánuje už pouze jediný turnaj na začátku prosince, Michal se tedy v kleci pravděpodobně ukáže znovu až někdy v příštím roce.

Zdroje:  Instagram Michal Martínek

Nejnovější články