Karlos Vémola už zná dalšího soupeře. V Německu ho uvítá polský Vampír se zkušenostmi z One Championship

Karlos Vémola už zná dalšího soupeře. V Německu ho uvítá polský Vampír se zkušenostmi z One Championship Vémola nedal svým tlakem Marpovi šanci | zdroj: FOTO: Se svolením Oktagon MMA

Karlos Vémola si po duelu s Marpem příliš nevydechne, za necelé dva týdny ho čeká návrat do polotěžké váhy. S kým nastoupí?

Organizace Oktagon MMA má za sebou odbočku v podobě galavečera věnovaného boxu, na dalších turnajích se ale vrátí zpět do zajetých kolejí, byť vedou na úplně jiný trh. Na prvním turnaji v Německu chtěl být i Karlos Vémola, který se po dlouhé pauze zapříčiněné zraněnou rukou vrátí k MMA, po letech navíc znovu nastoupí v polotěžké váze, na níž nemá pěkné vzpomínky. V posledním zápase tam totiž prohrál s Attilou Véghem.

Promotéři již prozradili, kdo “Terminátora” v polotíze uvítá. Jde o polského bojovníka Michala Pasternaka (16-7). Ten se za svou kariéru stihl představit v několika organizacích včetně ONE Championship, kde dokonce před šesti lety s Rogerem Graciem zabojoval o pozici šampiona. Brazilec nicméně v prvním kole nasadil arm-triangle, ze kterého už Polák nezvládl utéct. Kariéra do té doby neporaženého “Vampíra” následně nabrala úplně jiný směr, po výhře vždy přišla jedna nebo dvě porážky. Sluší se ale dodat, že na submisi prohrál pouze jednou, černý pásek v BJJ zkrátka nezapře.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Dařilo se mu ale v organizaci Wotore, která se specializuje na boj bez rukavic. Koncem ledna letošního roku nasadil soupeři rear naked choke a stal se šampionem. V tradičním MMA naposledy bojoval začátkem března v polské organizaci NG Promotions, kde si došel pro vítězství.

Ondřej Novotný na tiskové konferenci po sobotním turnaji Oktagon Undeground naznačil, že se pro Vémolu snažili najít německého soupeře, to se ale nepodařilo. “Těch skvělých třiadevadesátek tam tolik není. Co bylo, to jsme oslovili. A zase se budu opakovat - ne úplně každý chce s Karlosem zápasit. Ale musím říct, že se mi ten zápas líbí.” Zároveň se nechal slyšet, že původně chtěl před Karlose postavit méně náročného soupeře, aby měl možnost trochu se po pauze rozkoukat. “Chtěl jsem někoho stravitelnějšího, ale ono to zase není tak jednoduché. A ten Pastrnak je k**va těžký soupeř, měl tady zápasit v Ostravě s Puetzem, takže v tom směru to pro nás má příběh, který bude dál pokračovat od tohohle zápasu.”

Na promotéra navázal Vémola s ujištěním, že přípravu na box zvládnul skloubit s běžnými tréninky. “Na MMA jsem se nikdy nepřestal připravovat. Věděl jsem, že ten zápas přijde, takže jsem chodil do Reinders týmu,” vysvětlil Vémola. Volno si užil akorát v neděli po zápase s Marpem, od pondělí už zase pokračuje v přípravě. I nadále bude spolupracovat s Eldarem Rafigaevem, s přeborníkem v brazilském jiu-jitsu procvičí hlavně boj na zemi, v tělocvičně Andrého Reinderse pak bude hledat kvalitní sparing partnery. “Makáme dál až do Německa. Po Německu budu mít zase dva dny volna a pak makáme dál až do Štvanice. Po Štvanici se snad jako šampion ožením,” řekl s úsměvem.

Vémola doufá, že si výkonem ve Frankfurtu zaslouží titulový zápas na Štvanici. Co na to Ondřej Novotný? “Pojďme se o tom pobavit 5. června, když Karlos vyhraje ve Festhalle,” doplnil jeho plány. V Německu se uskuteční také titulový duel Ivan Buchinger vs. Losene Keita, vrátí se Zdeněk Polívka, kterého prověří Cheick Kone, z dalších známých tváří můžeme zmínit Christiana Jungwirtha či Jaroslava Pokorného.

Zdroje:  Youtube Oktagon MMA

Nejnovější články