KSW 91 - online průběh turnaje a výsledky. Brichta v boji o titul padnul, Humburger s Juráčkem si připsali tvrdá ukončení

KSW 91 - online průběh turnaje a výsledky. Brichta v boji o titul padnul, Humburger s Juráčkem si připsali tvrdá ukončení Na KSW 91 v Liberci uvidíme 8 českých zástupců | zdroj: FOTO: Se souhlasem KSW

Výsledky a komentovaný průběh libereckého turnaje KSW s kartou nabitou českými zástupci.

Leo Brichta vs. Valeriu Mircea (o prozatímní titul v lehké váze, do 70,3 kg)

Leo Brichta se za bouřlivého jásotu publika vydal do klece vstříc zatím největšímu zápasu kariéry proti Moldavci Mirceovi. V sázce byl prozatímní titul lehké váhy a pravděpodobně mega zápas proti Parnassovi v Paříži.

První kolo bylo z obou stran opatrné a spíše sloužilo oboum borcům k načtění soupeře, o něco úspěšnější byl ale Brichta s dobrými vysokými kopy ke konci kola. Druhá runda pak začala podobně, dobrý kop an hlavu v podání Lea ale vedl pouze k takedownu Moldavce, který na zemi dokázal zamknout arm triangl. Brichta ale dokázal kritický moment přežít a po grapplerské výměně se dostal zpátky na nohy. V postoji měl rozhodně navrch a po jednom háku Mircea krátce zatančil. Leo z toho však nic víc nevytěžil a místo toho šel znovu nedobrovolně na zem.

Třetí pětiminutovka byla jako přes kopírák, tlak ze strany českého bojovníka, který už už vypadal, že přinese ovoce, skončil strhem ze strany Mircey. Pro neaktivitu byl sice před koncem kola boj postaven zpátky na nohy, Leo už ale nic zajíamvého udělat nestihl. Čtvré kolo a nic nového, Leo tlačil v postoji a jeden hák padl čistě čelist Moldavce, který ale okamžitě zatáhl za záchrannou brzdu a šlo se opět na zem. Tentokrát už ale Mircea z této pozice vytěžil maximum a vzal Leovi po neúspěšném pokusu se postavit záda a po několika momentech mu ruka proklouzla pod Čechův krk. Z této pozice bohužel nebylo jak utéct a Leo ve třetí minutě rundy odklepal.

V pozápasovém rozhovoru byl Leo evidentně zklamaný a zlomeným hlasem řekl pouze, že šel do zápasu se zraněním, a že nedoručili válku jakou slíbili, přestože on pro to dělal maximum. Zároveň si hned v kleci sundal rukavice, o nějakém odchodu do zápasnického důchodu se však nezmínil a doufejme tak, že jej uvidíme i nadále.

Vítěz: Mircea, submise (RNC), 4. kolo (2:40)


Dominik Humburger vs. Adrian Dudek (střední váha, do 83,9 kg)

Domácí hrdina Dominik Humburger nezačal turnajový víkend příliš dobře, když převážil o více než 2 kg a přišel tak o 50 % své výplaty. V zápase to ale společně se svým soupeřem Dudkem všem vynahradil. Nebylo to z jeho strany moc chytře a takticky vedené střetnutí, ale spíše drsná bitka bez výraznější obrany. Dominik měl v prvním kole přesnější a tvrdší rány, než Dudek, ale ten neustále hrozil divokými capáky. V druhém kole ale Polákovi trochu došla energie a Dominik trefil dva krásné levé háky, které Dudka přeply na autopilota u pletiva klece. Po několika dalších destruktivních levých viděl rozhodčí dostat a fight zastavil.Duležitá výhra před domácími fanoušky pro Dominika, který se asi posune o nějakou příčku výše v žebříčku střední váhy.

Vítěz: Humburger, TKO (údery), 2. kolo (2:28)


Matúš Juráček vs. Henry Fadipe (welterová váha, do 77,1 kg)

Matúš Juráček dostal na premiéru v KSW typově podobného zápasníka. Henry Fadipe je podobně vysoký a také preferuje opatrnější boj v postoji. Nějaké divoké akce jsme se tak většinu prvního kola nedočkali. První vážnější úder si zapsal Fadipe, když krátkým zvedákem poslal Matúše na zadek, ten se ale rychle vymrštil zpátky na nohy a zápas pokračoval v zajetých kolejích. Pak ale z ničeho nic Juráček zkrátil vzdálenost kombinací pravá levá a druhá rána padla přímo na Henryho čelist. Ten šel k zemi, kde jej Juráček následoval s dalšími údery. Fadipe se pokoušel vzpaamtovaz u pletiva, pod sprškou střel od "Slávisty" se mu to ale nepovedlo a rozhodčí Goddard zápas ukončil.

Vítěz: Juráček, TKO (údery), 1. kolo (4:00)


Viktor Červinský vs. Kacper Koziorzębski (welterová váha, do 77,1 kg)

Mladý talent Viktor Červinský si výhrou nad Davidem Hoškem v RFA vysloužil pozvánku na liberecký turnaj a výzvu v podobě zkušeného rváče Koziorzębského. Viděli jsme nakonec všechny tři kola plné zvlášť postojářské akce. Viktorovi skvěle fungovala hlavně zadní pravá, Polák více kombinoval a využíval také více kopů. Několikrát se taky pěkně ponořil pod Červinského údery a dostal mladého Čecha na zem, ten ale pokaždé dokázal velmi rychle vstát zpět na nohy. V polovině druhého kola se zdálo, že Kacper uvadá, Viktor ale této dočasné situace nedokázal plně využít. U bodových rozhodčích nakoenc vyhrál Polák všechny tři kola, což je možná pro Viktora vzhledem k jeho výkonu příliš kruté, všechny byly totiž poměrně těsné.

Vítěz: Koziorzębski na body


Łukasz Charzewski vs. Michał Sobiech (domluvená váha, do 68 kg)

Jediný čistě polský zápas na turnaji proti sobě postavil dva tréninkové kolegy Charzewského a Sobiecha. "Polský Khabib" Charzewski dostál svoji pověsti dobrého wrestlera a svého soupeře prakticky tři kola kontroloval na pletivu klece a na zemi. Jedinou zajímavější zápletku obstaral Sobiech na konci druhé pětiminutovky, kdy loktem prakticky úplně zavřel Lukaszovo oko. V pauze jej tak samozřejmě kontroloval doktor a bylo prakticky jisté, že zápas bude ukončen na TKO pro zranění. Charzewski však po první kontrole doktora přesvědčoval, že na oko skutečně vidí a opakovanou kontrolou, kdy měl říct, kolik prstů doktor ukazuje, překvapivě prošel. Byl tak puštěn do třetí rundy, dke opět odkontroloval svého protivníka. V pozápasovém rozhovoru pak přiznal, že si počet prstů tipnul. S velkou dávkou štěstí si tak připsal první výhru v KSW.

Vítěz: Charzewski na body


Vasil Ducár vs. Dawid Kasperski (polotěžká váha, do 93 kg)

Očekávané střetnutí dvou skvělých postojářů nabídlo nakonec v zásadě komplexní MMA záležitost. Byl to ale spíše debutující Polák Kasperski, který přišel s lepším taktickým plánem. Skvělého boxera Ducára trápil hlavně tvrdými nízkými kopy a velmi brzy začal Vasil reagovat na každý nástup Dawida chráněním své levé nohy. Několikrát jsme také byli svědky grapplingu, spíše však jen neaktivní kontroly z vrchní pozice v podání Kasperského. Když se do vrchní pozice dostal ve třetím kole Vasil, snažil se svého soupeře zamknout v krucifixu, ten mu ale dokázal utéct. Za delší konec provazu ale tahal po celé tři kola spíše Kasperski se skvělými kopy a dobrým klinčem, Ducár hrozil hlavně boxerskými kombinacemi, rozhodující úder ale trefit nedokázal. Bodoví rozhodčí tak po zásluze dali všechny tři rundy Kasperskému.

Vítěz: Kasperski na body


Josef Štummer vs. Adrian Wieliczko (pérová váha, do 65,8 kg)

Liberecký rodák Josef Štummer se na ryze domácí půdě chtěl pokusit odčinit poslední zaváhání s Dawidem Karetou. Ale v prvním kole byl spíše blízko další porážce, grapplera Wieliczka hned v první akci zkusil strhnout na zem, jenže ten mu vzal nohu a pokoušel se o páku. Pro Josefa to už chvílemi vypadalo hodně kriticky, dobrou obranou se ale z této nepříjemné siutuace dokázal dostat. Ani v postoji se mu ale pak příliš nevedlo, Polák se lépe trefoval a v druhé půlce kola vzal Štummerovi záda a připravoval si škrcení. Josef ale opět výborně bránil a pár sekund před koncem rundy stáhl Adriana na zem a zakončil kolo dobrými údery z horní pozice.

Do druhého kola jakoby pak nastoupil úplně jiný Štummer, energičtější a přesnější. Ve fightu začal mít jasně navrch a vysílal na Wieliczka čím dál tím tvrdší bomby. Adrian jel brzy už v zásadě na autopilota a když si pak skoro sám naběhl do trianglu, byla jen otázka času, kdy bude muset odklepat.

Oba fighteři tak předvedli skvělý zápas, nás může těšit, že vítězně z něj vyšel Štummer, který předvedl úžasný comeback.

Vítěz: Štummer, submise (triangl), 2. kolo (4:20)


Mariusz Joniak vs. Tobiasz Le (bantamová váha, do 61,2 kg)

Bratr promotéra CotS Tobiasz Le se na posledním vystoupení v Liberci předvedl extratřídou v nízkých kopech. Dnes k tomu však nedostal příležitost, po celou první minutu kolem sebe oba fighteři pouze kroužili a vyměřovali si vzdálenost. Pak šlo ale vše ráz na ráz, Joniak ke svému soupeři přiskočil a přesným pravým hákem Tobiaszem otřásl. V pokračující kombinaci pak Mariusz trefil ještě jeden podobný hák, kterým poslal Leho k zemi. Rozhodčí pak bleskurychle mezi zápasníky skočil a fight odmával. Sudímu se nelze příliš divit, ale možná mohl ještě pár chvil počkat, protože Tobiasz skoro okamžitě vyskočil s úsměvem na nohy a na rozhodčího Richtera se vyčítavě díval. Nic s tím však už udělat nemůže a tak si tento polský reprezentant žijící v ČR připsal druhou porážku v kariéře.

Vítěz: Joniak, TKO (údery), 1. kolo (1:05)


Petra Částková vs. Wiktoria Czyżewska (muší váha, do 56,7 kg)

Úvodní zápas obstaral souboj generací v ženské muší váze, veteránka Petra Částková proti nadějné Wiktorii Czyżewské. A vyzněl naprosto jednoznačně, již 42letá Částková se ani pořádně nedostala do fightu a její polská protivnice jí otřásla levým hákem. Petra se sice vzpamatovala, ale dále se musela jen bránit a nedokázala se dostat k žádné smysluplné ofenzivě, rozdíl v rychlosti byl příliš výrazný. Neuběhly ani dvě minuty souboje a Wiktoria vyslala bleskový kop na játra, po kterém se Petra okamžitě v agónii svezla k zemi, kde ji Czyżewska ještě přidala pár zbytečných úderů, než mezi ně skočila rozhodčí. Pro Petru šlo tak s nejvyšší pravděpodobností o poslední zápas v KSW. O mladé Wiktorii oproti tomu ještě určitě hodně uslyšíme.

Vítěz: Czyżewska, TKO (kop na játra + údery), 1. kolo (1:56)

Zdroje:  vlastní

Nejnovější články