Leo Brichta se chystá na premiéru v RFA. Promotér je přesvědčen, že zápasu nic nebrání

Leo Brichta se chystá na premiéru v RFA. Promotér je přesvědčen, že zápasu nic nebrání Leo Brichta je známý svým agresivním bojovým stylem. | zdroj: Profimedia

Boris Marhanský předpokládá, že Leo Brichta bez problémů absolvuje úvodní zápas v barvách Real Fight Arena. Organizace je však zároveň připravena na případné “špinavé kroky” ze strany konkurence.

Na příští víkend se chystá malý předkrm v podobě akce RFA Warm Up, která naznačí, co lze od organizace Real Fight Arena do budoucna očekávat. Na své si přijdou fanoušci MMA, galavečer okoření také čistě postojářské duely, připravena jsou také hudební vystoupení. Jeden z hlavních zápasů obstará populární tvrďák Leo Brichta, s nímž změří síly Tamirlan Dadaev.

Brichta svého soupeře krátce okomentoval v rozhovoru pro Startitup.sk. “Soupeře nějak extra neřeším. Soustředím se na sebe, abych podal stoprocentní výkon,” řekl a naznačil, že na svou premiéru v nových barvách chystá dominantní výkon. “Vybral jsem si nejtěžšího soupeře, kterého mi nabídli.”

Je to zhruba půl roku, co Brichta zápasil naposledy, pauzu si chce pořádně vynahradit. Letos by totiž chtěl stihnout pět až šest zápasů, tedy pokud mu to zdraví dovolí. Jako jedna z hlavních tváří RFA zřejmě bude mít postaráno o atraktivní soupeře. Spolupráci s novou organizací si zatím pochvaluje. “S RFA jsme si podali ruku, něco jsme si slíbili, dodrželi vše, na čem jsme se dohodli. Nemám důvod jim nedůvěřovat.”

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený RFA (@realfight.arena)

Během rozhovoru se vrátil také k důvodům, které ho přiměly ukončit působení v Oktagonu. “Byla prostě lepší nabídka a lepší možnosti. Cítil jsem, že chci změnu, tak proč ne.” Leo prozradil, že za poslední zápas v Oktagonu dostal zhruba tři a půl tisíce eur, od RFA má zřejmě slíbené zajímavější odměny. A to je pro něj zásadní. “Kolik dostaneš za zápas je velmi důležité… Na zápas se nepřipravuješ týden, tam nejedeš jak na výlet. Tři měsíce se musíš připravovat, absolvuješ nějaké soustředění, tréninky. A když do toho dáváš sto procent, tak nemůžeš dělat věci okolo. Minimalizují se možnosti na další zisky.”

Jak už bylo řečeno, Brichta poměrně dlouho nezápasil, musel tedy hledat alternativní zdroje příjmu. “Kdybych nebyl trochu vynalézavý a podnikavý a neměl bych kolem sebe lidi, co mi finančně pomáhají, tak bych byl v p*deli.” Nyní se spoléhá především na spolupráce, které mu pomohla zařídit manažerka Nina Sedláková, k tomu také získal nové sponzory skrze RFA. “To mi docela pomohlo, nemám se špatně.” Organizace navíc chce bojovníky více zapojit do promování jednotlivých eventů, mohou si přijít na zajímavý bonus v podobě podílu z PPV, pokud tedy zvládnou přimět své fanoušky k nákupu.

Promotér Boris Marhanský se již nechal slyšet, že zápasníkům nehodlá bránit v získávání zkušenosti v zahraničních organizacích, což je pro Brichtu taktéž velmi důležité. “Mám vyšší cíle. Chci také ochutnat svět, kdyby později přišla solidní nabídka ze světa, tak se jí samozřejmě chopím,” řekl a zmínil UFC, KSW a RCC, o všechny tyto organizace by měl zájem.

Vraťme se ale k sobotnímu turnaji. Ve vzduchu stále visí otázky ohledně smlouvy, kterou Brichta podepsal s Oktagonem, ta je podle všeho platná až do května příštího roku. Boris Marhanský je ale přesvědčen, že v tomto ohledu udělali maximum. “Věřím, že to bude všechno v pořádku a nastoupí. Udělali jsme všechna opatření, která jsme mohli, Leo to řešil s managementem i právníkem. Od druhé organizace si vyžádali všechny dokumenty, ale podle mých informací nedostali nic. Řeší se to už půl roku. Pokud by konkurence chtěla podniknout špinavé kroky a zasáhnout například až v den turnaje, nezůstane to bez odezvy,” řekl v rozhovoru pro Šport.sk, přičemž dodal, že se nechce nechat zatahovat do špinavého konkurenčního boje. “Ať je to o tom, kdo udělá lepší turnaj, větší show, ať rozhodnou fanoušci.”

RFA Warm Up se uskuteční v sobotu v bratislavském A4 Studio. Vstupenky jsou již vyprodané, stále je ale možné zakoupit placený PPV přenos. Ten začíná v 17:00 hodin.

Zdroje:  ŠPORT.sk , Startitup.sk

Nejnovější články