Zakázaná technika ho nastartovala, pak Leo Brichta Francouze zničil. Titulová šance je na dohled!

Zakázaná technika ho nastartovala, pak Leo Brichta Francouze zničil. Titulová šance je na dohled! Leo Brichta oslavuje vítězství nad Damienem Lapilusem. | zdroj: FOTO: Se souhlasem Oktagon MMA

Mladý český talent ukončil těžkého francouzského soupeře před limitem a vybojoval páté vítězství v řadě. Na dosah už čeká souboj o titul s Buchingerem.

Zatím poslední Brichtovou obětí byl zkušený francouzský bojovník Damien Lapilus, který Leovi dokázal vzdorovat jen necelá dvě kola. Zápas byl zpočátku poměrně vyrovnaný. Francouz zabral centrum oktagonu a ze svého obráceného guardu začal do Brichty nepříjemně tlačit. Byl sice o něco menší než domácí bojovník, ale tento deficit doháněl rychlostí. Dařilo se mu českého borce překvapovat bleskovými výpady.

Projevily se také zkušenosti z více než 30 zápasů, protože Brichty, který si většinou hned ze začátku získá u svých soupeřů respekt, se Francouz vůbec nebál. Naopak jej trefil kolenem do hlavy a pokračoval v ostřelování svými údery, po kterých se mu většinou podařilo dostat z Leova dosahu dřív, než jej mohl český bojovník potrestat.

Ke konci kola ale udělal Lapilus velkou chybu, když trefil Brichtu lowkickem přímo do rozkroku a český bojovník si musel vzít chvilku na rozdýchání. Po krátké pauze se totiž Leo vrátil mnohem ostřejší a bylo vidět, že si přestal se svým soupeřem hrát. "Potřeboval jsem trošku probrat, takže možná to bylo ku prospěchu věci," přiznal pak na tiskové konferenci s úsměvem. Francouze trefil dobrým loktem z otočky a zahnal jej k pletivu, kde jej zasypal tvrdými údery. Nakonec se mu ještě podařilo dostat francouzského bojovníka na zem, kde mu dal znovu několik dobrých ran na hlavu.

Druhé kolo pokračovalo v rychlém tempu v postoji, ale už po minutě se oba borci dostali do klinče. Chvíli měl navrch Brichta, který Lapilusovi vlezl na záda, ale Francouz jej setřásl a Leo se ocitl na zemi. Tam však dlouho nezůstal, znovu se postavil a vzal Lapiluse na zem, odkud mu znovu vlezl do zad. Chvíli se sice pokoušel o škrcení, ale nakonec se rozhodl raději pro salvu úderů. Několik ran sice zcela jasně trefilo zátylek, ale německý rozhodčí Gerd Richter trochu nepochopitelně nic nenamítal a po chvíli neaktivity ze strany Francouze zápas ukončil.

Brichta vs. Lapilus 2 zdroj: FOTO: Se souhlasem Oktagon MMA

Leo Brichta si tak připsal velice cenné vítězství nad těžkým soupeřem. V pozápasovém rozhovoru ocenil jeho kvality a byl rád, že jej dokázal ukončit. „Bylo to příjemné, ale vyčerpávající. Ale já jsem věděl, že to bude těžké. Byl hodně těžký, ale to jsem říkal od začátku, že je to extrémně těžký soupeř. Zápasil fakt s dobrýma frajerama a já jsem rád, že jsem to ukončil před limitem.“

Brichta, který se nechal před zápasem slyšet, že mu vyhovují prázdné haly, si nakonec fandění diváků přece jen užil. Nelíbilo se mu ale chování některých fanoušků: „Jo, určitě jsem si to užíval. Akorát ze začátku mě nas*alo, když tady někdo pískal, když se říkalo jeho jméno. To se nedělá, to může udelat jenom úplný kre*én. Tenhle sport je o respektu, o pokoře a ta tady v tomhle sportu prostě nesmí chybět. Takže je úplně jedno, jestli je někdo černý, žlutý nebo bílý, každý kdo sem jde tady má mít respekt,“ řekl mladý talent, který je po 5 výhrách v radě podle promotérů velice blízko titulové šanci v lehké váze. Šampion Ivan Buchinger ho koneckonců bedlivě sledoval přímo na místě.

Zdroje:  Oktagonmma.cz

Nejnovější články