“Nikomu nic nedlužím, můžu si dělat, co chci,” komentuje Marpo angažmá v organizaci RFA

“Nikomu nic nedlužím, můžu si dělat, co chci,” komentuje Marpo angažmá v organizaci RFA Marpo během ukázky tréninku s Rudolfem Krajem | zdroj: Profimedia

Promotér organizace Real Fight Arena v týdnu avizoval, že se spolu se svými kolegy snažil domluvit velkolepý money fight, který se uskuteční na jednom z plánovaných turnajů. V boxerském duelu se k velkému překvapení znovu představí Marpo. Rapper se v krátkém komentáři vyjádřil k několika palčivým otázkám.

Asi nikdo nečekal, že se na včerejší tiskovce objeví zrovna Marpo, kterého v květnu čeká zápas s Karlosem Vémolou. To samé ovšem platí i pro jeho soupeře, v ringu se potká s legendou slovenského MMA - Iljou Škondričem. I k němu se Marpo vyjádřil na sociálních sítích.

“Všechny ty zápasy mají společného jmenovatele - Rytmus mě vyzval, Karlos mě vyzval a vyzval mě i Ilja. Já jsem neuhnul a všechny tři jsem přijal.”

Úspěšný muzikant počítá s tím, že bude Vémola mnohem těžší, v případě duelu se Škondričem však bude váhový rozdíl zřejmě mnohem výraznější. “Bylo by fajn ocenit to srdíčko, že jdu proti Karlosovi, který má 105 kilo, a proti Iljovi, který má hodně zkušeností, je to opravdu veterán, navíc má tak 115 až 120 kilo. Včera jsem ho viděl, je oproti mně opravdu obrovský. Ale mně je to prostě jedno, zápas jsem přijal, prostě se seštípeme a lepší vyhraje.”

Následně podotknul, že by si klidně mohl vybrat slabšího soupeře, dá se předpokládat, že by přilákal celou řadu dalších známých jmen, Marpo si však vybírá pouze v řadách profesionálních zápasníků, byť Ilja naposledy zápasil v roce 2017 a v poslední době se věnuje především trenérské kariéře. “O tom to je. Miluju tu válku, boj, chci tady po sobě něco zanechat, něco splnit, dokázat, pokořit nějaké cíle. Kdyby mi šlo čistě o prachy, tak si vezmu nějakého Frayera Flexkinga.”

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený RFA (@realfight.arena)

A že jde o money fight? Na tom Marpo nevidí nic špatného. Macatý “paycheck” je podle něj odměnou za roky dřiny. “20 let buduju své jméno, myslím si, že jsem se dostal do pozice, kdy si zasloužím nějaké peníze. Nevidím důvod, proč bych jedné nebo druhé organizaci dal vydělat a já odešel mínus 400 litrů, protože jsem to dal do přípravy na zápas. To přece nedává smysl.”

Je jasné, že si nyní chce trochu vynahradit roky, kdy se mu na rukavice spíše prášilo. Jedním z důvodů byla právě muzikantská kariéra, jako bubeník v kapele Chinaski zkrátka nemohl riskovat zranění, které by zákonitě paralyzovalo celou skupinu. Prostor ale nebyl ani poté, co byl nucen paličky odložit, na hudební stage se vracel v pozici rappera.

“Po Chinaski jsem nemohl zápasit, strašně mi to chybí. Myslím si, že jsem v muzice dokázal opravdu hodně, dostal jsem se do plné O2 areny, teď už není už moc kam… Chtěl bych se věnovat i tomuhle, protože mě to strašně baví a naplňuje, mám to prostě rád, ten kolektiv, lidi kolem.“

Vyjádřil se také ke konkurenčnímu boji mezi Oktagonem a RFA, sám totiž momentálně stojí na pomezí těchto dvou organizací. “Miluju boj. Ať je to Oktagon, nebo RFA… Oktagon je naprosto skvělá organizace, která to dělá naprosto špičkově, jsem šťastný, že ten zápas dělají. zároveň jsem zvědavý na RFA, podle mě je dobře, že je konkurence, protože bez konkurence se nikdo neposouvá. Kdybych neměl konkurenci, tak budu sedět na prdeli, nemusím nic dělat... Jenom chci říct, že jsem zápasník, který není nikomu upsaný, nikdo mě nevytvořil, takže ani nikomu nic nedlužím. Můžu si dělat co chci, pokud dodržuju smlouvy, myslím si, že je to naprosto v pořádku.”

Závěrem poděkoval fanouškům za jejich přízeň. “Těším se. Doufám, že mě budete podporovat, že budete stát v mém kotli, nebo aspoň v hale, že mě poženete k vítězství.” Zápas s Iljou Škondričem je však na míle vzdálený, promotéři momentálně počítají s termínem 17. prosince. Marpo bude muset odbavit nejprve duel s Karlosem, který trochu napoví, jak si zvládne poradit s těžší soupeřem.

Zdroje:  Marpo - Facebook

Nejnovější články