MMA pro mě znamená všechno, říká Michal Konrád. V sobotu se porve s neporaženým Dagestáncem

MMA pro mě znamená všechno, říká Michal Konrád. V sobotu se porve s neporaženým Dagestáncem zdroj: FOTO: Se svolením Oktagon MMA

Michal "Migel" Konrád se výzvám nevyhýbá. A i když by teď výhru potřeboval jako sůl, vzal zápas s šikovným Dagestáncem, na kterého v kleci ještě nikdo nevyzrál.

Michal Konrád během roku 2021 překonal smolné období a po třech porážkách v řadě si pro změnu připsal tři výhry. Spanilou jízdu ukončil až David Moon minulý rok na Štvanici. Český zápasník z týmu Gorila MMA si chtěl spravit chuť na proběhnuvším turnaj v Mnichově, tam se ale nakonec neukázal. Byl tedy rád, že se našel prostor na kartě turnaje spřátelené organizace Fabriq MMA. “Nechtěl jsem být bez zápasu, protože už jsem delší dobu v tréninku. Naštěstí se naskytla možnost zápasit na Fabriqu, a tak nemusím čekat až do dubna. Pak bych chtěl určitě mít zápas v Liberci a stihnout toho letos co nejvíc.”

Úkol je jasný – znovu vyhrát. V cestě mu však stojí Magomed Kadimagomedov, jenž na historicky prvním turnaji organizace potrápil Romana Pauluse a došel si pro vítězství na body. Se třemi výhrami je nyní neporažen, to ale Konráda nezajímá. “Soupeřovo skóre není nic, co bych řešil. Ani to, že porazil Romana Pauluse, pro mě není směrodatné. Soustředím se čistě na sebe a očekávám kvalitní souboj.”

To ale neznamená, že by snižoval kvality svého soupeře. Sám ostatně razí heslo, že podcenit nelze žádný zápas. Dagestánce naopak vnímá jako velkou výzvu, navíc je rád, že na něj narazí na "domácí" půdě. Ale jak se bude duel vyvíjet, to si netroufá odhadovat. “Každý zápas je jiný. Nedokážu si tipnout, jestli mě bude chtít držet u zdi, nebo jestli já ho budu držet u zdi, možná to bude boxerský zápas. Prostě uvidíme, co tam přijde, musím být připravený na všechno.”

V rámci přípravy stihl navštívit Spartakus Fight Gym, kde se tahal například s Lajošem Kleinem, Romanem Paulusem, Karolem Ryšavým a dalšími bojovníky. “Příprava skvělá, byl jsem tam týraný jak pes, ale tak to má být.” Týden v Trnavě mu dle jeho slov bohatě stačil, váhu nyní dodělává doma v Gorila MMA gymu.

Konrád přiznal, že pro MMA žije. A byť se na cestě bojovníka občas trápí, moc dobře ví, že by neuměl žít jinak. “MMA pro mě znamená všechno, dá se říct, že jsem tomu obětoval celý život,” řekl a poděkoval přítelkyni, která ho ve všem trpělivě podporuje. “Je jasné, že ta dřina a dieta už člověka nebaví, že někdy má chuť se na to vykašlat, ale mně stačí být jeden den bez žíněnky a už mi to chybí.”

Jako vyučený číšník má stále možnost nechat se zaměstnat v hotelu, něco takového ale nepřipadá v úvahu. “Po roce od maturity, co jsem to dělal, jsem zjistil, že to není práce pro mě. Chci si žít podle sebe, chci jít za svým snem, mít nějaký cíl a jít si za ním, ne chodit každý den do práce.”

Michala Konráda uvidíte na hlavní kartě druhého turnaje Fabriq MMA, který se uskuteční již tuto sobotu. Celý galavečer můžete sledovat živě od 17:00 hodin na stránkách Oktagon.tv.

Zdroje:  FABRIQ MMA

Nejnovější články