Attila Végh promluvil o roli promotéra Fabriq MMA, jak má nastavenou spolupráci s Oktagonem?

Attila Végh promluvil o roli promotéra Fabriq MMA, jak má nastavenou spolupráci s Oktagonem? Attila Végh, Ondřej Novotný a Karol Ryšavý | zdroj: FOTO: Se svolením Oktagon MMA

Attila Végh v sobotu uvede první turnaj organizace Fabriq MMA. A jelikož těží ze spolupráce s obřím Oktagonem, může nabídnout kartu plnou známých tváří domácí scény.

“Na československé scéně je hodně amatérských MMA zápasníků, kteří nemají možnost zápasit. Každý by chtěl bojovat v Oktagonu, ale není možné, aby se tam všichni dostali. Takže jsme vymysleli, že uděláme organizaci pro dobré amatéry,” vysvětlil Attila Végh v rozhovoru pro Refresher. Základní pilíře Fabriq MMA jsou jasné – nabídnout prostor talentovaným amatérům a také ostříleným zápasníkům, kteří již bojovali v Oktagonu, ale aktuálně tam nemají domluven další zápas.

Na kartě prvního turnaje tím pádem figurují i známé osobnosti Oktagonu. Právě s promotéry největší domácí organizace Attila navázal úzkou spolupráci, aby mohl využít jejich bojovníky a dát jim šanci na akcích pod hlavičkou Fabriq MMA. “Fabriku jsme rozdělili tak, že polovina budou amatéři a polovina hvězdy, které jsou například v Oktagonu, profi zápasy.” Na sobotním turnaji se objeví například Gábor Boráros, Roman Paulus nebo Michal Plesník, o hlavní zápas se postarají Karol Ryšavý a Vladimír Lengál.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený FABRIQ MMA (@fabriq_mma)

Dohoda ale funguje i obráceně. Pokud se bojovníci představí v dobrém světle a předvedou pěkné výkony, zvýší si šanci, že budou jednoho dne povoláni do Oktagonu. “Chlapcům, kteří u nás budou mít amatérské zápasy, zároveň umožníme cestu do Oktagonu nebo jiných organizací, pustíme je ven,” vysvětlil Attila. “Jsme takový most do světa nebo do Oktagonu.” Také “Fabrika” se však chystá na pomyslné vrcholy jednotlivých turnajů v podobě titulových bitev. “Určitě ano, no jasně. Každá organizace má nějaké šampiony, takže i tady bude cílem získat titul. Do roka chceme udělat čtyři až pět galavečerů, což je myslím dost.”

Attila také naznačil, že by se chtěli podívat do měst, kam cirkus Oktagon běžně nejezdí. “Je to například Trnava, Nitra, Banská Bystrica, Trenčín.” Ačkoli by se mohlo zdát, že bude Fabriq MMA působit jen na Slovensku, Végh časem plánuje také výjezd do Čech. “Zápasníci, a to i ti amatérští, budou i z Česka. Chceme se soustředit hlavně na města, kde jsou sportovní haly zhruba do dvou tisíc lidí,” řekl a dodal, že by chtěli jednotlivé akce stavět na lokálních hvězdách a upoutat tak pozornost místních lidí.

V půjčování bojovníků žádný velký problém nevidí, je přesvědčen, že Oktagon rozhodně nebude nijak strádat. Scéně naopak prospěje, že vznikne další kolbiště. “Někteří kluci by chtěli v Oktagonu zápasit víckrát, třeba i dvakrát do roka, ale neumožní se jim to, protože je tam dlouhá řada, není to prostě možné. A právě jim u nás umožníme zápasit,” vysvětlil a doplnil, že mohou mezi organizacemi klidně plynule přecházet podle aktuálních příležitostí.

“Je to pro mě velká čest, že jsem dostal tuto roli, s Oktagonem máme opravdu výborné vztahy. Ale to, že jsem promotér, to samozřejmě neznamená, že to celé zorganizuju a připravím. Je kolem toho hodně lidí, celý Spartakus Fight Gym, pracuje na tom celý tým.” Novopečený promotér zdůraznil, že příprava turnaje je opravdu náročná. “Lidé vidí až samotný event během těch tří hodin, co tam sedí, ale nevidí tu dlouhou práci předtím.” Pořádání turnajů přirovnal k přípravě na zápas. Zde totiž také platí, že diváci vidí jen několikaminutový výkon v kleci, kterému předchází měsíce dřiny. “Ale tu práci miluju. Dělám to celý život a cítím se v tom komfortně.”

Turnaj začíná v 17:00, v rámci prelims můžete bezplatně nakouknout do haly a nasát atmosféru hned u tří amatérských zápasů, kterými celý galavečer odstartuje. Celý turnaj můžete sledovat na stránkách Oktagon.tv.

Zdroje:  Refresher SK - YouTube

Nejnovější články