Mohu vystřelit do první stovky, slibuje si Pirát od úvodního duelu v Tipsport Gamechangeru. Co chystá na Lohorého?

Mohu vystřelit do první stovky, slibuje si Pirát od úvodního duelu v Tipsport Gamechangeru. Co chystá na Lohorého? Samuel "Pirát" Krištofič na Oktagonu 25. | zdroj: FOTO: Se svolením Oktagon MMA

Samuel Krištofič se konečně dozvěděl, s kým si střihne úvodní zápas v pyramidě Tipsport Gamechanger. Kvalitního soupeře vnímá jako vstupenku mezi nejlepší bojovníky váhové kategorie do 77 kg.

“Mám velkou radost, že je to Alex,” přiznal Krištofič ve svém posledním vysílání. Sám totiž tipoval, že by v prvním kole mohl narazit na Lohorého. “Byl jsem přesvědčený, že to osud takto zařídí, protože už jsme spolu měli mít zápas v rámci welteru dva roky dozadu, ale tehdy jsem si roztrhl koleno,” zavzpomínal na těžké období. Nyní doufá, že už žádné zranění duel nepřekazí.

Soupeře vnímá jako šanci na skvělou pozici v žebříčku. “Jsem rád i proto, že je tabulkově i žebříčkově vysoko postavený, takže když ho porazím, opět poskočím velmi vysoko.” Lohoré se nyní pohybuje na 106. příčce v žebříčku serveru Fight Matrix. Krištofič v této divizi nejvýše dosáhl na 184. pozici, než se přesunul do střední váhy. “Případná porážka Alexe by mě mohla vystřelit do první stovky.”

“Pirát” se už pustil do analýzy zápasů, které “Da Killa Kid” v poslední době absolvoval. Soupeř je podle něj těžko čitelný, přičemž předvádí pěkné výkony. Zklamal ho akorát šampionský duel s Patrikem Kinclem, v němž bylo rozhodnuto po necelých dvou minutách. Zároveň ale poukázal na bitvu se Zdeňkem Polívkou. S ním se totiž Lohoré vůbec nemazal, zatímco Krištofič měl plné ruce práce, aby si došel pro těsné vítězství.

“Král Bratislavy” už také pomalu začíná přemýšlet, s čím na něj Lohoré vyrukuje. Očekává, že by se mohl pokusit vzít zápas na zem. “Když si mě nastuduje, tak bude vědět, že když jsem prohrál, tak to bylo vždy tak, že mě soupeři uváleli. Takže s tím určitě budu počítat.” A taktika na straně Krištofiče? “Já se samozřejmě jako obvykle budu snažit držet to v postoji, popřípadě zkusím nějaké klinče, z nich bodovat, pomaličku ho vycucávat a týrat.” 

Pirát předpokládá, že si pokusy o takedown pohlídá a v zápase bude dominovat. Zároveň má na paměti, že se Lohoré neztratí ani v postoji, což dokázal v bitvě s Matúšem Juráčkem. “Má v ruce knockout, vím, že je kvalitní na zemi, ani ve wrestlingu není špatný, takže si na něj celkově budu muset dát pozor.”

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Jak už bylo řečeno, Krištofič v posledních dvou letech nastupoval ve střední váze, musí se tedy připravit na náročnější shazování. “Musím zaklepat, zatím to jde, jak má.” Nyní se jeho váha pohybuje těsně pod 90 kilogramy. “Chtěl bych odvodňovat z 85 kilogramů. Jestli se mi to podaří… Uvidíme. Váha šla ze začátku velmi dobře, ale teď už to zpomaluje.”

Pokud se jedná o přípravu, před prvním kolem už nestihne absolvovat zahraniční kemp. Jestli ale postoupí, plánuje vycestovat. “Mám v plánu Thajsko i Polsko, takže uvidíme, co se všechno podaří.”

První kolo pyramidy Tipsport Gamechanger se uskuteční už za měsíc v rámci jubilejního turnaje Oktagon 40 v Ostravě. Lístky jsou stále k dispozici, celou akci bude možné sledovat také na stránkách Oktagon.tv.

Zdroje:  Samuel Krištofič YouTube

Nejnovější články