NFT dorazily na domácí MMA scénu. Manažerka se rozhodla prodávat bojovníky

NFT dorazily na domácí MMA scénu. Manažerka se rozhodla prodávat bojovníky FOTO: Se svolením Niny Sedlákové | zdroj: Profimedia

Svět šílí z fenoménu NFT, první vlaštovka už se objevila i na domácí MMA scéně. Pořídit si můžete "tokenizované" obrázky 12 bojovníků.

Mnozí z vás už jistě slyšeli o fenoménu NFT. Díky nezamětitelným tokenům můžete vlastnit unikátní věci i v kyberprostoru. Nejčastěji se jedná o obrázky, gify či videa, ale pořídit se dají například i pozemky ve virtuálních světech. A ačkoliv mnozí nad tím jen nechápavě zakroutí hlavou, jedná se o raketově rostoucí byznys, v němž se točí miliardy dolarů. 

Kromě umění nabývají na popularitě také různé sběratelské tokeny. Známá je například limitovaná série Cryptopunks. Boom podpořily také mnohé celebrity a známé značky jako Adidas. NFT se samozřejmě nevyhnuly ani MMA světu - při příležitosti UFC 268 vydala organizace ve spolupráci se sponzorem crypto.com svou první kolekci virtuálních kartiček. Další budou v budoucnu pravděpodobně následovat.

Nyní dorazily MMA NFT i do našich končin. S nápadem přišla manažerka Nina Sedláková, která zastupuje spoustu známých bojovníků z česko-slovenské scény. V první sérii, kterou je možné zakoupit na online tržišti Opensea, má kartičku v limitovaném počtu 100 kusů celkem 12 bojovníků - Miroslav "Inkvizitor" Brož, Jaroslav "Jubox" Pokorný, Marek Bartl, František Fodor, Igor Daniš, Sebastián Fapšo, Václav "Baba Jaga" Mikulášek, Michal ZátorskýMiroslav "Inkvizitor" Brož, Milan Ďatelinka, David Hošek a Tomášové Deák a Možný.

View this post on Instagram

A post shared by Ninש via (@nina_via_offi)

Další tváře z domácí scény prý v budoucnu přibudou. Cena se aktuálně pohybuje okolo 0,005 ETH (cca 360 Kč). Část peněz z prodeje by pak měla jít na charitativní účely. Uvidíme, jaké popularitě se bude celý projekt těšit u fanoušků a zda cena do budoucna poroste.

Zdroje:  Vlastní

Nejnovější články