Pirátův boxerský výkon na Kincla dojem neudělal. “Doufám, že doma plní domácí úkoly,” říká český bijec

Pirátův boxerský výkon na Kincla dojem neudělal. “Doufám, že doma plní domácí úkoly,” říká český bijec Patrik Kincl jako doprovod na turnaji Oktagon Prime 4 | zdroj: FOTO: Se svolením Oktagon MMA

Patrik Kincl využil příležitosti a rýpnul si do Samuela Krištofiče za jeho výkon na galavečeru Fight Night Challenge. Hradecký bojovník doufá, že “Pirát” ještě stihne zapracovat na slabých stránkách, aby spolu mohli předvést atraktivní zápas.

Turnaj Oktagon 30 završil rok 2021, který byl pro MMA scénu minimálně stejně problematický jako rok minulý. Promotéři však nevěší hlavu a vyhlížejí lepší zítřky, například konec února, kdy je v plánu velký turnaj v O2 areně s hlavním zápasem mezi Patrikem Kinclem a Samuelem Krištofičem. A právě “Inspektor” Kincl během turnaje okomentoval svou premiéru v největší české organizaci.

Spolu s Ondřejem Novotným se ohlédli za výměnou názorů, k níž mezi Kinclem a Krištofičem došlo v rámci pořadu Tváří v tvář. Promotér přiznal, že v jeho očích vyhrál slovní přestřelku prozatímní šampion. “Oba měli své momenty, ale Pirát je v trashtalku možná lehce zkušenější, na domácí scéně to dělá častěji. Patrik koneckonců za poslední dobu nemá tolik zápasů s někým, s kým by se trashtalkoval, zatímco Pirát mluví na každého. A když na tebe začne plivat ty své urážky, tak jak to říkal Patrikovi, tak pro mě byl lehce přesvědčivější,” řekl promotér, přičemž Krištofiče označil za vítěze, přestože se podle něj rozhodně nejednalo o výraznou dominanci.

Oba bojovníci si o svátcích dali cvičný zápas v boxu na galavečeru Fight Night Challenge. Oba sice prohráli, ale zatímco Kincl byl spokojen s tím, jak se na poslední chvíli dokázal popasovat s Attilou Véghem, Krištofič z vlastních uhýbných menévrů před těžkotonážníkem Alexandrem Cvernou dvakrát nadšený nebyl. Toho si samozřejmě všiml i Patrik. “Myslím, že to je i důvod, proč tu dnes Pirát není, trochu zpytuje svědomí z jeho posledního zápasu, z mého zápasu. Doufám, že doma plní domácí úkoly. Myslím, že ta zkušenost a frustrace může našemu společnému zápasu jedině pomoct.” Patrik zadoufal, že se Krištofič zavře v tělocvičně a zapracuje na svých rezervách. Přesně to ostatně udělal i on sám. “Dorazil jsem domů, vyspal jsem se a šel jsem na další dvoufázový trénink. Já nic nepodceňuju, trénuju dál, plánuju kemp v Norsku, chtěl bych vyrazit do Polska, uvidíme, jak to všechno zvládnu skloubit s rodinou.”

Ondřej Novotný si od korunovace nového krále střední váhy hodně slibuje. “Patří určitě mezi nejlepších deset zápasů, o tom se nemusíme bavit,” řekl s odkazem na atraktivní zápasovou bilanci obou bojovníků a také zkušenosti na straně Kincla, které nasbíral v organizacích ACA, ACB a také KSW. “Piráta” zase pochválil za bitvu s Davidem Kozmou a dalšími zkušenými zápasníky. “Kluci jsou na skvělé úrovni, ale je to také o těch posledních 24 hodinách, jak navážíš, jak se vyspíš, jak se ten den cítíš.”

Promotér je přesvědčen, že si nový šampion otevře dveře k dalším životním příležitostem. “Těším se na to, protože pro oba kluky je to zlomový zápas v kariéře. To vítězství otevírá strašně moc šancí, porážka bude strašně hořká pilulka ke skousnutí. Vítězství ti nahrává lidi, jako jsou Ragozin, Vémola, v 84 máme nové tváře, chceme jít do Německa, tam je připravena spousta velkých zápasů,” naznačil a připomněl, že organizace nyní přitahuje opravdu velká jména.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Pokud vše dobře dopadne, uskuteční se turnaj 26. února. Na kartě jsou i další atraktivní jména domácí i zahraniční scény. Znovu se představí zdánlivě nezastavitelný Losene Keita, kterého se pokusí přibrzdit v rozletu Rony Paradeiser, po žebříčku welterové divize bude chtít vyšplhat Andrej Kalašnik, jenž míří do souboje s Arthurem Karavaevem. Do Prahy se vrátí také americký “Grizzly” Jeremy Kimball, po dlouhé pauze ho otestuje Daniel Toledo. A z ženských zápasů nyní můžeme zmínit duel Cornelia Holm vs. Priscila de Souza.

Zdroje:  oktagon.tv

Nejnovější články