S ním si nemůžu dovolit prohrát, říká Kincl k zápasu s Krištofičem. Odklad zápasu prý hraje do karet Pirátovi

S ním si nemůžu dovolit prohrát, říká Kincl k zápasu s Krištofičem. Odklad zápasu prý hraje do karet Pirátovi zdroj: Profimedia

Patrik Kincl doufal, že svou premiéru v Oktagonu stihne ještě letos, na Samuela Krištofiče si však bude muset počkat o něco déle. Zápas by podle něj díky tomu mohl být více atraktivní, odklad nicméně hraje do karet spíše “Pirátovi”.

Organizace Oktagon MMA byla bohužel nucena udělat zásadní změny. Ondřej Novotný v rámci posledního vysílání MMA letem světem prohlásil, že se prodej lístků na chystané turnaje prakticky zastavil, což platilo i pro poslední galavečer, který se uskutečnil v brněnské Bobyhall, kam se vejde pouze tisíc návštěvníků.

Turnaj Oktagon 30 se sice uskuteční, ovšem nikoli v O2 areně ale právě v Brně. Z karty navíc zmizel hlavní zápas celého večera –⁠ duel Samuel Krištofič vs. Patrik Kincl. Novotný našel pro těžké rozhodnutí dva podstatné důvody. Zápas jednak nedává smysl po finanční stránce, organizace by šla do výrazné ztráty, což si nemůže dovolit, a podle promotéra si také zkrátka zaslouží velkou arénu. Přesunul se tedy na konec února.

Tím se samozřejmě komplikuje i život hlavních aktérů. K odkladu se naposledy vyjádřil Patrik Kincl ve vysílání na Instagramu. “Zápas se posunul, je to pro mě nepříjemná situace. Už jsem byl v tunelu, chtěl jsem se představit v co nejlepší formě, ale upřímně jsem něco takového tušil. Tím, jak se situace zhoršuje, tak se to ke konci dalo očekávat.”

Na odklad okamžitě zareagovalo jeho tělo, které si vynutilo krátkou pauzu. “Jakmile se to oznámilo, do dvou dnů jsem onemocněl. Zalehnul jsem do postele, rozjela se mi lehká stafylokoková infekce, je to masakr, jak to ta hlava celé drží po kupě.”

V této souvislosti zavzpomínal na zápas se Soldičem, po něm totiž tělo reagovalo podobným způsobem. Celkovou slabost a vyčerpání údajně nijak nesouvisí s onemocněním covid-19, test totiž prokázal, že je hradecký rodák negativní. “Vypnul jsem zápasový režim a takhle se to sesypalo, takže ta hlava opravdu dělá svoje.”

Je jasné, že by Patrik raději zápasil v původním termínu, už jen z toho důvodu, že se jeho protivník může více připravit. “Nemám z toho radost, ale je to pro oba více času na přípravu, myslím si, že to bude víc hrát do karet Pirátovi, který se na mě a na můj styl bude moct lépe připravit,” řekl s tím, že by díky odkladu mohlo jít o mnohem atraktivnější zápas.

“Já tam samozřejmě jdu vyhrát. Nechci Piráta podceňovat, nedělám to, mám ho v hlavě jako nebezpečného soupeře a jako někoho, s kým si nemohu dovolit prohrát. Tak k tomu přistupuji i v přípravě.” Domácím fanouškům se chce předvést v té nejlepší formě, během následujících měsíců ho tím pádem čeká pořádná dřina.

Kincl prozradil, že zbývající část přípravy na zápas s Krištofičem chce absolvovat převážně v Čechách, chystá se ale vyrazit i na kemp do Polska. Zároveň plánuje návrat do norské Frontline Academy, kam vyrazil s Jiřím Procházkou, na místě potrénoval například s proslulým Jackem Hermanssonem.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Patrik Kincl (@patrik_kincl)

A s jakým plánem vleze do klece s “Pirátem”? Patrik naznačil, že možných scénářů je více. “Ještě to chci probrat s trenéry, jak k tomu přistoupit. Když to bude na víc kol, tak se může stát, že ho tím nechám vyniknout. Sice budu lepší, ale někdo si pak může říct, že vydržel a že na to má. Když to bude rychlá akce, tak se spoustě lidem zavře pusa. Ale možná je to jen v mé hlavě, možná mě ovlivňuje vlastní ego, takže uvidíme.”

Ideální scénář je však jasný –⁠ ukončit zápas před limitem. Patrik přiznal, že se cítí být trochu pod tlakem, což je způsobeno tím, že jde do zápasu jako favorit. “Už jsem říkal, že vítězství na body pro mě není výhrou, pokud to nebude totální dominance, takže se maličko dostávám pod tlak, ale s tím si musím poradit.”

Na domácí scéně chce nastupovat rok, možná i déle, pak se teprve uvidí, co bude dál. Nevyloučil, že už zde zůstane. Momentálně má s Oktagonem podepsaný exkluzivní kontrakt, další zápas v KSW tedy v nejbližší době nepřichází v úvahu. Do budoucna ale má do polské organizace dveře otevřené.

“Chci se představit i doma českým fandům, kteří mě podporují, aby nemuseli jezdit 800 kilometrů do Gdaňsku nebo do Varšavy.” Jistou motivací je také odveta s Karlosem Vémolou, kterou si zasloužil ještě v barvách XFN. “Proto jsem v Oktagonu. Ale upřímně nevím, jestli k tomu dojde, jestli se vůbec vrátí. A pokud se vrátí, jestli to nebude kličkovaná. Takže uvidíme. Teď to nechci řešit, chci se soustředit čistě na zápas s Pirátem a na titul.”

Samuel Krištofič zabojuje s Patrikem Kinclem 26. února, na stejném turnaji se však odehraje ještě jedna bitva o titul, promotéři totiž naplánovali odvetu mezi Viktorem Peštou a Stephanem Puetzem. Další zápasy budou teprve oznámeny.

Zdroje:  Patrik Kincl - Instagram

Nejnovější články