O vítězství mi nejde, hlásí Vasil Ducár před zápasem v KSW

O vítězství mi nejde, hlásí Vasil Ducár před zápasem v KSW Král českého boxu Vasil Ducár | zdroj: FOTO: Se svolením Patron boxing / Izzy Cooper

Elitní český boxer se v sobotu nechá zavřít do klece. MMA zápas však bere s velkým nadhledem.

Vasil Ducár patří mezi přední české boxery, během své kariéry však nastupoval i v jiných disciplínách, včetně MMA. Další zápas v kleci si připíše již tuto sobotu na turnaji KSW 91 v Liberci, kde se utká s Dawidem Kasperskim.

S promotéry polské organizace jedná poměrně dlouho. „KSW mě oslovilo už před rokem. Nějakým způsobem spolu komunikujeme, pozvali mě na turnaje, dávali mi nabídky na zápasy. Když jsem se zpětně koukal na jednotlivé eventy, tak jsem viděl, že jsou to parádní akce,” prozradil Ducár v oficiálním medailonku a jako příklad uvedl velkolepý turnaj Colosseum 2. Brzy si uvědomil, že jde o životní zážitek, na stará kolena si nechce vyčítat, že tuto příležitost odmítl. „Radši to zkusím, než abych si to vyčítal.”

Kasperski se ostatně rovněž nevěnuje přímo MMA, do historie bojových sportů se zapsal coby kickboxer. „Je to zkušený a tvrdý postojář, opačný střeh. Vím, že bude hodně okopávat, půjde mi po nohách přes lowkicky. Na to jsme připraveni. Doufám, že to bude zajímavý a hezký zápas.”

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený KSW (@ksw_mma)

Ducár se nechal slyšet, že chce v první řadě doručit atraktivní podívanou, na výsledek zápasu tolik nehledí. „Dobrá prohra je pro mě lepší než špatná výhra.” S tím už má jisté zkušenosti. „Už se mi to několikrát stalo. Prohraješ, ale diváci tě ocení a baví je to, když tam zanecháš stopu. To je pro mě víc než zvednutá ruka.”

Během přípravy spolupracoval například s Jiřím Paluskou, MMA dovednosti procvičil i s Viktorem Peštou, jenž v poslední době rovněž zápasí pod vlajkou KSW. K tomu musel zvládat pracovní povinnosti, na to už je ale zvyklý. „Spousta zápasníků chodí normálně do práce. Holt se musí šidit něco jiného – volný čas a čas s rodinou.”

V MMA však evidentně žádné velké plány nemá, zápasy si chce především užít. „Spousta lidí jde za titulem, ale když ho dosáhnou, tak pak co?” položil řečnickou otázku. „Ideální je najít si střed, ta cesta tě musí bavit.” V této souvislosti uvedl, že se snaží žít v přítomnosti, zbytečně se neupíná na velké cíle. „Najednou zjistíš, že pořád jen na něco čekáš a neužíváš si to. Toho bych se chtěl vyvarovat.”

KSW nyní usilovně bojuje o pozici na českém trhu, podle Ducára má velmi dobře našlápnuto. „Určitě patří mezi nejlepší tři organizace v Evropě. Polský trh mají zmáknutý, teď jsem viděl, že je Francie, uvidíme, jak to udělají v Česku… Vzhledem k tomu, kolik oslovili českých kluků, si myslím, že za to chtějí pořádně vzít. Myslím si, že je to jedině dobře pro fanoušky, bude víc eventů, spoustě zápasníků se otevřou dveře.” Vasil také očekává, že se s novým hráčem na domácím trhu zlepší podmínky.

Turnaj KSW 91 odstartuje v sobotu večer. Na kartě najdete i další české zápasníky, například Dominika Humburgera či Matúše Juráčka. O hlavní zápas se postará Leo Brichta, v lehké váze zabojuje o pás šampiona.

Zdroje:  KSW – YouTube

Nejnovější články