Oktagon hlásí návrat populárního slovenského bojovníka, jehož zápasy nikdy nekončí na body

Oktagon hlásí návrat populárního slovenského bojovníka, jehož zápasy nikdy nekončí na body Radovan Úškrt v zápase proti "Pirátovi", s nímž se potkal ve finále Oktagon výzvy | zdroj: FOTO: Se svolením Oktagon MMA

Patřil mezi nezapomenutelné tváře druhé série reality show Oktagon výzva, v níž se probil až do finále, v němž nestačil na Samuela "Piráta" Krištofiče. Poslední roky ale jako by se po něm slehla zem. Teď konečně hlásí návrat.

Radovan Úškrt si získal přízeň mnoha fanoušků v roce 2017, když v rámci reality show k nelibosti českého týmu zničil nejdříve Pavla Šimandla a následně také Pavla Salčáka. Stačily mu na to pouhé 3 minuty a 16 vteřin. Do finále pak nastoupil proti "Pirátovi", který měl ve váze do 84 kg výraznou váhovou převahu a nakonec se ve třetím kole radoval z vítězství na arm-triangl.

S návratem si Úškrt dával na čas, až o 10 měsíců později nastoupil ve welterové váze (77 kg) a spravil si chuť, když Poláka Bugaru zničil hned v prvním kole. Na Mateho Kertesze ale následně nestačil a po zápase jako by se po Radovi slehla zem. 

Konec kariéry ale nikdy neoznámil. Návrat do oktagonu tak možná oddálil příchod pandemie koronaviru a s ním spojené ztížené tréninkové podmínky. Radovan byl však k vidění po boku tréninkových parťáků ze Spartakus Fight Gymu Lajoše Kleina a Martina Budaye při zápasech v UFC, což dávalo fanouškům naději, že by se přece jen v budoucnu mohl vrátit.

A ta chvíle nastala. Organizace Oktagon MMA dnes oznámila, že Rado bude součástí turnaje v Brně, který se odehraje 17. září. Jméno soupeře zatím zveřejněno nebylo, po 3 a půl leté pauze by si ale Úškrt zasloužil někoho na "rozkoukání". My fanoušci se ale můžeme těšit, protože zápasy slovenského bojovníka zatím nikdy nemuseli rozhodovat bodoví rozhodčí a když už vyhrával, tak to bylo díky knockoutům.

Zdroje:  Oktagonmma.cz

Nejnovější články