Pražskou Lucernu rozezní údery a kopy, uvidíme velké návraty i loučení jedné legendy

Pražskou Lucernu rozezní údery a kopy, uvidíme velké návraty i loučení jedné legendy zdroj: Profimedia

Tradice se mají dodržovat, těsně před koncem roku tedy pražskou Lucernu opět obsadí bojovníci, aby poměřili síly v boxu a kickboxu. Na koho se můžeme těšit?

Ke konci roku na domácí scéně už neodmyslitelně patří Galavečer profesionálního boxu a K-1 v pražské Lucerně, který je znám pro svou nezaměnitelnou atmosféru v duchu 30. let. Ačkoliv bude tentokrát kapacita omezena na 1000 diváků, promotér Matouš Rajmont připravil největší startovku v historii, která se skládá z celkem 17 zápasů. Na co se můžeme tešit?

Hlavní zápas večera obstará asi ten nejpovolanější. Brněnský "Chřestýš" Tomáš Hron patří mezi nejzkušenější domácí válečníky, na kontě má již přes 120 profesionálních zápasů v kickboxu a Muaythai a svůj první profi titul získal před 20 lety právě v Lucerně. Nyní bude mít možnost přidat do rozsáhlé sbírky další, konkrétně český internacionální titul WAKO Pro.

Soupeřem mu bude takřka dvoumetrový Gabriel Ojdanič, 20letý chorvatský tvrďák zahájil profesionální kariéru teprve letos, ale má bohaté zkušenosti z amatérských soutěží. Přípravu rozhodně nepodcenil a přesunul se do vyhlášeného Mike's gymu v Holandsku, kde trénoval po boku takových jmen jako jsou Gokhan Saki či Jamal Ben Saddik. Úspěch v podobě skalpu Hrona by ho tak mohl doslova katapultovat ke hvězdám a zajistit mu smlouvu v prestižní organizaci GLORY. My ale samozřejmě věříme, že jako vítěz bude odcházet Tomáš.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený OKTAGON.TV (@oktagon.tv)

Souboj generací nabídne i hlavní předzápas, v němž bude rovněž ve hře titul mezinárodní český titul WAKO Pro. Vladimír Idrányi má v postojových disciplínách na kontě okolo 500 zápasů, k čemuž se na domácí scéně nikdo ani nepřibližuje. Přesto se dokáže stále měřit s absolutní špičkou. Loni v létě například dokázal porazit bývalého šampiona GLORY a přemožitele Israela Adesanyi –⁠ Jasona Willnise.

Tentokrát se Vladovi postaví Pavel Šach. Mladá vycházející hvězda, která se naposledy blýskla na turnaji WAKO K-1 GP v Praze, ještě předtím Šach doslova zdemoloval na akci Heroes Gate Daniela Vítovce

View this post on Instagram

A post shared by OKTAGON.TV (@oktagon.tv)

Návrat na domácí scénu čeká po 4 letech někdejšího mistra Evropy WBO Štěpána Horvátha. Ten letos po dlouhé pauze bojoval dvakrát v Německu. V obou případech odcházel jako vítěz, nutno však zmínit, že soupeři nebyli zrovna adekvátní. A ani tentokrát rozhodně nebude outsider, Maďar Zsolt Mezei má zatím v boxu zápornou bilanci 2-3. Tak už to ale holt v profesionálním boxu občas chodí.

V ringu uvidíme také jeho partnerku Lucii Sedláčkovou, která má zatím krásnou bilanci 13-1-1 a proti Polce bude jasnou favoritkou.

Návrat čeká také Davida Vinše, který měl v posledních letech smůlu na zranění a poté, co ho posledně opět v K-1 zápase opět zradilo koleno, přemýšlel o konci kariéry. Naštěstí se ale rozhodl pokračovat a v Lucerně si střihne boxerský zápas.

Naopak pověsit boxerky definitivně na hřebík plánuje Petr "Píno" Ondruš, matador domácí scény, který v průběhu let vyzkoušel různé disciplíny, kariéru ale završí v K-1, která mu byla nejbližší. Sladkou tečku mu bude chtít ztrpčit o hlavu vyšší Marián Tůma.

Z dalších zápasů bychom určitě vypíchli kickboxerský souboj Jana Rudolfa s Tomášem Drábikem, dvou stálic česko-slovenské postojářské scény. Ve stejné disciplíně se představí také Michal Reissinger, který před měsícem svedl tvrdou bitvu na Night of Warriors. Zajímavý bude také boxerská bitva Vladimíra Lengála s Gorem Harutjunjanem, který je znám především jako úspěšný kickboxer. V ringu se objeví také boxer Michal Dufek, který jede na vlně 8 vítězství v řadě, či Vladimír "Rocky" Říha, který patří v Lucerně mezi tradiční účastníky. V posledních letech se mu tam ale příliš nedařilo, o to větší chuť zlomit prokletí bude ale nyní mít.

Galavečer proběhne 29. prosince, předzápasy startují v 17:15, hlavní karta od 18:00. Sledovat bude možné přes platformu Oktagon.tv.

Zdroje:  boxvlucerne.cz

Nejnovější články