Předčasný dárek k Vánocům! Procházku čeká první obhajoba ještě letos. Jsem připraven vzít si pás zpět, hlásí Teixeira

Předčasný dárek k Vánocům! Procházku čeká první obhajoba ještě letos. Jsem připraven vzít si pás zpět, hlásí Teixeira Teixeira je tvrďák a bradu má z oceli | zdroj: Profimedia

Datum pro první titulovou obhajobu šampiona Jiřího Procházky bylo stanoveno. 10. prosince v Las Vegas. Příprava může začít! Kdo další se na UFC 282 ukáže?

O dalším soupeři nebylo pochyb. Šampion UFC Jiří Procházka dal jasně najevo, že chce titul poprvé obhajovat proti Teixeirovi. Jejich první bitva zvedala v červnu diváky ze sedadel a určitě nebude chybět v žádném výčtu nejlepších zápasů letošního roku, český válečník ale se svým výkonem spokojen nebyl a chce ukázat, že dokáže zvítězit dominantně.

Jasno však dlouho nebylo o termínu odvety. Procházka chtěl prosinec, UFC z pochopitelných důvodů preferovalo spíše lednový turnaj v Brazílii, kde by veterána Teixeiru poháněl k vítězství domácí dav. Nejenže se ale českému šampionovi nechtělo cestovat na území soupeře, přípravu by v závěrečné fázi komplikovala také absence trenéra Martina Karaivanova, který má už na začátek příštího roku s Muaythai reprezentací naplánován výjezd do Singapuru.

Nakonec se ale přece jen podařilo domluvit na prosincovém UFC 282, které se odehraje 10. prosince v Las Vegas, o čemž informoval sám šampion. Teixeira stručně reagoval hned vzápětí: "Jsem šťastný za dnešní ohlášení. Pojďme na to! Jsem připraven získat svůj pás zpět." 

Nutno uznat, že startovka prosincového turnaje zatím nevypadá vůbec špatně:

Magomed Ankalaev vs. Jan Blachowicz

Robbie Lawler vs. Santiago Ponzinibbio

Dricus Du Plessis vs. Darren Till

Chris Daukaus vs. Jairzinho Rozenstruik

Joaquin Buckley vs. Chris Curtis

Dalcha Lungiambula vs. Edmen Shahbazyan

Alexander Hernandez vs. Billy Quarantillo

T.J. Brown vs. Erik Silva

Vinicius Salvador vs. Daniel da Silva

Bo Nickal vs. Jamie Pickett

Ronnie Lawrence vs. Cameron Saaiman

Stále je navíc ve hře návrat Jona Jonese, kterého mnozí považují za vůbec nejlepšího zápasníka v dějinách MMA. Případně by hlavní kartu mohl doplnit další titulový zápas. Pro nás bude ale velice zajímavý také duel Blachowicz vs. Ankalaev, z nějž pravděpodobně vzejde příští titulový vyzyvatel v polotěžké váze, kde má šampionský pás v držení právě Procházka.

Zdroje:  UFC

Nejnovější články