Radši ať tě nikdo nevidí. Leo Brichta kritizuje přístup na turnajích Oktagonu a nabízí srovnání s KSW

Radši ať tě nikdo nevidí. Leo Brichta kritizuje přístup na turnajích Oktagonu a nabízí srovnání s KSW Leo Brichta na úvodním turnaji organizace RFA | zdroj: FOTO: Se svolením RFA

Leo Brichta nedávno okusil pohostinnost polské organizace KSW. Jak si stojí v porovnání s Oktagonem?

„Emoce se mnou začaly cloumat, ještě teď jsem z toho dojatý. Člověk si to ani nedokáže představit. Bylo to fakt šílené, hlavně to bylo o mně, byl jsem v hlavní roli,“ zavzpomínal Brichta na životní zážitek na turnaji KSW 83: Colosseum 2 v podcastu Hype-Cast. „Všichni mi tleskali, Poláci za mnou chodili… Přišel za mnou i Mamed Khalidov, který je v Polsku modla.“ Veterán z KSW ho prý pochválil za jeho kickboxerské dovednosti.

Brichta si připsal těsné vítězství na body, Maciej Kazieczko jej pořádně potrápil. O to víc si cení dalšího zeleného políčka. Z celé akce měl skvělý dojem, potěšil ho především přístup organizátorů. „Přijeli jsme na halu a tam jsme každý měli svého stewarda, člověka, který nás všude provázel,“ vysvětlil. K ruce měl slečnu, která se postarala například o rukavice a následně ho zavedla na lékařskou prohlídku. Překvapení čekalo i v šatně. „Každý jsme měli kyblík podle barvy rohu a se svým jménem, každý jsme tam měli plakát, zlaté rukavice podepsané od všech zápasníků, vše bylo připravené.“ Servis samozřejmě zahrnoval i stravu, jídlo odpovídalo dietě daného bojovníka.

Ani největší tuzemská organizace se podle něj KSW v tomto ohledu nevyrovná. „V Oktagonu jsem to nezažil,“ řekl a postěžoval si, že když naposledy doprovázel Davida Kozmu na zápas v O2 areně, tak během turnaje narážel především na omezení. „Nikam jsme nemohli, mohli jsme být jen v šatně. A když skončil zápas, mohl jsem jít tak akorát domů. Nikam jsi nesměl, tady buď schovaný, ať tě radši nikdo nevidí.“

Ke spokojenosti mu chybělo například občerstvení a volnější pohyb po hale, třeba o přístupu do VIP zóny, kam chtěl zajít pozdravit kamaráda, si mohl nechat jen zdát. Výsledný dojem byl tedy negativní. „Připadal jsem si, jako kdybych snad provedl něco špatného, že si vůbec dovolujeme jít někoho koučovat.“

View this post on Instagram

A post shared by KSW (@ksw_mma)

V Polsku byla situace diametrálně odlišná. „Odzápasil jsem a pak jsme mohli všude, i trenér, prostě všichni, kam jsme chtěli. Dostal jsem lístky pro kámoše, tak jsem za nimi rovnou šel… Mohli jsme si jít koupit jídlo a nikdo nic neřešil, ještě jsme pomalu měli privilegia. Takže takový je rozdíl. Tam jsi za trest, v Oktagonu jsi skoro atrakce, tady si tě opravdu váží.“

Závěrem dodal, že odlišnosti jsou patrné i v dalších ohledech, příkladem může být chování fanoušků. „Polské publikum je oproti českému jiné. Nikdo tě nenahání kvůli fotce, neřvou na tebe, je tam vidět respekt, zápasníků si váží. Berou tě jako gladiátora, nejsi atrakce.“

Brichta se v polovině října představí na turnaji KSW 87, který se uskuteční v Třinci. V kleci na něj bude čekat Roman Szymański, jediný přemožitel Mateusze Legierskiho. O hlavní zápas se postarají Michal Martínek a srbská mlátička Darko Stošić.

Zdroje:  Hype-Cast

Nejnovější články