Silný zánět a trombóza. Vémola vysvětlil, proč skončil v nemocnici

Silný zánět a trombóza. Vémola vysvětlil, proč skončil v nemocnici Karlos Vémola | zdroj: FOTO: Se svolením Oktagon MMA

Karlos Vémola popsal zdravotní komplikace, kvůli nimž nyní zůstává pod dohledem doktorů. Zatím se zdá, že si v nemocnici ještě nějaký čas pobude.

“Necítím se moc dobře,” přiznal Karlos Vémola v rozhovoru pro iSport.cz. “Ale oproti tomu, jak mi bylo, mám to nejhorší za sebou. Tady v Motole mě v podstatě zachránili, postarali se o mě. Za to jsem jim nesmírně vděčný,” vzkázal doktorům přímo z lůžka. V nemocnici leží už více než týden, teprve včera však bylo oznámeno, že k zápasu s Patrikem Kinclem koncem prosince nedojde.

Problémy způsobil vážný zánět. CRP test, který slouží k určení infekce podle hodnoty C-reaktivního proteinu v krvi, podle všeho poukázal na čísla přesahující 300 mg/l. O vážnou infekci se přitom jedná už na hodnotách kolem 200 mg/l. Šampion polotěžké váhy Oktagonu připustil, že měl tentokrát opravdu namále, během převozu do nemocnice už o sobě téměř nevěděl. Doktoři naštěstí pohotově zareagovali a Vémolu stabilizovali.

“Terminátor” přiznal, že ho už několik dní před hospitalizací trápila extrémní únava, problém řešil i s doktorem. “Když jsem spároval s Machem Muradovem, tak se mi po úderu udělal zánět v nose, už na to jsem několik dní bral antibiotika,” popsal podezřelé komplikace, které vnímal jako důsledek tvrdého tréninku. “Podle toho, co říká doktor, se mi zánět asi po nějakém úderu do žeber rozjel do podpaží, tam se mi zanítily uzliny a potom to prasklo. Nejhorší věc je, že jak mi ten zánět vytekl, tak se mi udělala trombóza v levé ruce.”

Nad svou zápasnickou kariérou nyní pochopitelně nepřemýšlí, byť ho mrzí, že nestihne odvetu s Kinclem. “Mrzí mě, že zápas v O2 areně nebude, mrzí mě to vůči Oktagonu i vůči soupeři. Vím, že změna soupeře na poslední chvíli je těžká, ale já se musím dát dohromady, abych ještě pár zápasů dal.” Žádný náhradní termín slíbit nechtěl. “Myslím si, že je úplně jedno, jestli bude teď v prosinci, v červnu, příští rok v prosinci, já to teď nedokážu odhadnout.”

Vémola také očekává, že návrat do tréninkového procesu bude velmi pozvolný. Tělo bude potřebovat odpočinek, kvůli trombóze bude navíc muset nějaký čas brát léky na ředění krve, takže by se měl vyhýbat rizikovým aktivitám. Nyní se chce v první řadě co nejdřív vrátit domů. Pevně doufá, že se jeho stav zlepší v následujících dvou týdnech, aby mohl s rodinou oslavit Vánoce.

Stále nicméně zůstává otázkou, kdo za Karlose 30. prosince zaskočí. Nejčastěji je skloňováno jméno Aleksandara Iliče. S ním by souhlasil i promotér Ondřej Novotný. “Jasně, Ilič je určitě zajímavá varianta, myslím si, že všem, kteří měli kecy, že je to potrava a podobné věci, o pár týdnů později ukázal, že potrava není. Myslím, že už si to nikdo nemyslí, takže Joker je bezpochyby zajímavá varianta,” řekl na tiskové konferenci po turnaji Oktagon 37. Těžko ale říct, zda si troufne na ostříleného Kincla, navíc bez řádné přípravy. Moudřejší zřejmě budeme v následujících dnech.

Zdroje:  Oktagon MMA - YouTube , Deník Sport - YouTube

Nejnovější články