Sparťan musel kvůli váze donaha, jeden z finalistů reality show nedorazil vůbec. Turnaj IAF dnes nabídne 17 zápasů!

Sparťan musel kvůli váze donaha, jeden z finalistů reality show nedorazil vůbec. Turnaj IAF dnes nabídne 17 zápasů! David Hošek se s váhou trápil, zápas ale bude | zdroj: FOTO: Se svolením IAF

Vážení mají bojovníci za sebou, i když se někteří z nich pořádně zapotili, aby limity splnili. Teď už jen správně naladit hlavu a večer předvést nejlepší možný výkon.

 

Páteční podvečerní veřejné vážení ke galavečeru IAF 6 proběhlo v Galerii Harfa bez problémů, tedy s jednou výjimkou, když se nedostavil účastník reality show I Am Fighter Jakub Krtil. Důvody? Zatím neznámé, na druhou stranu, šestici finalistů čeká oficiální váha až v sobotu ráno.

Zaplnily se prostory v jednom z rohů Galerie Harfa před výtahy a kavárnou, fanoušci sledovali akt vážení také z obou pater. „Já jsem spokojený. Jak s touto veřejnou částí, tak i tou oficiální ranní, kde všichni limit splnili. Tedy až na Davida Hoška, který ale převážil asi o tři deka, což je nic, které za pár minut shodil,“ usmíval se při skládání pódia promotér IAF Petr „Píno“ Ondruš. Bojovník s přezdívkou Sparťan, který se s Martinem Horským postará o hlavní zápas večera, musel na váze dokonce do naha, aby limit 88 kg splnil.

Sobotní turnaj tak nakonec bude mít neuvěřitelných sedmnáct zápasů. Čtyři z nich obstarají účastníci reality show. Už krátce po začátku se uskuteční dvě mužská semifinále ve váze do 70 kilogramů mezi Matějem ValouškemPepou Stráníkem a Tomášem HolečkemPepou Krtilem, který ale v pátek v podvečer chyběl.

„Asi nejvíce lidí věří ve finále Valoušek vs. Holeček, ale Pepa v ruce granát, je šikovný, tvrdý, vůbec bych ho nepodceňoval,“ láká na semifinálové bitvy Ondruš. „Rozhodně Pepu nepodceňuji. Ano, je to skvělý boxer, ale připravuje se už dlouho i v kleci, má natrénováno, rozhodně mě nečeká lehká práce,“ ukazuje respekt soupeři i Valoušek. 

Ženské finále pak obstarají mladá, leč zápasově zkušená, Natálie TrikalováTerezií Garbaczewskou. „Bude rozhodovat možná i psychika, na což jsem zvědavý, protože Natálka je vlastně ještě školačka, sice má těch zápasů daleko více než Terka, ale před plnou halou ještě nezápasila. Terka je naopak buldok a v dobrém smyslu slova kretén, kterého není radno podceňovat,“ říká k tomuto duelu Ondruš.

A připomíná semifinále show, ve kterém dostávala vítězka dvě kola bití od Anet Vechtové, jenže do třetího dějství vlétla a nakonec zvítězila. „Nemyslím si, že ji bude Natálka bít jako Anet, ale bude ji chtít školit, v postoji i na zemi, uvidíme, zda ji to vyjde,“ přidal Píno.

Ondruš se pak těší především na duely ve vyšších vahách. „Palec (Reissinger) s Krajčou sice bude v K-1, ale rozhodně to bude štípaná." Nejenže jde o souboj dvou zkušených bijců, ale prvně jmenovaný bere duel coby přípravu na konec roku, kdy by se měl v Lucerně utkat o boxerský titul v těžké váze s loučícím se Pavlem Šourem, druhý pak nejen výškou (205 cm) ale i vizáží až nápadně připomíná UFC zápasníka Alexandra „Draga“ Volkova. 

„Vidíš, to mě nikdy nenapadlo, mě všichni s ohledem na vousy (délku i barvu) a výšku přirovnávají s tomu obrovi z Hry o trůny,“ usmál se při této zmínce 38letý bývalý volejbalista. Právě předchozí sport signalizuje, že brněnský rodák bude disponovat slušným knockoutovým úderem.

Michal Reissinger a Jindřich Krajča Michal "Palec" Reissinger a Jindřich Krajča se utkají pod pravidly K-1 | zdroj: FOTO: Se svolením IAF

Na body nejspíš neskončí ani zápas Jevgenije Orlova s Martinem Dědkem„Přišel jsem zastavit jeho cestu za titulem IAF a převzít jeho místo,“ hlásí bojovně český vyzyvatel ukrajinského obra, bývalého volnostylaře, který se před deseti lety podíval i na olympijské hry v Londýně.

Jevgenij Orlov vs. Martin Děděk Zápas těžkotonážníků Orlova a Dědka s největší pravděpodobností na body neskončí | zdroj: FOTO: Se svolením IAF

Knockouty rozdává jako na běžícím pásu i Dan Novotný, vítěz letošního Streetfightera v těžké váze, kde všechny tři duely ukončil do minuty. „A mám to v plánu i tentokrát, jdeme s kluky hned po galavečeru na párty, nechceme meškat, není čas, ztrácet čas,“ zasmál se dobře naladěný obr. „Je o něco větší, viděl jsem jeho zápasy, vím, co od něj očekávat, ale jsem připraven. Mluví o něm jako o tanku, ale i ten lze zastavit, i na ten existují zbraně,“ kontroval jeho soupeř Pavel Lamacký.

Dynamitem v rukou disponuje také hlavní hvězda večera David Hošek. Ten se příjemně „zahřál“ na vážení, kdy musel doshazovat přebytečných 300 gramů patnáctiminutovou rozcvičkou v sauna obleku. 

„Beru to v pohodě, rozhýbal jsem se, rozhodně mě to nevyčerpalo, prostě váha IAF vážila jinak než moje, ale tak trochu jsem s tím počítal, nebyl to žádný problém. Zjistil jsem, že ruce mi létají, jsem v pohodě. Dneska jsem to vyházel, zítra budou létat bomby,“ usmíval se bijec s přezdívkou "Sparťan", u kterého je velmi pravděpodobné, že než vstoupí do klece, bude sledovat šlágr fotbalové ligy mezi jeho oblíbenci a domácí Plzní.

Mimochodem, to je i důvod, proč přímý přenos O2 TV Sport odstartuje až ve 20:00 hodin, zatímco galavečer začíná už od 18:00. Pokud tedy nechcete přijít třeba o semifinálové souboje reality show, nebo bitvu ranařů Novotný – Lamacký, musíte dorazit přímo na místo, tedy do haly Královka. Pár desítek lístků ještě v síti Ticketportal zbývá.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený I Am Fighter (@iaf_iamfighter)

Zdroje:  Tisková zpráva

Nejnovější články