Štěpán Guba vzal zápas s Matějem Kuzníkem jen pár hodin před vážením. Thaiboxerský talent tak v MMA zažije ostrý start

Štěpán Guba vzal zápas s Matějem Kuzníkem jen pár hodin před vážením. Thaiboxerský talent tak v MMA zažije ostrý start zdroj: Profimedia

Matěj Kuzník přišel o svého soupeře, a tak se jako náhradník na poslední chvíli přihlásil mladý thaiboxer z Olomouce.

František Fodor, stejně jako Melvin Mané, Tadeáš Růžička a Marek Kvasnica, byl nucen odstoupit z turnaje Oktagon 17 ze zdravotních důvodů. Fodorův soupeř Matěj Kuzník měl ale štěstí, protože doslova na poslední chvíli, se pro něj našel soupeř, takže tvrdý trénink a shazování váhy nepřijde vniveč.

Tímto bojovníkem, který vzal zápas za pět minut dvanáct, je mladý thaiboxerský talent Štěpán Guba z Muay Thai Olomouc. Štěpán, kterému je 19 let, patří i přes své mládí k nejlepším thaiboxerům v Česku. Stal se amatérským mistrem ČR, vícemistrem Evropy a vydal se také do Thajska, kde zápasil v prestižní organizaci Max MuayThai a porážel tam domácí a mnohem zkušenější bojovníky. Na kontě má přes 40 zápasů a nedávno v Olomouci porazil také polského šampiona Mateusze Janika.

Štěpán se českým fanouškům ukázal také v Oktagonu Uderground, kdy rovněž na poslední chvíli zastoupil za zraněného Michala Krčmáře a postavil Janu Pajtašovi a také pozdějšímu vítězi pyramidy, Tadeáši Růžičkovi. S tím svedl skvělý a vyrovnaný souboj, kde nakonec došlo až na nastavení zápasu, po kterém ale slavil vítězství Růžička. I tak mu ale Štěpán Guba zatopil zdaleka nejvíce ze všech jeho soupeřů.

Koncem října měl Štěpán nastoupit do zápasu proti dalšímu kvalitnímu thaiboxerovi, Luboši Lesákovi, ale z toho nakonec sešlo, a tak vzal Guba příležitost zápasit proti Kuzníkovi.

„Štěpánovi odložili zápas proti Lesakovi a naskytla se šance na zápas. Štěpánovi je jedno jestli to bude MMA a nebo Muay Thai,“ řekl Štěpánův trenér Tomáš Musil. S wrestlingem a grapplingem si ale ani on ani Štěpán nedělají hlavu a situaci mají pevně pod kontrolou. „Samozřejmě, Kuzník je fantastický zemař, ale teď jsme měli 45 minut a projeli jsme nějaké techniky na zemi... kecám, lehké lapy na dobrou náladu a jdeme na to. Kuznik určitě zkusí chvíli nahoře a pak se uvidí,“ má o zápase jasno hlavní trenér Muay Thai Olomouc, Tomáš Musil.

Štěpán nám řekl, jak se vlastně k zápasu dostal a jak se na svůj debut v MMA těší:

„Ráno (v pátek 16. 10.) asi v 10:30, jak jsem dotrénoval, mi volal táta, jestli nevím o někom, kdo by s ním (Matějem Kuzníkem) vzal ten zápas. Tak jsem řekl že to chci, ať to domluví.“

Ví se o tobě, že jsi jeden z nejlepších thaiboxerů v ČR. Jak se cítíš na zemi a ve wrestlingu? Myslíš, že dokážeš odrazit případné Matějovy takedowny?

„No, zem moc netrénuju, spíše se zaměřuji na postoj, kam se pokusím přenést i zápas, ale uvidíme, jak to půjde.“

Jak moc je/bylo pro tebe těžké udělat váhu?

„Po Undergroundu jsem si vyshazoval, abych mohl takové rychlé příležitosti brát v pohodě.“

Tohle je tvůj první MMA zápas a hned je to ostrý start se zkušeným bojovníkem. Bylo v plánu, postupně přejít z thaiboxu na MMA, nebo jsi se zkrátka akorát chopil příležitosti?

„Tak určitě už tam tu myšlenku mám, hlavně díky snapdown academy, která u nás začíná ale vše má svůj čas. V prosinci mě čeká Lesák a pak se uvidí.“

Řekneš nám svůj tip na výsledek zápasu?

„Zapas vidím tak, že buď uděláme tvrdej zápas v postoji a nebo to bude na zemi.“

Díky moc, ať se daří.

Moc díky.“

Zdroje:  Sherdog

Nejnovější články