Tak to bude jízda! Hvězdy Oktagonu se porvou o více než 24 milionů korun

Tak to bude jízda! Hvězdy Oktagonu se porvou o více než 24 milionů korun Ondřej Novotný | zdroj: FOTO: Se svolením Oktagon MMA

Majitelé organizace Oktagon MMA představili další pyramidu, tentokrát se však bude bojovat o pořádný balík. Účastníci si mohou sáhnout na odměny, které v celkovém součtu dosahují milionu eur. Ale budou to mít pořádně těžké.

Projekt nese název Tipsport Gamechanger, je tedy jasné, že se může uskutečnit díky sázkové kanceláři, s níž Oktagon dlouhodobě spolupracuje. “Vymýšleli jsme, co by to mohlo být, co by skutečně trochu měnilo životy. A tohle je věc, která má šanci to udělat, má šanci trochu změnit celé odvětví,” prohlásil Ondřej Novotný na tiskové konferenci Oktagon Time v ostravské hale Gong. Asi není žádné překvapení, že si od projektu hodně slibuje, dle jeho slov může pozvednout MMA v našich končinách na další úroveň.

Pojďme si tedy říct, co Tipsport Gamechanger nabídne. Pyramida se uskuteční během příštího roku v rámci welterové váhy, která bezesporu patří mezi nejzajímavější divize Oktagonu. Promotéři dokonce představili nasazené bojovníky. Diváci se mohou těšit na dobře známé tváře, chybět nebude Bojan Veličkovič, Leandro Silva, Máté Kertész, Christian Jungwirth ani Christian Eckerlin. Zuby si brousí také “Růžový panter” David Kozma, tedy úřadující šampion divize, nabídku však přijal také Patrik Kincl, jenž nyní kraluje ve střední váze. Není tedy vyloučeno, že na sebe v rámci vyřazovacích duelů narazí.

Proti hvězdám Oktagonu promotéři vyberou adekvátní soupeře, o nich však zatím není rozhodnuto. “Postavíme proti nim osm bojovníků jako jejich soupeře. V tuto chvíli tedy letí pozvánka do všech zbývajících evropských zemí, mezi všechny ostatní bojovníky welterové váhy,” vybídl Novotný další zápasníky a jejich manažery.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Celkem by se mělo uskutečnit pět turnajů, o vítězi bude jasno na konci příštího roku. Hned na prvním turnaji budou odbaveny všechny úvodní zápasy, počítá se také s rezervními duely. V prvním kole se odměna za zápas vyšplhá na 15 tisíc eur, postupující se pak mohou těšit na mnohem zajímavější částky. Ve čtvrtfinále půjde o 40 tisíc, v semifinále si sáhnou na 80 tisíc, prohra ve finále se bude rovnat částce 130 tisíc. Pro vítěze bude vyčleněno 300 tisíc eur.

Organizátoři se rozhodli, že aktivně zapojí také fanoušky. Svým hlasováním rozhodnou, kdo z poražených dostane druhou šanci (takzvaný “lucky loser”). Vybraný bojovník následně bude připraven jako záskok pro případ, že se některý z postupujících zraní. I s porážkou tedy s trochou štěstí mohou dojít až do finálového duelu.

Už nyní je jasné, že Tipsport Gamechanger zajímavě okoření dění v Oktagonu nad rámec tradičních turnajů, diváci se rozhodně mají na co těšit. Kompletní představení projektu můžete zhlédnout v záznamu tiskové konference Oktagon Time.

Zdroje:  Oktagon MMA - YouTube

Nejnovější články