To se jen tak nevidí. Kelt psychicky zlomil soupeře, Diamantový čávo odmítl nastoupit do posledního kola

To se jen tak nevidí. Kelt psychicky zlomil soupeře, Diamantový čávo odmítl nastoupit do posledního kola Christian Jungwirth po výhře na turnaji Oktagon Prime 5 | zdroj: FOTO: Se souhlasem Oktagon MMA

Na kartě turnaje Oktagon Prime 5 nesměl chybět ani Robert Pukač, velký oblíbenec slovenských fanoušků nastoupil do bitvy s neúnavnou německou lokomotivou Christianem Jungwirthem. Souboj sice skončil před časovým limitem, ovšem způsobem, jaký asi jen tak někdo nečekal.

Nástup do klece si Robo Pukač vyloženě užíval, ochotně se zdravil s přítomnými fanoušky, kteří byli velmi rádi, že ho zase uvidí v akci. Pak se ale zavřely dveře a vše nabralo velmi rychlý spád. Zatímco v těsném duelu s Matúšem Juráčkem byl prostor pro opatrné taktizování, z odhodlaného výrazu Christiana Jungwirtha se dalo vyčíst, že se tentokrát pojede v mnohem vyšších otáčkách.

To samé zřejmě čekal i Pukač, hned od začátku se snažil být aktivní, zápas otevřel sadou lowkicků, “Kelt” v první minutě především hledal tu správnou vzdálenost. Soupeře ale brzy zatlačil k pletivu, kde testoval první údery, střihnul si také slušný highkick, který si však Robo pohlídal. Pukač se přes údery snažil dostat od pletiva, aby získal více manévrovacího prostoru, Němec ho ale prakticky okamžitě zatlačil zpět. Vzdálenost mezi borci se zkracovala, až došlo na první klinč, v němž si Jungwirth vyzkoušel úder ramenem po vzoru Conora McGregora.

Pukač se snažil soupeře rozhodit tvrdými kopy, zdálo se ale, že si “Keltův” respekt nezíská, ba naopak - Jungwirth byl více a více jistější. Pomalý highkick oplatil razantním roundkickem, který Robertovi vůbec nechutnal, stále se mu ale nedařilo opustit pozici u pletiva. Němec nehodlal povolit tlak ani ve chvílích, kdy Pukač hned dvakrát trefil hák z přední ruky. Německou zeď prorazil až nečekaným takedownem, Christian se však bleskurychle postavil na nohy a domácího borce v posledních vteřinách znovu přišpendlil na pletivo.

Do druhého kola už šel jako favorit. Neztrácel zbytečně čas a začal okopávat Pukačovu přední nohu, čímž ho znovu dostal pod tlak. V krátkém klinči otestoval, jak je na tom silově, načež mu sebral kyslík úderem na spodek. Pukač se odhodlal k dalšímu výpadu, highkick doplnil o několik dalších úderů a pokusil se o další takedown, čímž soupeře odsunul až na druhou stranu klece. Jungwirth se ale ubránil, chvíli se dokonce snažil utáhnout gilotinu. Do arzenálu zařadil delší kombinace a také zvedáky, vše pravidelně prokládal kopy. Co od Pukače nakoupil, to mu okamžitě vracel i s úroky. Navíc se zdálo, že přidává na intenzitě. Pukač se stále častěji balil do krytu, bylo na něm znát, že si s houževnatým “Keltem” neví rady, což soupeř vycítil a ještě více zatlačil.

Po zaznění hvizdu v závěru druhého kola byl Pukač viditelně demotivovaný, navíc se zdálo, že chce klec co nejrychleji opustit. Následně vyšlo najevo, že odmítá nastoupit do dalšího kola, nepřesvědčilo ho ani důrazné naléhání ze strany Ilji Škondriče, opakoval, že se necítí dobře a že už nemůže. Rozhodčí tedy zápas ukončil. Pukač nakonec v kleci ještě chvíli vydržel, v rozhovoru s Ondřejem Novotným dovysvětlil, že se už od rána necítil být ve své kůži, chyběla mu motivace, problém ale nedokázal blíže specifikovat. Divákům i organizaci se omluvil.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Nutno dodat, že František Fodor, s nímž se na zápas připravoval, nakonec nemohl nastoupit kvůli pozitivnímu testu na COVID-19, nelze tedy vyloučit, že zákeřný virus ovlivnil i Pukače, byť test v jeho případě nic neprokázal. “Diamantový čávo” momentálně neprožívá zrovna šťastné období své kariéry. Z posledních pěti zápasů zvítězil pouze jednou, prohra s Jungwirthem je navíc již třetí v řadě. Sám avizoval, že chce v přípravě něco změnit, aby se mu příště více dařilo.

Christian Jungwirth naopak slaví důležité vítězství, kterého se dočkal až po třech porážkách. S Ondřejem Novotným si navíc rovnou v kleci slíbili, že se zúčastní turnaje ve Frankfurtu naplánovaného na 4. června.

Zdroje:  oktagon.tv

Nejnovější články