“Zkusím ho vybombit,” hlásí Daniel Škvor před soubojem proti šikovnému slovenskému zemaři

“Zkusím ho vybombit,” hlásí Daniel Škvor před soubojem proti šikovnému slovenskému zemaři Daniel Škvor vs. Jan Gottvald | zdroj: FOTO: Se svolením Oktagon MMA

Rozjetý Daniel Škvor se dočkal, promotéři mu konečně sehnali soupeře z domácí scény. Dokáže Pavol Langer brutálního postojáře něčím překvapit?

Je nad slunce jasné, v čem dlouhán Daniel Škvor vyniká. Mistr České republiky v K1 a mistr světa WAKO Pro se dokázal probít mezi postojářskou elitu do prestižní organizace Glory, u nás si pak udělal jméno během pyramidy Oktagon Underground. Je také jasné, že mezi jeho největší slabiny patří boj na zemi, kde stále dohání náskok kovaných MMA zápasníků. Stále platí, že šikovný grappler může Škvora zásadně ohrozit, pokud tedy přežije enormní tlak v postoji.

To se ostatně ukázalo hned během jeho MMA premiéry. Neporažený Oumar Sy ustál agresivní nástup, s vypětím všech sil pak Škvora kontrolovat na zemi a nakonec ho nechal ochutnat škrcení rear-naked choke. Sluší se dodat, že Francouz poté šňůru výher prodloužil, zabodoval i v KSW. Škvor následně přiznal, že do zápasu nenastupoval ve zrovna ideálním psychickém rozpoložení, byl ale potěšen, že se mu podařilo aplikovat nacvičené techniky, byť ho to stálo mnoho sil. „Základ je vydržet, vstávat, jít dál, i když se to po*ere. Tím získáš ty zkušenosti.“

Chuť si spravil na Štvanici, kde se mu postavil Ilya Lupinov. Ukrajinský rváč Škvorovi seděl o poznání více, do karet mu hrála hlavně velká výšková převaha. “DeeDee” úspěšně bránil pokusy o svazování a nástupy do takedownů, soupeře devastoval zničujícími koleny, přejít však nelze jedno za hranou pravidel, za což mu byl stržen bod. Svěřenec Andrého Reinderse ale pokračoval v devastaci, Lupinov do dalšího kola nepřežil.

Koncem minulého roku pak dokázal rozlousknout opravdu tvrdý oříšek v podobě Brazilce Jhonathana Azeveda, I zde došlo na neúmyslné fauly, když se Škvor dvakrát trefil do slabin, po nucené pauze ale o to víc přišlápl plyn a soupeře na pletivu zcela rozdrtil. Azevedo sice slyšel závěrečný hvizd, do druhého kola už ale nebyl schopen nastoupit. Z návštěvy Brna se tak vyklubala první prohra v kariéře.

“Já si nevybírám, chtěl bych nějakého Čecha nebo Slováka, ale v té mé váze jsou buď úplné špičky, nebo se mnou nechtějí jít, a to ani catchweight, jsou zes**ní, utíkají jinam, takže se nedá nic dělat,” posteskl si v pozápasovém rozhovoru. To ale nevěděl, že se mu přání brzy vyplní. Zápas s ním totiž přijal Pavol Langer, který patří mezi zkušené zemaře a také veterány Oktagonu. Představil se totiž na vůbec prvním turnaji pod taktovkou této organizace.

 

Langer si v posledních letech vybudoval sérii tří výher v řadě, překazil ji až Jorick Montagnac na turnaji Oktagon Prime 4 v červnu minulého roku. Zástupce gymu Psycho Team Košice hned ve dvou případech rozhodl technikou rear-naked choke, v zápase s Montagnacem také pěkně zahrozil pákou na koleno. Shodou okolností také zasáhl do Undergroundu, kde se dokonce postaral o první submisi celé pyramidy, v souboji se Simonem Michálkem se blýsknul gilotinou. Poradí si také v postoji, za svou kariéru ostatně potkal velmi těžké soupeře, uvítání mezi profíky zařídil Makhmud Muradov. Dá se ale očekávat, že se zrovna se Škvorem v postoji příliš dlouho zdržovat nebude.

A právě tento přístup Škvor očekává. “V přípravě jsem nic neměnil, jelikož poslední soupeř byl také hodně vysoký, jako je Langer, a také jsme čekali, že to bude zemař, takže to bylo hodně podobné,” vysvětlil. Zároveň přiznal, že mu chyběli těžší sparing partneři. Situaci zachraňoval Patrik Kincl, s nímž spolupracuje již několik měsíců. “Jako klasický ortodoxní postojář už začíná mít MMA návyky. Bude čím dál tím víc vystrkovat růžky a zlobit, o tom jsem přesvědčený,” řekl novopečený šampion střední váhy. A jakou Škvor nasadí taktiku? “Myslím si, že je to oldschoolový grappler, taktika je jasná - držet to v postoji a zkusit ho vybombit, potrefovat, tvrdě udeřit a vzít mu dech.”

Duel Škvor vs. Langer otevře hlavní kartu turnaje Oktagon 32, který začíná v sobotu v 18:00 hodin. Galavečer můžete sledovat prostřednictvím Oktagon.tv.

Zdroje:  Youtube Oktagon MMA

Nejnovější články