Šampion Bellatoru pozastavil kariéru, aby pomohl bránit Ukrajinu, pás mu před bombami zachránila matka

Šampion Bellatoru pozastavil kariéru, aby pomohl bránit Ukrajinu, pás mu před bombami zachránila matka Yaroslav Amosov, šampion Bellatoru, teď brání svou zem. | zdroj: Profimedia

Když se ukrajinský MMA bojovník Yaroslav Amosov po znovudobytí Irpině dostal domů, neskrýval radost, že ve sklepě objevil svůj šampionský opasek, který tam před bombardováním schovala jeho matka.

Yaroslav Amosov patří mezi nejlepší MMA bojovníky, kteří bojují mimo UFC. 26 vítězství, žádná prohra a titul prestižní organizace Bellator k tomu. Ten měl v květnu v Londýně obhajovat proti nebezpečnému Michaelu "Venomu" Pageovi, jenže invaze ruských vojsk na Ukrajinu změnila plány, šampion totiž okamžitě z plánovaného souboje odstoupil a chopil se zbraně, aby svou vlast bránil.

Amosov pochází z Irpině, předměstí Kyjeva, které ukrajinské síly v minulých dnech dobyly zpět od ruské armády. Po dlouhé době se tedy šampion podíval domů a vzal si zpět také svůj pás, který jeho matka před bombami ukryla raději do sklepa. O to větší hodnotu teď pro Yaroslava má a zdůraznil, že se ho v budoucnu rozhodně nehodlá vzdát.

"Nemám slov, Yaroslav Amosov je válečník," okomentoval video šéf Bellatoru Scott Coker.

Válka však bohužel ještě nekončí a Amosov tedy dál zůstává ve zbrani. "Dějí se tu hrozné věci. Nechápu ty lidi, kteří nevěří tomu, co se odehrává v naší zemi. Dívají se na televizi a myslí si, že je vše v pořádku. Věří, že nás zachraňují. Nezachraňujete! Nevím, jak lidé na Ukrajině zapomenou Rusku, co naší zemi udělalo. A to ještě není konec," nechal se Amosov slyšet před dvěma týdny ve videu na sociálních sítích, které natočil během probíhajícího ostřelování.

Zdroje:  Bellator MMA

Nejnovější články