Týdenní souhrn ze světa bojových sportů (6)

Týdenní souhrn ze světa bojových sportů (6) Ring girls - pro někoho nepostradatelná součást bojových sportů, pro jiné přežitek. | zdroj: Profimedia

Nemáte čas sledovat každodenní dění ve světě bojových sportů, ale rádi byste zůstali v obraze? Níže naleznete souhrn toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého týdne událo.

UFC

Problémy víkendového UFC a návrat neporažené bojovnice

Uplynulému turnaji UFC Vegas 70 měl vévodit souboj v polotíze (93 kg) Nikita Krylov vs. Ryan Spann. Krylov však v den konání akce onemocněl a lékař ho do klece nepustil. Na hlavní zápas byl tak povýšen fight dvou skvělých grapplerů Andrého Munize a Brendana Allena, který nepřekvapivě skončil vítězstvím na submisi druhého jmenovaného.

Za zmínku stojí také návrat neporažené Tatiany Suarez, která z důvodu zranění skoro 4 roky nezápasila. Dlouhá pauza se na ní ale negativně nijak neprojevila a v dominantním stylu porazila Montanu De La Rosu na submisi na začátku druhého kola. Do slámové váhy, kde by chtěla Tatiana dále bojovat, tak přibyla hodně zajímavá elitní zápasnice.

Trhák těžkých vah a nový protivník Gunnara Nelsona

Potvrzen byl hodně důležitý zápas pro celou divizi těžké váhy, 22. dubna by se měli v Las Vegas střetnout Sergei Pavlovich a Curtis Blaydes. Vítěz by si měl zajistit následující titulovou šanci, i když by mu do toho mohl ještě hodit vidle poslední dobou neaktivní Stipe Miocic.

Nového soupeře dostal na londýnské UFC 286 Gunnar Nelson. Původní protivník Daniel Rodriguez z neznámých důvodů odstoupil a přenechal své místo Bryanu Barbarenovi.

Bývalý titulový vyzyvatel odešel z UFC na vlastní žádost

Darren Till už je pár let v dost velké výsledkové krizi, z posledních 6 zápasů dokázal vyhrát jediný (a to ještě proti podobně trápícímu se Gastelumovi). Pro někoho přesto mohlo být velkým překvapením, když se na známém twitterovém účtu UFCRosterWatch objevila informace, že byl Angličan vyškrtnut ze seznamu bojovníků UFC. Till krátce na to přes sociální sítě vzkázal, že sám požádal o uvolnění, aby se mohl věnovat jiným aktivitám a dát se zdravotně do pořádku, poté se plánuje vrátit. Zveřejnil ale také několik emotikonů s boxerskými rukavicemi a balíky peněz. Že by se mu ozval Jake Paul, potom co jeho zápas s čistým boxerem nedopadl?

Žaloba proti McGregorovi kvůli útoku na jachtě stažena

Conor McGregor si může oddechnout, alespoň částečně. Jedna z žalob, které na irskou hvězdu mířila, byla totiž stažena. Jde o případ údajného napadení ženy na jeho jachtě v blízkosti ostrova Ibiza. Sluší se dodat, že dotyčné ženě v předcházejících dnech a týdnech někdo mimo jiné zapálil auto a hodil do okna cihlu…

Domácí scéna

Turnaj KSW v Liberci

O víkendu proběhl první turnaj KSW v České republice. Českým zástupcům se příliš nedařilo, jediný Dominik Humburger mohl slavit před domácím publikem, když na body porazil Brazilce Buena.

V hlavním zápase si pak Phil De Fries až příliš snadno došel pro osmou obhajobu titulu v těžké váze. Američan Todd Duffee dokázal vzdorovat jen po necelé čtyři minuty.

Turnaj měl však i výborné momenty, krásná KO Jambieva nebo Hooie a neskutečná přestřelka dvou elitních kickboxerů Areka Wrzoska a Tomáše Možného.

Jeden z největších favoritů Gamechangeru odstoupil pro zranění

Pyramida welterové váhy Oktagonu bohužel přišla o jednoho z nejzajímavějších účastníků, Angičana Johna Hathawaye. Ten musel odstoupit několik dní před ostravským turnajem z důvodu nespecifikovaného zranění. Jeho místo v turnaji převezme německý fighter Mohamed Grabinski.

Martina Jindrová zná soupeřku do prvního kola letošní sezóny PFL

7. dubna odstartuje v Las Vegas MMA liga PFL. Martina Jindrová, která vypadla až v semifinále turnaje o milion dolarů, bude letos patřit mezi favoritky. Bojuje se totiž v nižší váze než loni a účastnit se nebude Kayla Harrison ani Larissa Pacheko, které to v předchozích ročnících doslova drtily.

Česká bojovnice v organizaci BKFC

A ještě jedna fighterka od nás zamíří do světa. Pavla Kladivová se připravuje na premiéru v největší organizaci pořádající zápasy v boxu bez rukavic. Kdy a kde to bude, zatím oznámeno nebylo. Držíme pěsti!

Ostatní zahraničí

Návrat krále v Bellatoru

Neporažený Yaroslav Amosov měl v posledním roce jiné starosti, než zápasení v kleci, když pomáhal bránit Ukrajinu před ruským útokem. Bellator tak ve welterové divizi mezitím uspořádal zápas o prozatímního šampiona, ve kterém vyhrál Logan Storley nad Michaelem Pagem.

O víkendu tak šlo na turnaji 291 o sjednocení titulu a zároveň o odvetu mezi Amosovem a Storleym, jejichž první zápas skončil v roce 2020 na body vítězstvím Amosova nejednoznačným rozhodnutím rozhodčích. Tentokrát ale nedal Ukrajinec žádný důvod k pochybám a Amerického wrestlera Storleyho porazil dominantním výkonem na body. Uhájil tak svůj titul i dosavadní neporaženou bilanci, kterou vylepšil už na 27-0.

Robocop má domluvený další zápas

Premiéra v ONE Championship Robertu Soldićovi příliš nevyšla, už v prvním kole inkasoval tvrdé koleno přímo mezi nohy a u z důvodu nevhodně zvoleného suspenzoru nebyl schopný pokračovat. Spekulovalo se tak, že jeho další zápas bude právě odveta s jeho prvním soupeřem Muradem Ramazanovem. Odveta ale minimálně pro tuto chvíli není na pořadu dne a Roberto se v květnu na prvním turnaji ONE v Americe utká se Zebaztianem Kadestamem.

Jake Paul poprvé narazil

V Saudské Arábii se konečně uskutečnil dlouho očekávaný boxerský zápas mezi Jakem Paulem a Tommym Furym. V nepříliš kvalitním střetnutí dokázal Fury přesvědčit dva ze tří rozhodčích o svém vítězství a připravil tak kontroverznímu Paulovi první porážku v profesionálním boxu.

Megazápas v Irsku odložen

Koncem května se měl v irském Dublinu odehrát jeden z největších zápasu v ženském boxu v dějinách. Mělo jít o odvetu Amandy Serrano s domácí hrdinkou Katie Taylor. V souvislosti s místem konání se mluvilo dokonce o Croke Parku, kde se dokže vtěsnat až 90 tisíc diváků. Z důvodu zranění Amandy se ale celá akce odkládá, nejspíše až na září.

Box bez rukavic zlákal další slavná jména z MMA světa

Organizace Bare Knuckle FC, která organizuje zápasy v boxu bez rukavic, si na svou soupisku připsala další UFC veterány, a tentokrát ne ledajaké. Jde o dva bývalé šampiony, Luka Rockholda a Eddieho Alvareze. Oba by se měli v nové organizaci i disciplíně představit již 29. dubna na turnaji v Denveru, kde se Rockhold utká s dalším odpadlíkem z UFC Mikem Perrym a Eddie Alvarez s Chadem Mendesem.

Power Slap z PPV degradován na bezplatnou Rumble

Dana White měl se svou fackovanou (Dana White‘s Power Slap) velké plány. Televizní reality show měla následovat finální akce nabízená ve formátu PPV. V televizi se ale fackované moc nedaří a i z toho důvodu nejspíše padly plány na PPV akci, která bude prý nově k dispozici zdarma na platformě Rumble (takové alternativní youtube).

Zdroje:  Vlastní , MMA Fighting , Bloody Elbow

Nejnovější články