UFC 253 Bonusy: Zápas večera plný zvratů předvedli Royval s Kara-Francem. Prémii za KO večera dostali dva bojovníci

UFC 253 Bonusy: Zápas večera plný zvratů předvedli Royval s Kara-Francem. Prémii za KO večera dostali dva bojovníci Royval tímhle loktem doslova utekl hrobníkovi z lopaty. | zdroj: ufc.com

UFC 253 přineslo spoustu skvělých soubojů. Čtyři bojovníci ale svými výkony zazářili natolik, že dostali bonus 50 tisíc dolarů. Nebýt problémů s váhou, byl by mezi nimi pravděpodobně také Lajoš Klein, který se ve svém premiérovém zápase v UFC blýskl parádním KO. Kvůli tomu, že převážil zhruba o 2 kila nad povolený limit pérové váhy, musel však pěknou finanční prémii bohužel oželet.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Fights.cz (@fights.cz),Zář 26, 2020 v 8:14 PDT

Zápas večera předvedli bojovníci muší váhy #9 Brandon Royval a týmový kolega Israela Adesanyi #7 Kai Kara-France. Souboj zajímavý pro české fanoušky i v tom, že oba figurují v žebříčku poblíž #11 Davida Dvořáka a v blízké budoucnosti se s nimi může v oktagonu potkat.

Souboj začal ve vysokých otáčkách, jak je ve flyweight divizi zvykem. Royval byl aktivnější a své kopy směřoval na hlavu soupeře. Kai ale své protiútoky skvěle časoval, nejprve při jednom z kopů podkopl Američanovi stojnou nohu a poslal ho na zemi. Podruhé pro změnu využil toho, že Royval nechával ruce proklatě nízko a zadním hákem na bradu ho poslal k zemi. Když ho ale běžel dodělat, Američan už byl zpátky na nohou a pohotově na další útok zareagoval loktem z otočky. Tím odkrytého Novozélanďana čistě trefil a role se vmžiku prohodily.

Royval chtěl zvedajícího se Kara-France dodělat kolenem, ale naštěstí netrefil hlavu, což by znamenalo diskvalifikaci. Novozélanďan ho pohotově stáhl na zem, kde však Američan zkoušel pohotově nasadit v MMA málokdy vídanou gogoplatu. Ta mu nevyšla, ale plynule přešel do omoplaty. To vše za necelou minutu zápasu. Dalších 30 vteřin pak trvalo, než se Kai z nebezpečné páky na ruku vysmýkl. Stále ale neměl vyhráno, protože Royval se ze strany málem propracoval do full mountu, což by pravděpodobně znamenalo konečnou. To mu ale nevyšlo a tak zkoušel Kaiovi vzít záda, ten se mu však vysmýkl a vyskočil na nohy.

V postoji Royval jen těsně minul highkickem soupeřovu hlavu, navázal však pohotově backfistem (úderem z otočky), kterým už zasáhl. Cítil převahu a tak Kara-France naháněl po kleci a snažil se ho trefit kolenem. To se mu nakonec u pletiva povedlo a novozélanďan šel znovu k zemi. Royval ho ihned chytil do gilotiny. Kai ale dokázal svou hlavu z pevného sevření vysmýknout a doslova utekl hrobníkovi z lopaty. Poslední minuta prvního kola pak poskytla dostatek času pro divokou přestřelku v postoji, kde oba trefili několik čistých úderů.

Druhé kolo začalo přesně tam, kde to předešlé skončilo. Z tvrdých výměn v postoji ale více těžil Royval, a tak šel Kara-France po takedownu. Ten mu nevyšel, protože Američan ihned chytil jeho krk do gilotiny a tentokrát už nepustil. Ačkoliv tenhle duel trval pohých 5 minut a 48 vteřin, nabídl neskutečnou podívanou, která si ocenění Zápas večera rozhodně zasloužila. Nejlehčí mužská váhová kategorie navíc znovu ukázala, že má, co nabídnout a je dobře, že ji UFC v minulosti nezrušilo. Vítěz Brandon Royval navíc předvedl, že svými dovednostmi v boji na zemi bude hrozbou pro všechny soupeře.

Brandon Royval vs Kai Kara-France zdroj: newshub.co.nz

Další dva bonusy si odnesli vítězové hlavního zápasu a předzápasu. Polský bojovník Jan Blachowicz znovu ukázal svou brutální sílu, když Dominicka Reyese ukončil tvrdým levým hákem. Šampion Adesanya pro změnu na Paula Costu vyzrál nejprve technicky a poté ho v jedné z přestřelek poslal k zemi.

Nejnovější články