Čeká nás mega zápas? Poirier prozradil, že se má během 6 týdnů utkat s Diazem, ten to ale dementoval

Čeká nás mega zápas? Poirier prozradil, že se má během 6 týdnů utkat s Diazem, ten to ale dementoval Poirier a Diaz se měli střetnout už v roce 2018, ze souboje ale nakonec sešlo. | zdroj: Profimedia

Jednání s Natem Diazem je opravdu tvrdý oříšek. Nejdříve o zápas s Poirierem prosil na Twitteru, teď když Poirier souboj oznámil, Nate se cuká a nadává na všechny strany. 

Běžný zápasník přijme nabídku na zápas, podepíše smlouvu a zahájí náročný tréninkový kemp. Nate Diaz však dělá věci po svém a fanouškům opět zamotal hlavu. Pár hodin poté, co Dustin Poirier potvrdil vzájemný duel, použil Diaz svůj ostrý jazyk a urazil nejen jeho, ale i současného šampiona Charlese Oliveiru. Vše ale nasvědčuje tomu, že se jedná pouze o vyjednávací taktiku a dlouho očekávaného souboje Poirier versus Diaz se brzy opravdu dočkáme.

"Budu s Dustinem Poirierem v lednu zápasit. Neboj se ty malá dě*ko, teď nebo nikdy," napsal na podzim Nate Diaz. Z jednání však sešlo a fanouškům zůstaly oči pro pláč. Nyní se karta otočila a sám Poirier utkání potvrdil. 

Oba se přitom měli utkat již v roce 2018 na turnaji UFC 240. Zápas byl ale zrušen kvůli Poirierovu zranění a Diaz se tak prohlásil za vítěze. Od té doby si jen čas od času vyměňovali vzkazy přes sociální sítě. Diaz mimo jiné zápasil o pás BFM, Poirier si připsal několik cenný skalpů, včetně dvou výher nad Conorem McGregorem, ale také prohrál ve dvou zápasech o titul šampiona lehké váhy, což mu vzalo vítr z plachet.

V rozhovoru pro podcast The Fight with Teddy Atlas ale Porier prohlásil, že opět našel chuť bojovat a kývl po konzultaci s týmem na další zápas, který by se měl odehrát v horizontu pouhých 6 týdnů.  

„Zatím nebyla podepsána žádná smlouva, ale pokud to půjde, vezmu to. Bylo to opravdu náhlé a spontánní rozhodnutí. Už jsem se dokázal podívat do zrcadla. Mluvil jsem se svojí ženou, mým boxerským trenérem, probral jsem to i s hlavním koučem Mikem Brownem. Všichni mě podporují, ale musel jsem se podívat to zrcadla a říct si: Chci ten zápas opravdu vzít? Přesně to jsem udělal. Podíval se do zrcadla a cítil jsem se dobře,“ oznámil Poirier, který tak definitivně zahnal hořkost z další titulové porážky.

„Bude to Nate Diaz. Nemohu prozradit na jakém turnaji, ani nemohu říct přesné datum, ale on něco psal na Twitter. Ten chlap je skutečný bojovník, ale na internetu je každý tvrdý chlap. Řekl něco jako: Pojďme do toho a já souhlasil. Brzy budeme bojovat.“

Nate má však na věc odlišný názor, ale na to jsou lidé již zvyklí a neberou jeho slova úplně vážně. Několik hodin po zveřejnění podcastu se totiž na Twitteru svým typickým způsobem vyjádřil, že UFC nemá zájem jejich duel uspořádat, protože Poirier.

"Právě jsem mluvil s UFC a řekl jsem: Jak to vypadá se zápasem s Dustinem Poirierem? Chci bojovat nejdříve, kdy to půjde, ale oni řekli, že Dustin je stojí za h***o a nechtějí to. Promiň Dustine, stojíš za ho*no, ale doufám, že budu bojovat co nejdříve, pojďme do toho. PS: Oliveira stojí taky za h***o," napsal Diaz. Média si lámou hlavu, co tím Nate skutečně myslel, ale Poirierovým slovům můžeme rozhodně věřit. 

UFC zkoušelo přidat atraktivní duel na turnaje v lednu či únoru, ale z plánů nejspíš sešlo. Březnový turnaj UFC 272 v Las Vegas zatím nemá ohlášení žádný velký zápas a pokud si Diaz znovu nepostaví hlavu, pravděpodobně uvidíme souboj legend UFC, které mají dohromady třicet sedm ukončení před limitem. 

Zdroje:  mmajunkie.com , THE FIGHT with Teddy Atlas

Nejnovější články