Chimaev nechápe, proč chce Usman boxovat s Canelem a vidí jen jedinou možnost, jak by to mohl přežít

Chimaev nechápe, proč chce Usman boxovat s Canelem a vidí jen jedinou možnost, jak by to mohl přežít Khamzat Chimaev | zdroj: Profimedia

Nejlepší bojovník UFC by si rád odskočil pro pořádnou výplatu do boxerského ringu, jeho nápad se ale zatím nesetkává s pochopením. "Nevydržel by ani minutu," má jasno jeho kolega Khamzat Chimaev.

Kamaru Usman, momentálně podle žebříku nejlepší bojovník UFC napříč všemi váhovými divizemi, v oktagonu už dlouho neochvějně vládne welterové divizi (77,1 kg). Zároveň se ale nejspíš pomalu blíží konec jeho aktivní kariéry, a tak hledá na stará a rozbitá kolena možnosti, jak se co nejvíce finančně zaopatřit. Často mluví o tom, že by po vzoru McGregora rád vstoupil do ringu a poměřil síly s jedním z nejlepších boxerů historie - Canelem Alvarezem.

U vedení UFC se však zatím nesetkal s pochopením a nemají ho, zdá se, ani jeho kolegové. Naposledy se tomuto nápadu vysmál Khamzat Chimaev, který se sám dere na vrchol a teoreticky by se mohl ještě do konce letošního roku s Usmanem v kleci potkat.

"Jak chce s Canelem bojovat? Nechápu to. Jediní lidé, kteří to chtějí vidět, jsou on a jeho manažer. Viděli jste ho bouchat do lap? Musíme být realističtí, ten chlap není v boxu na tak vysoké úrovni," rozpovídal se čečenský "Vlk" v pořadu Tripe C & Schmo Show.

"Já si myslím, že jsem nejlepší na světě, ale nemůžu říct, že bych porazil Canela v boxu, protože nejsem hloupý. Chápu, jak to funguje. Ten chlap dělal celý život box, knockoutoval, zabil, spoustu dobrých soupeřů. Jak může Usman říct, že ho knockoutuje?" pokračoval Chimaev v kritice svého kolegy. "Má jenom jeden způsob, jak s Canelem bojovat, pokud by ten zápas udělali na jednu sekundu. Jenom start a cíl. Pak by mohl přežít. Jinak nemůže přežít ani jednu minutu."

Khamzat zkrátka chápe, že box a MMA jsou dva velmi odlišné sporty. "Je to jako fotbal a basketbal," říká. Zatímco v ringu by si proti Canelovi šance na vítězství nedával, a proto takový zápas ani nikdy nepodstoupí, pokud by se slavný boxer z nějakého nepochopitelného důvodu rozhodl změnit disciplínu, nepochybuje Chimaev, že by s ním udělal rychlý proces.

To se ale stane jedině v nějakém paralelním univerzu. Zatímco MMA bojovníky totiž motivuje k boxerským zápasům, až na čestné výjimky jako je třeba Anderson Silva, vidina tučné výplaty, úspěšní boxeři nemají důvod riskovat v komplexnější disciplíně za méně peněz. A ačkoliv původní myšlenka MMA byla také možnost porovnání různých bojových umění, už dávno se jedná o samostatnou disciplínu, v níž nemají jednodimenzionální bojovníci moc šancí.

Co se týče Chimaeva, už za dva týdny ho na UFC 273 čeká papírově těžká zkouška v podobě Gilberta Burnse. Pokud "Vlk" zvítězí, nemělo by ho už nic dělit od titulového souboje právě s Usmanem, pokud ten bude zdravotně v pořádku. Čečenský predátor ale neskrývá, že má vyšší ambice a už si dělá zálusk i na titul ve střední váze. Israel Adesanya by prý pro něj byl snadnou kořistí.

Zdroje:  YouTube - The Triple C & Schmo Show

Nejnovější články