Diaz chce zase bojovat s Poirierem. Přestaňte si se mnou hrát, vzkazuje UFC. Zápas ale jen tak nebude, šéf vysvětlil proč

Diaz chce zase bojovat s Poirierem. Přestaňte si se mnou hrát, vzkazuje UFC. Zápas ale jen tak nebude, šéf vysvětlil proč Poirier a Diaz se měli střetnout už v roce 2018, ze souboje ale nakonec sešlo. | zdroj: Profimedia

Tenhle zápas chtějí fanoušci i sami bojovníci. UFC se ale nemá k tomu, aby jej konečně domluvilo. Dana White ale naznačil, že nebude skákat tak, jak si hvězdy MMA přejí.

Tohle už je tak trochu nekonečný příběh. Fanoušci chtějí konečně vidět souboj Dustina Poiriera s Natem Diazem, který se měl původně uskutečnit již v roce 2018, ale kvůli zranění prvního jmenovaného byl tehdy kvůli zranění nakonec zrušen. Teď se zdá být ideální doba, aby jej UFC konečně zorganizovalo. Poirier totiž naposledy neúspěšně bojoval o titul a než se zkusí na vrchol vydrápat znovu, mohl by si uzavřít nevyřízené účty.

Diaz je v ještě specifičtější situaci, k titulu se zřejmě nikdy neprobojuje a ani o to nijak zvlášť nestojí. Na welterovou divizi je dost malý, do lehké váhy se mu zase hubnout nechce. Přesto stále platí za jednu z největších hvězd MMA a jeho zápasy přitahují pozornost i mimo bublinu skalních fanoušků. A aktuálně pro něj dává asi největší smysl právě souboj s Dustinem.

Ačkoliv jsou ale oba bojovníci pro, jednání z neznámých důvodů váznou. V minulosti Nate naznačil, že UFC o souboj nestojí. Možná by tedy mohly být na vině přemrštěné finanční požadavky z jeho strany. Dalším faktorem je pak to, že mu ve smlouvě zbývá poslední zápas a promotéři pravděpodobně tlačí na to, aby prodloužil.

"UFC, přestaňte si se mnou hrát, považujte tohle za můj podpis zápasu s tím zmr*em, se kterým se už nějakou dobu snažím bojovat. Trochu to brzdí opravdovou "fight game". Je čas," vzkázal tedy šéfům frustrovaný Diaz skrz Twitter.

Dana White ale možné nadšení fanoušků trochu brzdí. "Jasně, že máme zájem. Tohle je to, co děláme. Pořádáme zápasy každý víkend. Co se ale stane, když chlap z ničeho nic vyskočí a říká, že chce dělat to a tamto. Máme teď zápasy naplánované až do 2. května. Všechno je na svém místě, vše hotové," nabídl šéf UFC v rozhovoru s Brettem Okamotem alternativní pohled. Je jasné, že není lehké souboj takového kalibru někam narychlo umístit, musí totiž být na číslované kartě, který se prodává formou placeného přenosu. Těch ale bývá jen 13 ročně a ty nadcházející již hlavní zápasy mají.

Diaz se prý ale nemusí bát, "nějaký" zápas mu prý určitě nabídnou. "Říkám to pořád, posledních 20 let. Podle smlouvy musíme borcům nabízet zápasy třikrát ročně. Musí dostávat zápasy a my jim je dáme."

Zajímavé je, že se tím vlastně vyhnul odpovědi na to, zda bude UFC usilovat o souboj Diaze právě s Poirierem. Pokud ne, možná doufají spíše v "money fight" s McGregorem, který by se údajně v létě rád vrátil. Dana White ale podobné spekulace utnul s tím, že si sice osobně myslí, že se Ir v polovině letošního roku vrátí, ale zatím to není vůbec jisté.

Zdroje:  Nate Diaz - twitter

Nejnovější články