Egyptský pořez má jen 5 zápasů a už dostal pozvánku do UFC, naplní v elitní soutěži očekávání?

Egyptský pořez má jen 5 zápasů a už dostal pozvánku do UFC, naplní v elitní soutěži očekávání? Hamdy Abdelwahab má rád pěstní výměny | zdroj: Getty Images

Přezdívá si "Kladivo", všech pět soupeřů zničil před limitem a vyzkoušel si i zápasy bez rukavic, teď se stal prvním Egypťanem v UFC.

Egypťan Hamdy Abdelwahab začínal s řecko-římským zápasem, v němž to v roce 2016 dotáhl až na olympiádu. O 3 roky později už si ale vyzkoušel také souboje v kleci podle amatérských pravidel. Po 3 výhrách si ho všimla organizace Jorgeho Masvidala Gamebred Fighting, v níž se bojuje bez rukavic. Tam se obrovitý Hamdy nezdržel dohromady ani minutu, oba soupeře poslal k zemi během pár vteřin a vybojoval si tak šanci v tradičnější iKON Fighting Championship, za níž stojí rovněž Masvidal.

Ten o něm koneckonců mluvil v superlativech. „Ten chlap je fenomenální, člověče, prostě chce bojovat. Necháme ho jít do UFC, udělá tam hodně velké vlny. Nechtěl jsem ho nechat jít, protože by k nám přitáhl spoustu pozornosti, ale jsme tady, abychom ty chlapy tlačili kupředu a pomohli jim dostat se tam, kam chtějí.“

V posledních letech se do UFC přímo dostanou pouze bojovníci, od kterých UFC očekává velké věci, pokud tedy nepočítáme záskoky na poslední chvíli. Pro všechny ostatní je tu vstupní pohovor v podobě Dana White's Contender Series, v němž letos o smlouvu zabojují i Matěj Peňáz a Tereza Bledá. Těžká váha se ale v tomto směru trochu vymyká, protože v ní není taková konkurence, a tak UFC nabírá i bojovníky s nevelkými zkušenostmi. Příkladem může být například Francouz Ciryl Gane, který tam naskočil s pouhými 3 MMA zápasy na kontě.

"Děkuji Bohu, čeká mě další velký krok směrem k mému cíli. Díky všem, kdo mě podporoval a věřil ve mě. Všem vám slibuji, že dá-li Bůh, stanu se první egytským šampionem v historii UFC, stejně tak jako jsem se stal prvním egyptským bojovníkem v historii UFC," reagoval na radostnou zprávu sám Hamdy.

Jak se mu mezi elitou povede, bychom měli zjistit ještě letos. Soupeř ani datum ale zatím oznámeny nebyly, s největší pravděpodobností se ale nepostaví nikomu z první patnáctky.

Abdelwahab ale není jediným Masvidalovým "objevem", který se dostal na radar UFC. V letošní sérii DWCS by měl o smlouvu zabojovat také Američan Bo Nickal, úspěšný univerzitní wrestler s bilancí 120-3. Když se však loni nedostal do olympijského výběru, rozhodl se přejít na MMA. Nastupuje ve střední váze a zatím absolvoval 2 amatérské a 1 profi zápas, ve všech zvítězil už v prvním kole. Přesto je na UFC dost brzo a nedostatek zkušeností by se mohl brzy projevit. I tady ale zafungovala chvála od Jorgeho, s nímž trénuje v American Top Teamu.

"Bude to ten typ chlapa, který vás jednou vezme dolů a je konec. Buďto vás tam utáhne, anebo celé kolo prohrajete, protože se od něj nedostanete. Přidejte do toho také jeho ruce, na kterých pracuje, protože ten kluk má přirozenou sílu. Hodně s ním trénuju, ze všeho toho wrestlingu je to taková malá hustá bílá gorila. Když se trefí, tak to bolí, člověče," říká o Nickalovi Masvidal.

Zdroje:  mmajunkie.com

Nejnovější články