Fiziev pokračuje ve spanilé jízdě, kamaráda ukončil tvrdým kopem z otočky

Fiziev pokračuje ve spanilé jízdě, kamaráda ukončil tvrdým kopem z otočky Rafael Fiziev vs. Brad Riddell | zdroj: Profimedia

Kamarádství šlo na 3 kola stranou a oba borci si v kleci nic nedarovali. Z vítězství se nakonec radoval Rafael Fiziev, který ve třetím kole trefil skvělý kop z otočky.

Hlavní předzápas na uplynulém turnaji UFC Vegas 44 byl ve znamení souboje dvou kamarádů a bývalých tréninkových parťáků. V kleci se totiž střetl kyrgyzský thaiboxer Rafael Fiziev s novozélandským kickboxerem Bradem Riddellem.

Oba spolu před několika lety trénovali v thajském gymu Tiger Muay Thai a osud tomu chtěl, že se dnes potkali v kleci. Přátelství tak muselo jít na pár minut stranou, ale podle všeho s tím ani jeden z bojovníků neměl větší problém, protože věděli, že po zápase budou zase kamarádi:

„Zavolali jsme si a domluvili jsme se, že do toho půjdeme,“ řekl Rafael Fiziev ještě před zápasem. „Později jsem o tom začal přemýšlet, že je to můj kamarád, že jsme spolu trénovali. Ale pak jsem si řekl, proč ne, on mi pomůže vydělat peníze, já mu pomůžu vydělat peníze. Pořád jsme kamarádi, jenom půjdeme do klece, uděláme show, vyděláme peníze. Protože někdy v tomto sportu nemůžete říct ne. A po zápase budeme zase přátelé… možná ještě více než předtím, protože chlapi se po zápase ještě více sblíží.“

A přesně jak Fiziev předpověděl, tak se také stalo. Od prvního kola se do sebe oba borci pustili tak tvrdě, že jen málokdo by hádal, že tihle dva byli někdy kamarádi. Neustále chodili do ostrých výměn a jejich rány byly při dopadu velice hlasitě slyšet.

Za trochu delší konec ale tahal přece jen kyrgyzský bojovník, který kontroloval oktagon a tlačil Riddella ke kleci. Už v prvním kole zahrozil rychlým kopem z otočky, ale Riddell stihl na poslední chvíli uhnout, takže se Fiziev jen sotva dotkl jeho hlavy.

I druhé kolo pokračovalo tvrdými přestřelkami, ve kterých si borci nic nedarovali. Fiziev byl ale znovu o krok napřed. Riddell to cítil a ve třetím kole se snažil změnit taktiku, když vzal Fizieva na zem. Tam však kyrgyzský thaiboxer nezůstal dlouho a zápas se přenesl zase do postoje.

Těsně před polovinou třetího kola však Fiziev znovu vytáhnul bleskurychlý kop z otočky, kterým se tentokrát trefil skvěle. Zasáhl svého soupeře patou přímo na spánek a Riddell na okamžik zamrznul. Za zlomek sekundy se mu vědomí částečně vrátilo a tak se vrhnul pod nohy dorážejícího Fizieva. Rozhodčí Herb Dean ale viděl, že Riddell má dost a rychle přispěchal zápas ukončit.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený НОКАУТ TJ (@knockout.tj)

Souboj dvou kamarádů tak dopadl lépe pro Rafaela Fizieva, který znovu vyhrál ve skvělém stylu, za což si vysloužil prémii 50 tisíc dolarů za výkon večera. V pozápasovém rozhovoru ale na svého kamaráda nezapomněl:

„Mám ho moc rád, když jsem ho potkal, okamžitě jsem ho měl rád, je to skvělý člověk. Učil jsem se od něj, i teď jsem se od něj hodně naučil. Doufám, že se vrátí zpátky.“

Taky prozradil, že kop z otočky nebyla náhoda, ale že jej plánoval celou dobu:

„Čekal jsem na tenhle moment celá tři kola. Neotáčel jsem se, protože vím, že když jde tímhle směrem, dává ruce dolů a zapomíná na kopy z otočky. A někdy to tam vyjde.“

Fiziev si tak připsal 11 výhru v kariéře, přičemž v UFC už má 5 výher v řadě a vítězstvím nad Riddellem se tak dostal velice blízko nejlepší desítce v lehké váze.

Zdroje:  UFC

Nejnovější články