Je to skvělý šampion a člověk, řekl Teixeira o Procházkovi a dal tip na vítěze duelu Blachowicz vs. Ankalaev

Je to skvělý šampion a člověk, řekl Teixeira o Procházkovi a dal tip na vítěze duelu Blachowicz vs. Ankalaev Jiří Procházka a Glover Teixeira se střetnou 11. června v Singapuru | zdroj: Profimedia

Glover Teixeira má pro Jiřího Procházku jen slova uznání. Prozradil, že se s ním český bojovník sám spojil a omluvil se za zrušený zápas.

Glover Teixeira měl ještě nedávno nakročeno do titulové odvety s Jiřím Procházkou, ale po nečekaném zranění českého šampiona jej nakonec žádný zápas nečeká. Nejdříve se vynořily zprávy, že Brazilec odmítl souboj o titul s kýmkoliv jiným, ale to Glover vyvrátil. V podcastu The MMA Hour prozradil, že se o tom, že Ankalaev s Blachowiczem půjdou o titul, dozvěděl z Instagramu půl hodiny poté, co vedení UFC sdělil, že by byl ochotný s Dagestáncem bojovat až v lednu v Brazílii, aby se mohl připravit na jeho odlišný styl.

Zatímco jednání organizace ho nemile překvapilo, pro Jiřího Procházku má jen slova uznání. Český válečník mu totiž osobně zavolal, aby se omluvil. “Je to neskutečný chlap, neskutečný bojovník. Mluvili jsme o tom, jak je mu to líto, o tom zrušeném zápase, což se prostě stává. Já jsem mu popřál, ať se brzy uzdraví. Je to skvělý šampion, skvělý člověk a já mu přeji jen to nejlepší. On se vrátí.”

Jiří Procházka vs Glover Teixeira zdroj: Getty Images

Teixeira platí za jednoho z nejsympatičtějších zápasníků, kterého má rád snad úplně každý. Není tak překvapením, že je v kontaktu s mnoha bývalými soupeři.

“Se spoustou bojovníků, se kterými jsem bojoval, k sobě máme hodně respektu. S některými z nich jsem občas v kontaktu, jako třeba s Jonem (Jonesem), s Janem (Blachowiczem). Mluvil jsem i s Anthonym Johnsonem, kterému jsem pokaždé, když bylo výročí našeho zápasu, posílal video (Rumble Teixeiru brutálně knockoutoval, pozn. red.) a dělal jsem si z něj srandu, že mu to musím vrátit zpátky. Prostě jsem si z něj dělal srandu, on se smál,” rozpovídal se Glover i o tragicky zesnulém americkém bojovníkovi, který před pár dny podlehl vážnému onemocnění. Smutná zpráva samozřejmě brazilského veterána dost vzala.

“No, to bylo minulou neděli, když jsme grilovali u kámoše s Alexem Pereirou po jeho vítězství a já jsem tomu nemohl uvěřit. Bavili jsme se o Anthonym a pak jsem začal projíždět internet a uviděl jsem ty zprávy a nemohl jsem tomu uvěřit. Protože jsem s Anthonym mluvil, občas si napíšeme, sdíleli jsme si nějaké srandovní obrázky… Ani jsem nevěděl, že je nemocný, nemluvili jsme spolu možná půl roku. Nevěděl jsem, co se s ním děje, a je to hodně smutné, hodně devastující.”

Život jde ale pro Glovera dál a jeho plán je jasný: “Chci bojovat o pás. Ať vyhraje kdokoliv, budu připravený a budu v nejlepší formě v jaké můžu být, abych ten pás dostal zpátky. Cítím se sebevědomý, velice silný a cítím, že jsem přišel na to, jak správně trénovat, už to přece jen dělám nějakou chvíli.”

A koho tipuje na vítěze duelu mezi Blachowiczem a Ankalaevem?

“Myslím, že Ankalaev vyhraje. Ale Jan je hodně ošemetný bojovník. Myslel jsem, že Adesanya Jana porazí, ale on bojuje dobře proti bojovníkům, kteří spíše kontrují. A Ankalaev je spíše ten, co kontruje. Myslím, že Ankalaev je lepší wrestler a může ho vzít na zem. Ale nevím, může to vyhrát kdokoliv z nich. Ale kdybych si musel tipnout, tak Ankalaeva."

Zdroje:  The MMA Hour

Nejnovější články