Je to slaboch. Svalovec Paulo Costa se nevzdal myšlenky na zápas s Chimaevem a navrhnul UFC řešení

Je to slaboch. Svalovec Paulo Costa se nevzdal myšlenky na zápas s Chimaevem a navrhnul UFC řešení Paulo Costa postavou připomíná spíše kulturisty | zdroj: Profimedia

Khamzat Chimaev podle názoru Paula Costy ještě není připraven na velké zápasy. Brazilec nepochybuje o tom, že by Čečence připravil o neporazitelnost.

Měl to být Paulo Costa, kdo v sobotu v Abú Dhabí bojoval s neporaženým Khamzatem Chimaevem. Vleklé problémy se stafylokokem ho však na poslední chvíli ze zápasu vyřadily a jeho místo zaujal Kamaru Usman. Brazilec duel sledoval alespoň z hlediště, kde měl dokonce konflikt. "Technicky vzato jsem na UFC 294 bojoval, porazil jsem ve rvačce tři Čenčeny. Dejte mi mé výhry!" zažertoval pak na sociálních sítích, kde také sdílel video z incidentu. Ten prý spustilo to, že mu jeden z mužů ukázal prostředníček.

Co se týče zápasu Chimaeva s Usmanem, udělal Kamaru podle Costy za daných okolností maximum. "Ten zápas Chimaeva dost zmenšil. Lidi od něj mají velká očekávání, ale jsou to spíš laičtí fanoušci. Ti, co se vyznají, vědí, že sice možná má potenciál, ale ještě není připraven na velké zápasy. Kamaru by ho s plnou přípravou přejel. Myslím, že ti fanatici, co ho podporují, jsou jen děcka, která v něm vidí někoho, kdo je může reprezentovat. Jsou to takoví nerdové. Je to stejné jako, když si v kreslených seriálech někoho vyhlédnou a udělají si z něj hrdinu."

Není tajemstvím, že vítěz zápasu by měl příště zabojovat o titul střední váhy. Costa má však za to, že to Dana White řekl jen proto, aby souboj vypromoval. Množí se navíc hlasy, které volají po tom, aby se Chimaev nejprve utkal s někým ze špičky divize do 84 kg. Třeba Conor McGregor a Rafael dos Anjos se vyslovili pro to, aby UFC znovu domluvilo jeho zápas s Costou. Ten vedení navrhuje: "Udělejte v prosinci můj souboj s Chimaevem a dejte Stricklanda s Dricusem du Plessisem. Gourmet Čenčen (tak Paulo Khamzatovi přezdívá, pozn. red.) ještě nebojoval s nikým z nejlepší padesátky střední váhy."

Zároveň však Brazilec dodal: "Už se na zápas s ním tak netěším, ukázal spoustu děr ve svém stylu, je strašně nevyspělý, v prvním kole to příliš uspěchal a ve druhém a třetím už neměl páru. To jsou začátečnické chyby. Pamatuju si, když jsem měl teprve čtyři zápasy, byl jsem taky takový. Vlítl jsem do toho se vším, co jsem měl, a pak moje duše opustila mé tělo. Byl jsem šíleně unavený a on teď v UFC dělá to samé." Plán je tedy jasný, nechat Chimaeva unavit, a pak ho knockoutovat. Pokud by ale vedení zápas neuspořádá, Costa má v hledáčku i jiné soupeře, konkrétně zmínil Roberta Whittakera, Dricuse du Plessise a Jareda Cannoniera. Pomstít se samozřejmě touží také Adesanyovi, ten ale avizoval, že si teď dá na nějaký čas pauzu.

Zdroje:  Twitter - Paulo Costa , The MMA Hour

Nejnovější články