Joshua se do ringu vrátil vítězně, mezi ním a soupeřem po zápase málem došlo k bitce

Joshua se do ringu vrátil vítězně, mezi ním a soupeřem po zápase málem došlo k bitce Eddie Hern a Anthony Joshua | zdroj: Profimedia

Úkol splněn, Anthony Joshua si dokráčel pro povinné vítězství nad Jermainem Franklinem. Teď vyhlíží větší výzvy.

Po dvou porážkách, které mu nadělil ukrajinský fenomén Aleksandr Usyk, se dnes do ringu vrátil Anthony Joshua (24-3, 22 KO). V sázce tentokrát nebyly žádné tituly, přesto šlo o hodně. Pokud by totiž AJ s Jermainem Franklinem (21-1, 14 KO) prohrál, nejspíš by ukončil kariéru.

Hvězdný britský boxer se také nechal slyšet, že ačkoliv je připraven na plných 12 kol, věří, že soupeře skolí před limitem. Na to ale nakonec nedošlo. Úvod zápasu byl opatrný z obou stran. Joshua ale využíval výškové převahy a bodoval předním direktem. Tempo se samozřejmě s postupem kol stupňovalo a zdálo se, že zápas získává náboj. Na konci sedmého kola oba boxeři zůstali uprostřed ringu a zírali na sebe, do rohu je musel nasměrovat rozhodčí. Jenže u toho víceméně zůstalo a ani jeden z bojovníků nešel pro ukončení před limitem, byť AJ trefil pár pěkných zvedáků. Potlesk by si tak zasloužili diváci v londýnské O2 aréně, kteří i tak dokázali vytvořit skvělou atmosféru a každý zásah domácího oblíbence u nich hlasitě rezonoval.

Po zaznění finálního gongu pak Joshua rukavicí lehce šťouchl Franklinovi zezadu do hlavy, což Američan nevzal jako přátelské gesto a oba dva bojovníci pak skončili v dost vyhroceném klinči, zapojil se i jeden z trenérů a nechybělo moc, aby se strhla mela. Naštěstí se ale situaci podařilo uklidnit.

Rozhodčí nabodovali zápas 118-111, 117-111, 117-111 pro Joshuu, který si tak připsal důležitou výhru, aby mohl opět pomýšlet na větší výzvy. Jakmile se dostal k mikrofonu, omluvil se divákům za incident a vysvětlil, že přímo v ringu je prostě jiná energie. Vyjádřil také mírné zklamání nad tím, že soupeře nedokázal knockoutovat a připustil, že se asi neměl držet tak na uzdě. 

Jako ideálního dalšího soupeře zmínil Tysona Furyho. "Jestli posloucháš, tak znáš můj management, mého promotéra. Už jsme o tom mluvili, tak pojďme pokračovat a snad to dohodneme dřív než později, protože nemládneme," vzkázal svému krajanovi a dodal, že by mu bylo ctí s ním sdílet ring. Jako alternativa se nabízí Dillian Whyte či Deontay Wilder, zajímavou variantou by mohl být i souboj s ex-šampionem UFC Francisem Ngannouem.

Zdroje:  Vlastní

Nejnovější články