Khabibův otec zemřel. Abdulmanap Nurmagomedov podlehl v boji s koronavirem

Khabibův otec zemřel. Abdulmanap Nurmagomedov podlehl v boji s koronavirem zdroj: Essentially Sports

Tragická událost zasáhla šampiona Khabiba Nurmagomedova. Jeho otec a legenda mezi trenéry bohužel podlehl zákeřné nemoci.

Velmi smutná zpráva dnes zasáhla svět MMA a bojových sportů. Uznávaný trenér MMA, samba, wrestlingu a juda, Abdulmanap Nurmagomedov, otec šampiona UFC v lehké váze, Khabiba Nurmagomedova, bohužel zemřel ve věku 57 let po dlouhém boji s komplikacemi způsobených koronavirem.

Na konci dubna onemocněl Abdulmanap silným zápalem plic a byl léčen v místní nemocnici v Dagestánu. Jeho příznaky se ale zhoršily a Khabibův otec tak byl převezen do moskevské vojenské nemocnice. Tam byl pozitivně testován na koronavirus a krátce poté prodělal v důsledku koronaviru infrakt.

Lékaři museli provést srdeční bypass a po operaci byl uložen do umělého spánku. Podle lékařů byl ve vážném, ale stabilním stavu a nedávné informace vypadaly optimisticky. Sám Khabib říkal, že jeho otec byl při vědomí a dokonce jej i poznal. Přesto ale po dlouhém boji se zákeřným virem svůj poslední souboj prohrál.

Abdulmanap Nurmagomedov se svým synem Khabibem zdroj: thenational.com

Abdulmanap byl trenérskou legendou nejen v Rusku. S bojovými sporty začal jako wrestler ve volném stylu na Ukrajině. Když sloužil v armádě, dostal se i k judu a sambu a brzy začal ve všech těchto sportech vyhrávat na turnajích. Stal se šampionem v combat sambu a také svého syna Khabiba vedl k bojovým sportům od útlého věku.

Svým přístupem a úspěchy si vysloužil respekt bojovníků i ostatních trenérů. Dokonce i Khabibův rival, Conor McGregor, jej označil za "génia bojových umění". Dana White jej považoval za "opravdového bojovníka, který žije život v úctě a čestnosti" a také další osobnosti MMA si Khabibova otce velice vážily.

Abdulmanap Nurmagomedov vychoval nespočet šampionů napříč různými bojovými sporty a jeho největší trenérský úspěch je bezpochyby jeho syn Khabib, který se stal šampionem lehké váhy v UFC a dodnes nebyl v profesionálním MMA poražen.

Khabib Nurmagomedov zdroj: MMA Mania

Khabib si byl se svým otcem velice blízký a nečekaná smrt jej určitě hodně zasáhla. Svůj šampionský pás měl obhajovat 19. září proti Justinu Gaethjem a je otázka, nakolik jej tato tragická událost v jeho kariéře ovlivní.

R.I.P.

Zdroje:  rt.com

Nejnovější články