Masvidalův trenér Mike Brown a další členové týmu ATT byli pozitivně testováni na covid-19

Masvidalův trenér Mike Brown a další členové týmu ATT byli pozitivně testováni na covid-19 zdroj: Profimedia

Titulový zápas bez hlavního kouče? Jorge Masvidala čeká nelehká situace. Populární trenér American Top Teamu se totiž nakazil nemocí Covid-19. 

Špatná zpráva přišla z tábora Jorge Masvidala. Klíčový muž trenérského štábu Mike Brown se nakazil koronavirem a nemohl tedy doprovodit svého svěřence na UFC 251 do Abú Dhabí. Na nákazu se přišlo během testování před odletem. "Gamebred", jak se Masvidalovi přezdívá, měl naštěstí test negativní.

Absence hlavního trenéra však může zásadně ovlivnit Masvidalův výkon. Brown je totiž všeobecně považován za jednoho z nejlepších trenérů posledních let. Naposledy koučoval Dustina Poiriera v jeho úžasném zápase s Danem Hookerem, který aspiruje na zápas roku. Po tomto duelu se Brown přesunul z Las Vegas zpět na Floridu, kde se pravděpodobně také nakazil. 

Uznávaný trenér je teď obrovsky zklamán, že nemůže svého svěřence Masvidala koučovat v nejdůležitějším zápase jeho kariéry.

“Láme mi srdce, že osobně neuvidím Jorgeho, jak se stává světovým šampionem. Nikdo si to nezaslouží víc než tenhle chlap, nikdo tomu neobětoval tolik. Jorge je také jedním z nejchytřejších sportovců, jaké jsem kdy potkal.”

“Dává lidem šanci, aby cítili, že jsou opravdu součástí jeho cesty. Pravdou je, že tento borec své dovednosti piloval více než dvacet let a má jedno z největších bojových IQ, jaké jsem kdy viděl. Jsem pozitivně testován, ale cítím se dobře. Jedinou bolest mám ve svém srdci.” 

Koronavir se mezi zápasníky šíří opravdu rychle. Prvním nakaženým byl Gilbert Burns, titulový vyzyvatel, kterého nahradil právě Jorge Masvidal. Dalším pozitivně testovaným byl Pedro Munhoz a dle posledních zpráv chytil virus také Gabriel de Oliveira, přičemž oba trénují právě v American Top Teamu na Floridě. Právě tento stát hlásí v posledních dnech rekordní přírůstky nakažených. Nejnovější statistiky ze Spojených států pak uvádějí 60 tisíc nakažených během jednoho dne.

Výše uvedený brazilský rodák Gabriel de Oliveira se k pozitivnímu testu také vyjádřil:

“Vrátil jsem se z Las Vegas a byl dvakrát testován s negativním výsledkem. Tak jsem se vrátil do tělocvičny a byl v kontaktu s některými sportovci. Dostal jsem horečku a necítil se dobře. Měl jsem téměř 39° horečku, bylo mi zle, třásl jsem se. Musím zůstat 14 dní doma a dávat na sebe pozor.”  

Doufejme, že trend nebude pokračovat a nákaza se nezačne podobně rychlým způsobem nezačne šířit také v dalších gymech.

Trenér Brown je bývalý šampion organizace WEC v pérové váze. Vlastník černého pásu v brazilském jiu-jitsu, vybojoval 26 profesionálních vítězství a kariéru ukončil v roce 2013. Poté se vrhl na trenérskou dráhu a je mimořádně úspěšný. Třikrát se stal koučem roku a pod svými křídly má takové hvězdy, jako Amanda Nunes, Dustina Poiriera či Joannu Jedrzejczyk.

Zdroje:  mmamania.com

Nejnovější články