McGregor chce koupit fotbalovou Chelsea, které se zbavuje ruský oligarcha

McGregor chce koupit fotbalovou Chelsea, které se zbavuje ruský oligarcha Conor McGregor | zdroj: Profimedia

Bude legendární Conor McGregor novým majitelem známého britského fotbalového klubu?

 

Bouřlivý a kontroverzní MMA bojovník Conor McGregor na sebe dokázal zase pořádně upozornit. Podle jeho nedávných reakcí totiž projevil zájem o koupi věhlasného anglického fotbalu klubu Chelsea FC, který v tomto týdnu nabídl k prodeji majitel Roman Abramovič.

Ruský oligarcha tímto krokem reaguje především na válku na Ukrajině a na nynější celosvětový negativní postoj k Rusům, což naznačil také ve své oficiální tiskové zprávě. „V současné situaci jsem se rozhodl klub prodat, protože věřím, že je to v nejlepším zájmu klubu, fanoušků zaměstnanců, sponzorů i partnerů klubu,“ uvedl Abramovič.

„Vězte prosím, že toto rozhodnutí bylo nesmírně těžké a bolí mě, že se musím s klubem takto rozloučit. Věřím však, že je to v nejlepším zájmu klubu. Bylo mi životním privilegiem být součástí Chelsea FC a jsem hrdý na všechny společné úspěchy. Chelsea a jeho příznivci budou navždy v mém srdci.“

McGregor, jenž měl v minulosti zájem o koupi neméně slavného Manchesteru United, pár hodin po tomto prohlášení na svém twitterovém účtu nasdílel textovou konverzaci s neznámým člověkem, ve které napsal: „Chelsea je na prodej za 3 miliardy liber. Pojďme jí koupit.“ Následně zveřejnil také vtipné počítačové video, v němž už je prezentován jako nový majitel.

Zda jde o reálné rozhodnutí, anebo se Ir na sebe snaží opět pouze upoutat pozornost, se z těchto příspěvků těžko odhaduje. Jisté však je, že na případný odkup by peníze rozhodně našel. V loňském roce se stal už poněkolikáté nejlépe placeným sportovcem na světě (za minutu vydělá zhruba 8 a půl milionu dolarů) a k tomu navíc prodal za 600 milionů dolarů svůj většinový podíl k whiskey Proper 12.

Koupí Chelsea by si McGregor také mohl splnit svůj dlouholetý sen, kterým je uspořádání MMA turnaje na velkém stadionu, k čemuž by byl londýnský Stamford Bridge se svou kapacitou 41 837 diváků vhodným kandidátem. Na to, jestli se Conor objeví mezi opravdovými zájemci si však budeme muset ještě nějaký čas počkat, protože Abramovič prohlásil, že nechce prodej v žádném případě uspěchat.

Zdroje:  Twitter - Conor McGregor , tisková zpráva - Chelsea

Nejnovější články