Na svět možná udělal dojem, ale na mě ne. Sebevědomý Topuria věří, že Volkanovskiho zničí v prvním kole

Na svět možná udělal dojem, ale na mě ne. Sebevědomý Topuria věří, že Volkanovskiho zničí v prvním kole Alexander Volkanovski a Ilia Topuria | zdroj: Profimedia

14-0. Takové je v oktagonu skóre španělského "Matadora" Ilji Topurii, a tak není divu, že oplývá sebevědomím a plánuje, jak hravě zničí jednoho z nejlepších bojovníků současnosti.

Je to jen něco málo přes dva týdny, co Ilia Topuria přejel Joshe Emmetta a zajistil si pozici vyzyvatele v pérové divizi. O víkendu tedy nemohl chybět na turnaji UFC 290 v Las Vegas, jemuž vévodil titulový souboj právě v této váhové kategorii. Nakonec to byla poměrně jednostranná záležitost a šampion Alexander Volkanovski opět ukázal, že až na Maxe Hollowaye nemá ve svém revíru žádnou konkurenci.

Většina zápasníků a fanoušků na něj sice po dominantním vítězství pěla ódy, "El Matador" ale jejich nadšení nesdílí. "Předvedl dobrý výkon, ale nic speciálního," nechal se Topuria slyšet pro Inside Fighting. "Nedělá na mě dojem. Svět je jím možná ohromen, ale já ne. Všem to ukážu v prosinci, snad. Můžu ho v prvním kole ukončit jakkoliv budu chtít. Pokud ho budu chtít utáhnout na zemi, tak to udělám. Pokud ho budu chtít knockoutovat, tak to udělám."

Reportér zkusil Topuriu znejistit a připomněl, že to asi tak snadné nebude. Ne nadarmo je totiž Volkanovski považován za nejlepšího zápasníka v dějinách pérové váhy. "Já jsem nejlepší pérová váha všech dob," reagoval bez mrknutí sebevědomý Španěl.

Možná ale Topuria chtěl Volkanovskimu jen vrátit jeho výroky. Šampion totiž před soubojem s Rodriguezem rovněž prohlásil, že ho španělský fighter dominantním vítězstvím na Emmettem nijak nenadchl a v Yairovi viděl větší nebezpečí. "Věci, které dělá, na mě nebudou fungovat. Nic proti němu, je to dobrý bojovník, je neporažený. Nemůžu se dočkat, až mu tu nulu vezmu." Iliovi pak také vzkázal, ať hlavně nebojuje s Maxem Hollowayem, čímž naznačil, že by ho Havajan porazil.

Ačkoliv šampion po zápase prozradil, že bude muset na operaci s loktem, nehodlá dlouho pauzírovat. "Budu zpět dřív než většina ostatních šampionů, nemějte strach." Proti komu to bude, to si zřejmě bude moct zvolit sám. Šéf UFC Dana White totiž prohlásil, že je v takové pozici, že si může vybírat. Alex se netají tím, že by chtěl odvetu s Makhachevem. Pokud to stihne, možná přijde na řadu už v říjnu v Abu Dhabí. Topuria by se v tom případě dočkal nejspíš až na konci roku. Další variantou je pak šampion bantamové divize Aljamain Sterling, pokud by se tedy odhodlal jít o váhu výš.

Zdroje:  Inside Fighting

Nejnovější články