Nate Diaz a Jorge Masvidal se utkají o titul "baddest motherfu*ker", UFC jim vyrobí unikátní pás

Nate Diaz a Jorge Masvidal se utkají o titul "baddest motherfu*ker", UFC jim vyrobí unikátní pás zdroj: UFC

Šéf UFC se přidal k humoru kolem vymyšleného titulu a podpoří souboj dvou výstředních fighterů, protože... peníze.

Když Nate Diaz vyzval po svém vítězství nad Anthony Pettisem Jorgeho Masvidala, nečekaně tím odstartoval enormní zájem ze strany fanoušků o tenhle duel dvou tvrďáků. Žádné zbytečné urážky ale naopak vzájemný respekt. Oba koneckonců patří ke služebně nejstarším MMA bojovníkům v UFC a své kvality ukázali již v mnoha zápasech. A o co se bude bojovat kromě peněz a slávy? BMF titul, tedy titul pro „baddest motherfuckera,“ který si vymyslel Diaz ještě v kleci, těsně po vítězství.

Překvapený z téhle výzvy byl i šéf UFC Dana White. Rychle však pochopil, že tenhle zápas může vydělat hodně peněz. Jasné bylo, že oba bojovníci budou usilovat o pořádnou výplatu, a proto se také předpokládalo, že se jednání budou nějaký čas táhnout. Napovídala tomu i zmatená situace okolo skutečného titulového zápasu, kde Masvidal figuroval jako potenciální vyzyvatel.

Dnes ale Dana White potvrdil, že zápas je podepsán. „Každý o tom mluvil, lidé mi psali na sociálních sítích, abych to domluvil. Teď můžu oznámit, že zápas bude,“ řekl a zároveň přiznal, že ještě před několika dny počítal s variantou, kdy o Diazovi po jeho výhře nad Pettisem zase několik let neuslyší.

Nate Diaz zdroj: Sherdog

Bitva o BMF titul na 5 kol

„Bude to hlavní zápas na 5 kol v Madison Square Garden (UFC 244),“ přiblížil šéf UFC detaily zápasu. „Udělám jim pro ten zápas BMF pás. Je to příliš velké, aby to bylo na Fight Night, takže jsme to dali na pay-per-view a na kartu dáme další zabijácké zápasy.“

V souvislosti s UFC 244 se přitom dlouho hovořilo o titulovém souboji ve welteru mezi Usmanem a Covingtonem. Především druhý jmenovaný byl celkem často slyšet. White ale přiblížil, že bojovníci často sice něco říkají veřejně, ale jednání v zákulisí jsou úplně o něčem jiném.

„Já na nikoho nečekám,“ dodal ještě hlavní muž MMA. „Nezajímá mě, jak velká jsi hvězda, jaká je tvoje aktuální situace. Mám zápas v MSG a lidi si chtějí koupit lístky, takže jedeme kupředu a ty buďto naskočíš na palubu anebo zůstaneš někde vzadu a budeme se bavit jindy.“

MMA je zkrátka neúprosné a v minulosti jsme již několikrát byli svědky toho, jak bojovníci promarnili šance na velké zápasy. Sám White často opakuje, že není mnoho fighterů, kteří se postaví každé výzvě a o to víc si jich váží. Diaz s Masvidalem svou šanci na “moneyfight“ pevně chytili. Bude teď ještě zajímavé sledovat, jaké další zápasy v následujících dnech kartu listopadového UFC 244 doplní.

Zdroje:  tisková zpráva

Nejnovější články