Nejdříve „kulečník“, poté dloubanec do oka a diskvalifikace. Premiéra v UFC se irskému bojovníkovi vůbec nepovedla

Nejdříve „kulečník“, poté dloubanec do oka a diskvalifikace. Premiéra v UFC se irskému bojovníkovi vůbec nepovedla Mike Jackson schytal pořádný "kulečník" od Deana Barryho. | zdroj: Getty Images

Tři fauly během tří minut nejsou úplně nejlepším startem v prvním zápase v UFC. Irský bojovník Dean Barry byl za své prohřešky diskvalifikován, ale pak obvinil soupeře ze simulování.

Uplynulý víkendový turnaj UFC Vegas 52 se nerozjel úplně podle plánu. Hned první zápas totiž skončil v prvním kole diskvalifikací po sérii faulů irského nováčka Deana Barryho. Ten se ve svém premiérovém zápase v nejslavnější MMA organizaci postavil proti Mikeu Jacksonovi a nebude na to asi vzpomínat v nejlepším.

Zápas se pro něj ale přitom pro irského bojovníka ze začátku odvíjel docela dobře, když měl úspěch se svými direkty kterými se mu dařilo trefovat Jacksona na bradu. Ten sice ukázal tvrdost, ale jinak na Barryho útoky nedokázal najít ráznou odpověď.

První z faulů však přišel záhy, když Barry lowkickem trefil Jacksona do rozkroku. Naštěstí to nebyla žádná velká rána a zápas se ani nepřerušoval. O chvíli později se ale do stejných míst trefil patou z otočky, po níž se jeho soupeř sesunul k zemi a začal sténat bolestí. Tentokrát už přišlo od rozhodčího varování, že pokud se bude podobný faul opakovat, bude Barrymu stržen bod.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Combat Nuts (@combat_nuts)

Po několika minutách se ale naštěstí Jackson dal dohromady a zápas pokračoval. Ne však nadlouho, protože i když si Barry znovu velice rychle zjednal respekt svými údery a kopy, v klinči hrábnul svým prostředníkem hluboko do soupeřova oka, což nezůstalo bez odezvy. Rozhodčí okamžitě zápas znovu přerušil a povolal do ringu doktorku, aby se na zranění podívala.

Jackson tvrdil, že nemůže oko otevřít a zápas tak byl po krátké diskuzi ukončen. Komentátor Daniel Cormier si byl jistý, že zápas skončí jako „no contest“ (bez výsledku), protože dle jeho slov „rozhodčí nemají dost odvahy, aby za tyto fauly dávaly diskvalifikaci, zvláště poté, kdy provinilý bojovník zápas jasně vyhrává“. Jenomže Cormier se mýlil a rozhodčí Chris Tognoni odvahu přece jen našel, irského bojovníka diskvalifikoval a výhru tak „daroval“ právě Jacksonovi.

Oba borci si vyměnili sice trochu chladnější objetí, ale vypadalo to, že se usmířili. Barry se sice omluvil, ale o pár dní později už Jacksona na sociálních sítích nařkl ze simulování: „Abych byl upřímný, myslím, že to vzal ven tou snadnou cestou. Nechtěl tam (v kleci) zůstávat, nechtěl pokračovat v boji. Dokonce když jsem jej kopl do rozkroku, mluvil na zemi strašně dlouho. Prostě když dostanete do koulí, tak nebudete takhle mluvit. To samé s tím dloubnutím do oka. Hned poté, co rozhodčí řekl, že zápas je ukončený, tak byl v pohodě. Obě oči měl perfektně otevřené, přitom předtím je nemohl otevřít.“

To Jacksona samozřejmě namíchlo a neodpustil si vlastní odezvu: „Snažil jsem se na toho šmejda uplatnit presumpci neviny, ale projevila se jeho bílá ubrečenost. Dean Barry je podvádějící bojovník, tečka. Nechtěl bojovat, myslel si, že může použít špinavé triky, aby si vynutil výhru. Jeho chyba. Vezmi si svoji chudou pr*el zpátky do Irska,“ vzkázal Jackson Barrymu.

Je pravda, že americký bojovník mohl už na vyhlášení zápasu oko otevřít a nevypadalo to s ním zase tak hrozně, ale udělat tři fauly během tří minut, je buďto úmysl, nebo velká nešikovnost a Dean Barry může z diskvalifikace a zkaženého debutu v UFC vinit jenom sám sebe.

Zdroje:  BJPenn.com

Nejnovější články