Neporažený Bryce Mitchell si proti Filimu připsal čtrnácté vítězství v řadě

Neporažený Bryce Mitchell si proti Filimu připsal čtrnácté vítězství v řadě Andre Fili - Bryce Mitchell | zdroj: Profimedia

Bryce Mitchell opět skvěle kontroloval zem, ale neztratil se ani v postoji a zůstává stále neporažen.

Pérová váha a co-main fight. Bryce Mitchell do dnešního večera neprohrál v profesionální MMA kariéře jediný zápas a disponoval už třinácti výhrami v řadě (z toho tři z UFC). Tento bývalý wrestler ukončil dvě třetiny soupeřů submisemi (především různé druhy škrcení) a na tuto silnou zbraň chtěl vsadit i dnes večer.

Andre Fili nemůže být větším opakem. Klasický postojář vychovaný pouličními bitkami už patří k veteránům UFC. Jeho kariéra je však v celém průběhu jako na houpačce a jeho výhry většinou dost často střídají okamžité prohry. Dnes večer chtěl tento americký bojovník navázat na poslední vítězství nad Charlesem Jourdainem.

A dnešní fight začal trochu podle očekávání. Po úvodním oťukávání se Mitchell pokusil okamžitě o takedown, který byl úspěšný. Na zemi se snažil systematicky propracovávat do lepší pozice, ale Fili se dokázal vykroutit a postavit zpátky na nohy. Tam ale moc dlouho nevydržel a během 20 vteřin se ocitl znovu na zádech. Druhý pokus o zvednutí už mu nevyšel, protože mu Mitchell visel na zádech jako klíště a tlačil ho svojí vahou zpátky dolu. Fili se sice ke konci kola dostal na chvíli na postoje, ale už mu to nebylo moc platné. Toto kolo vyšlo jasně pro Mitchella.

Na úvod druhé části Mitchell ukázal, že mu není cizí ani postojařský styl a několikrát nebezpečně udeřil. Fili ale odpověděl lehce naskočeným kolenem, čímž svého soupeře zahnal do obrany. Mitchell se opět pokusil o takedown, ale tentokráte tvrdě narazil a poprvé si zapsal neúspěšný strh. Na zem dostal Filiho až dvě minuty před koncem, což chtěl okamžitě zužitkovat rear-naked chokem, což se mu ale moc nepodařilo. Fili se naopak opět vymanil, a ještě stihl rozdat pár hodně tvrdých ran. Velice vyrovnané kolo.

Třetí kolo začalo prakticky stejně jako to první. Mitchell chvíli vyčkával, ale pak se vrhl na oponentovy nohy a oba skončili opět v horizontální poloze. Fili se srdnatě bránil a chvíli se na zemi dokonce dostával do dominantních pozic, ale Mitchell byl na zemi zkrátka o úroveň výš a vždy se dostal zpátky do dominantní pozice. Ke konci třetího kola už byl Fili pod plnou Mitchellovou kontrolou a i když se americkému bojovníkovi nepodařilo Filiho ukončit, třetí kolo urval a zapsal si tak cenné vítězství nad kvalitním bojovníkem.

Vítěz: Bryce Mitchell – na body (29-28, 30-27, 30-27)

Zdroje:  tisková zpráva

Nejnovější články